Газета » СОЦІО

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM news where (active_i = '1') and (lang_code = 'rus') and (date_i <= '2025-04-27') and ((cat_id = '6')or('0' >= '6')) and (in_newspaper = '1') and ((is_nonpublished <> '1')or(6 = '13')) order by id desc LIMIT 140, 20

Василь Химинець: Теза про дотаційність Закарпаття — неправильна і згубна

Доктор фізико-математичних наук, професор, автор понад 500 наукових та науково-популярних праць та публікацій, автор 34 книг, автор 58 патентів на винаходи, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки — називати усі регалії нашого нинішнього героя Василя Васильовича Химинця ми не станемо, їх можна легко знайти в Інтернеті. Але головне — не це. Роки забілили його волосся, але не вгасили вогника в очах. 24 серпня Василю Химинцю виповнилося 70 років (з яких 50 віддав науково-педагогічній діяльності), і ми зустрілися, аби поговорити про нього. Охопити неохоплене неможливо, але ми спробували. Василь Васильович сам і почав розмову, з презентованої ним недавно книги «Освіта Ужгорода».

Координатор проекту «Батарейки, здавайтеся!» Володимир Цигика: У мене вдома зберігається 20 тисяч ба

Наш співрозмовник не може сказати, коли саме він загорівся темою батарейок та сортуванням сміття. Батарейки стали супутніми в сортуванні Володимиром сміття. У 2016 році в себе вдома (Володимир корінний житель Невицького) він відкрив пункт прийому вторинної сировини.

Закарпаття — єдиний регіон в Україні, де масово не гинуть бджоли

В Україні масово гинуть бджоли. Бджолярі б’ють на сполох, наголошують — це спричиняє мільйонні збитки пасічників та призводить до екологічних наслідків. В окремих випадках уже вдалося встановити причетність пестицидів до загибелі комах, поліція відкрила кримінальне провадження. Втім, це не лише українська проблема — бджоли зникають по всьому світу.

Туристи зафіксували жахливі умови перебування вовків   в екопарку на Міжгірщині

Із враженнями від жахливих умов, у яких тримають вовків у «Екопарк «Долина вовків», що в селі Синевирська Поляна, поділилася у соцмережі Маріанна Собран.

«А на горі горять вогні…»

Про родину Зимомрів із міжгірського села Голятин, в якому мені у тепер вже занадто далекому 1974-му випало закінчувати середню школу, я писав немало: про неньку-вдовицю, перевесницю моєї матері — нарис «Журавка під ясенами…». Про кожного з її п’ятьох синів, які стали окрасою не тільки Голятина і не лише Верховини: Василя, Івана, Федора, Миколу, Юрія… Нині, на жаль, їх лише троє…

Шестеро закарпатців перепливли Босфор

У Туреччині днями відбувся ювілейний 30-й заплив через Босфор. Цього року серед учасників запливу на 6,5 кілометра було і багато українців, серед яких і шестеро закарпатців.

Як повернути гроші з збанкрутілих банків

Найбільше хвиля банкрутств банків була в 2014 році. Тоді, за даними Національного банку України, до кінця року в стані ліквідації перебувало 19 українських банківських установ, ще на 15 установах процедура ліквідації була завершена.

«Модний дід і нянько золоті!..»

«Най вчаться на моїх помилках».

Репресовані закарпатці

В Україні в третю неділю травня щороку вшановують жертв політичних репресій — людей, які були репресовані й закатовані радянськими «енкавеесниками» і яких червоні кати нищили в ГУЛАГах на просторах «родины чудесной». На Закарпатті налічувалося понад 15 тисяч політичних в’язнів та репресованих. Вони потрібні були на «стройки коммунизма!». Із них залишилося 103 закарпатці.

Іван Мешко: Не роби людям того, чого не хочеш, аби робили тобі — моє життєве кредо

Ужгородський Національний університет, без сумніву, вважається найвагомішим досягненням Закарпаття другої половини ХХ століття. Розташований на крайньому заході України, один із наймолодших університетів держави, він має високий рейтинг і заслужену славу одного з найперспективніших університетів країни.

Його підпис стоїть під Маніфестом

Але не цей факт є домінантою в розповіді 95-річного Олекси Логойди про своє життя-буття. Бо й справді в житті його було стільки історично цікавих фактів, що про цей підпис він говорить, як про щось буденне, звичайне.

«Я б дуже мріяла, щоб той Ужгород вернувся...»

Останнє велике інтерв’ю Клари Балог.

Незабутнє...

Багате подіями ХХ сторіччя приховує безліч своєрідних подій, серед яких не останнє місце належить драматичній історії євреїв у Європі, у тому числі й на Закарпатті.

Закарпатець, який став англійським лордом

Історія про відомого бізнесмена Роберта Максвелла, який народився у Закарпатті.

Ружа за вікном…

Тоті цвіти красні,
котрі зацвітають,
тоті діти щасні,
котрі матір мають.

Народне прислів’я

Українська світломузика від 1960-х і до сьогодні. Сторінка Закарпаття

В Ужгороді в ILKO Gallery, за підтримки Агенції регіонального розвитку Закарпатської області та ГО «Культурна платформа Закарпаття», відбулася лекція на тему «Українська світломузика від 1960-х і до сьогодні. Сторінка Закарпаття».

На хвилях гірських річок

Перші унікальні споруди — дерев’яні греблі («готі») — своєрідні символи Гуцульщини. Зародження бокорашства.

Сутність болю — крізь тверезий сміх

Його село, розташоване неподалік від районного центру Перечин, має назву Мокре. Так, так — Мокре, а не — Мокра (може тому, щоб не сплутати з Руською Мокрою, що на Тячівщині в тому ж Закарпатті). Там, де, як подейкують, сьомої липневої днини жителі відзначали колись і відзначають нині свято літнього сонцестояння гойно-гойно.

Чому Ботанічний сад в Ужгороді працює лише в будні дні

Про цей абсурд говорили вже давно. Ботанічний сад в Ужгороді може мати хороші доходи, якщо провести елементарні зміни.

 

Погода

Стрічка новин

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат