Газета » СОЦІО
Маріанна Сухолова: Кожна людина має розкривати себе сама
Відома закарпатська співачка допомагає студентам ставати зірками, цінує людяність і відчуває людей, а також знає, як створити естраду на Закарпатті.
Куди зливаються відходи у селах?
До редакції «РІО» надійшов лист від закарпатця Олександра Осташа. Він пише про гостру проблему — очищення стічних вод у області. Стічні води належно не очищаються від небезпечних речовин, у наші ріки потрапляє купа сміття, а це вже екологічне лихо й загроза здоров’ю. Подаємо пряму мову.
Як ужгородець рятував життя людей після теракту в Стамбулі
У аеропорту Стамбула стався теракт. Сталося кілька вибухів, у результаті яких загинули понад 40 людей і ще 150 дістали поранення.
Як ужгородець роками судиться за своє майно
Закарпатець Мирослав Цьока звернувся в «РІО» з листом проти своєї колишньої дружини.
Віктор Теличко: Музика — це втаємничені вібрації
Понад 30 років закарпатський композитор народжує музику і навчає інших робити її досконалою.
Аеропорт «Ужгород» з’їдав десятки мільйонів щороку, щоб безславно вмерти
Ужгородський аеропорт має давню історію (цього року йому виповнюється 87 років) і є доволі унікальним. Унікальний хоча би тим, що літаки злітають і заходять на посадку через повітряний простір Словаччини (держкордон знаходиться на відстані 100 метрів від торця злітно-посадкової смуги).
Як Ірина Еверест підкорила
Ірина Галай, 28-річна дівчина з Мукачева — перша українка, яка підкорила найвищу гору світу Еверест. Амбіційна, впевнена і виважена. А ще красива й легка у спілкуванні. Вона вивчала комп’ютерні науки в Національному авіаційному університеті, а працює з нафтою в Києві, в компанії «Альянс Ойл Трейдинг».
Діамантове кохання, непідвладне часу
Подружжя Шамборовських прожило у шлюбі 60 літ, наповнених любов’ю, взаєморозумінням і підтримкою.
Зародженню водного господарства краю 170 років
Водні ресурси є національним багатством країни, однією з природних основ її економічного розвитку. Від них залежать усі сфери життя в господарській діяльності людини. Басейнове управління водних ресурсів річки Тиси забезпечує на території Закарпаття реалізацію державної політики у сфері управління, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, розвитку водного господарства, експлуатації водогосподарського комплексу. Щороку в першу неділю червня святкується День працівників водного господарства, а воно зародилося на Закарпатті 170 років тому.
Валерій Мурга вимагає очистити Закарпаття від «чорних лісорубів»
Керівник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга зобов’язав усіх керівників і спеціалістів лісогосподарських підприємств, керівників структурних підрозділів терміново вжити заходів щодо посилення охорони лісів краю від незаконних рубок і очистити край від «чорних лісорубів».
Чому влада вважає, що Рахівщина в небезпеці?
Малі ГЕС — велика загроза довкіллю й добробуту громади?
Найсумлінніший архівіст в історії Закарпаття
Імре Полані присвятив архівам 30 років свого життя, за що був удостоєний Золотого Гербового Хреста.
Чи дочекаються закарпатці дешевих вживаних закордонних автомобілів?
Законопроект № 3251 Рада прийняла у другому читанні.
Які зарплати та пенсії будуть у закарпатців
Законом «Про Державний бюджет на 2016 рік» передбачено підвищення мінімальних соцстандартів із 1 травня в таких розмірах:
Прибутки мають приносити не рубки, а рекреаційна й оздоровча складові лісу
Так сміливо стверджує молодий директор державного підприємства «Ужгородське лісове господарство» Василь Кий.
Нетрадиційність і її права: Чи варто узаконювати одностатеві шлюби в Україні
ЛГБТ-прайди – уже не дивина для України, однак після кожного подібного заходу у ЗМІ виникає хвиля обговорень представників цих спільнот і їхніх дій. Чи не найбільше інформаційного шуму у мас-медіа спричинила інформація про можливу легалізацію одностатевих шлюбів. І хоча наразі відсутні будь-які законодавчі наслідки, які би стосувалися ЛГБТ, приводів для обговорення й надалі достатньо. Особливо, в контексті листа Нижньої палати Конгресу США, у якому політики просять забезпечити безпеку під час маршу єдності, який ЛГБТ-спільноти планують організувати на початку червня.
Втрачений Ужгород: історія палацу Фріда
В Ужгороді є чимало будівель, які ще сотню років тому знали не за номером, а за «іменем»: палац Фріда, пасаж Вайди, будинок Гізелли, «Білий корабель», Рафанда. Деякі з цих назв ще досі побутують серед мешканців міста, а інші вже геть забулися. Про решту ми розкажемо пізніше, а нині почнемо з палацу Фріда. Чому його так назвали, яка тяжка доля спіткала родину багатія Фріда — знає «Про Захід».
Правила стилю: Тудор Кілару
У нашій серії про стиль ми розповідаємо секрети відомих жінок із Закарпаття. Одна з наших героїнь рубрики — журналістка і ведуча Лариса Липкань порадила писати і про чоловіків. Тому цього разу — чоловічі таємниці популярного конферансьє, ведучого ранкових прямих ефірів на радіо «Тиса FM», ді-джея, організатора тематичних вечірок «Chicarrones Shator» Тудора Кілару.
Скандал: лісівники виявили незаконні рубки у прикордонній зоні
У ЗМІ з’явилася інформація про те, що працівники облуправління захисту економіки (УЗЕ) Нацполіції виявили факти незаконного рубання дерев на території Ужгородського, Перечинського та Великоберезнянського районів.