Газета » СОЦІО

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM news where (active_i = '1') and (lang_code = 'rus') and (date_i <= '2024-11-21') and ((cat_id = '6')or('0' >= '6')) and (in_newspaper = '1') and ((is_nonpublished <> '1')or(6 = '13')) order by id desc LIMIT 160, 20

Страшна трагедія в Кемерово

У російському Кемерово згорів крупний торговельний центр. Загинуло сотні людей. І більшість із них — діти. Вони отримали безкоштовні квитки в кіно у період передвиборної кампанії на виборах президента. Вчителі привезли дітей з сільських шкіл і повели їх у кіно, а самі пішли «по магазинах». Щоб діти не розбіглися, попросили адміністраторів закрити в кінозал двері.

Різдвяник

5 квітня минає річниця з дня смерті Михайла Сятині — уродженця с. Синевир Міжгірського району, колишнього депутата Верховної Ради України і Закарпатської обласної ради, доктора фармацевтичних наук, професора.   З цієї сумної нагоди у Києві вийшла книга спогадів про Михайла Лукича. Подаємо розповідь знаного письменника Срібної Землі Дмитра Кешелі, яка вміщена в цьому виданні.

Європейську мрію про «органік» ефективно втілює в Україні виходець із ЄС

Реформи загальної аграрної політики в Євросоюзі мають наголос на переорієнтацію ринку та постачання якісної продукції, що відповідає потребам споживача. Усе це стимулюватиме подальший розвиток ринку органічної продукції.

Від тунелю до швидкісного поїзда

Я за кермом автомобіля понад 35 років. Стаж чималий. Але точно знаю — такого жахливого стану доріг ніколи не було. Коли до нас, водіїв, дійде, що ми люди, а не якісь істоти, яким усе одно, по чому їздити. Нам не повинно бути все одно.

Нищити — не будувати!

Куди прямує колись одна з найбагатших республік колишнього СРСР — Україна.

Історія успіху: Як в Ужгороді європейські партнери допомогли врятувати безнадійне підприємство

Ще у травні 1946 року на базі обласної організації Українського товариства глухих (УТОГ) створили Ужгородський навчально-виробничий комбінат, де працювали випускники школи для глухонімих дітей. На цьому комбінаті були майстерні з пошиття одягу та кілька інших ремісницьких цехів.

Потяг Ужгород—Кошице: Міф чи реальність?

Останні кілька тижнів тема залізничного сполучення між Ужгородом та словацьким містечком Кошице набула, здається, нового звучання. Неочікувано те, що раніше було більш схожим на чутки та дещо амбітні сподівання жителів прикордонного Ужгорода набрало реалістичних обрисів і про транскордонну електричку заговорили і в Києві, і в Братиславі.

Куди грядеш, Україно?

Нещодавно прочитав у газеті «РІО» за 27 січня ц. р. статтю про приховане зростання комунальних послуг. Задумався і поставив собі питання: куди ми йдемо у незалежній? Ми так мріяли і надіялися на краще майбутнє ще у 1990 р.

Великий піст — період духовної весни

19 лютого Свята Церква Христова ввела нас, вірних, в особливий період нашого духовного життя, в період Великого посту або, як святі отці називають, у період духовної весни, морально-духовного відновлення християнина.

Безмежжя духовного простору Юрія Герца

Слово до некруглої дати художника-корифея.

Із повсякденного життя ужгородців 40-х років ХХ століття

Про період радянської влади на Закарпатті відомо досить багато як зі спогадів очевидців, так і з великої кількості наукової та науково-популярної літератури. Однак переважна більшість інформації стосується звільнення міст загалом, окремих об’єктів чи соціально-економічного розвитку. Натомість чимало фактів про соціальний устрій післявоєнного Ужгорода, його повсякденне життя досі маловідомі, а то й зовсім невідомі сучасному поколінню.

Цього року Ужгород матиме потужну презентацію на Днях України в Кошице

Керівник словацького фонду Feman, радник мера Кошице, головний організатор Днів України в Кошице Едуард Бураш розповів про підготовку до цьогорічних Днів України.

Історія мера Ужгорода, причетного до однієї з найбільших трагедій людства

Серед майже 6 мільйонів жорстоко вбитих євреїв — жертв Голокосту, було близько 10 тисяч євреїв з Ужгорода і близько 100 тисяч осіб єврейської національності з Закарпаття. З них близько 10 тисяч — діти, які навчалися у школах різного ступеня…

Чому потяг Київ—Солотвино не зупиняється навіть на крупних залізничних станціях Закарпаття

Після «реформи» Укрзалізниці виникли проблеми з добиранням залізницею у багатьох закарпатців. Укрзалізниця запевнила, що новий графік руху потягів через Закарпаття не завдаватиме клопоту мешканцям.

Майбутнє унікальних мінеральних джерел Закарпаття — під загрозою

Через зволікання Міністерства охорони здоров’я із прийняттям лишень одного нормативного акта протягом останніх 3 років, вітчизняні виробники мінеральних вод, у тому числі і закарпатські компанії, опинилися в ситуації, коли їхнє місце на ринку можуть зайняти іноземні конкуренти.

Рахівське золото для Закарпаття

Що обіцяє нова серія «золотої лихоманки» — повернення до ідеї розробки неодноразово блокованого родовища.

Теребле-Ріцька ГЕС — єдина у світі, яка споруджена на двох річках

Одним із найцікавіших об’єктів, проект якого зберігається у фондах Закарпатського обласного державного архіву, є Теребле-Ріцька ГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району. Це єдина у світі електростанція, що споруджена на двох річках водночас.

Угорська корона і Закарпаття: Історія предмета, який став символом

З-поміж усіх історичних пам’яток і символів Угорщини найбільшу цінність має угорська корона. Це не просто витвір ювелірного мистецтва чи історична реліквія, а ще й символ угорської державності. Там, де корона — угорська земля. Її історія дуже цікава: цей предмет зникав на століття, затим повертався. Тривалий період своєрідних «мандрів», спроби продаж-викупів не знищили її, а тільки додали цінності.

Огляд редакційної пошти

Чергова добірка листів на шпальтах «РІО». Ми раді допомагати нашим читачам. Мудрі кажуть: якщо проблему складно вирішити, про неї треба хоча би написати.

Що за дикі суми у газових платіжках?

Листопадові платіжки з цифрами, зіставними з розміром пенсії, викликали серцеві напади та паніку. Виявляється, газопостачальник запровадив так звану рекомендовану плату за наступний місяць. Насправді ж, питання необхідності оплати цих астрономічних сум споживачі можуть вирішувати самі. Але про це їх чомусь завчасно не попередили, чим і викликали масовий стрес.

 

Погода

Стрічка новин

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат