Газета » СОЦІО
Хто покарає лісогубів?
У минулому номері ми опублікували критичний матеріал із Інтернет-видання ProZak.info про безконтрольне вирубування закарпатських лісів. Матеріал викликав резонансний відгук у наших читачів. Було ряд дзвінків, якими люди підтверджували, що дійсно ще ніколи такого знущання над лісом, як зараз, не було. Попри те, що норми навіть офіційних вирубувань значно вищі, ніж у минулі роки, зросла кількість несанкціонованих вирубувань.
Сміття «виповзає»
35-гектарний сміттєвий полігон влада планує у Буштині та Стеблівці. Їхні громади — проти.
Ще ніколи в Закарпатті так не вирубували ліс
У Закарпатті триває безконтрольне вирубування лісів. У нашій області 16 державних лісомисливських господарств і Національний парк «Зачарований край». І майже скрізь діють одні й ті самі схеми, за якими ліс нищівно вирубується, а прибуток із цього отримує не держава, а групи ділків.
«Створили собі ворога з води, псуємо її і боремося з нею»
Звичайна безгосподарність гальмує енергетичну незалежність Закарпаття.
Як закарпатці купуватимуть автомобілі в Європі
У прикордонному Закарпатті купівля автомобілів у Європі стала актуальною з часів кінця СРСР. У той час тримався штучний курс рубля СРСР і закарпатці масово купували старі «Волги» та «Москвичі» у тій таки Словаччині за тисячу-дві рублів. Фактично купувалися автомобілі, які вже повинні були йти на утилізацію.
Першого заступника міністра оборони ЧССР — вихідця з Закарпаття — суд реабілітував лише 1990-го
Недоля спіткала абсолютну більшість із тисяч і тисяч закарпатців, які з патріотичних почувань і, уникаючи знущань угорських фашистських окупантів, тікали з осені 1939-го до кровних братів у СРСР, де їх кидали до в’язниць, потім відправляли у трудові табори на північ, звідки повернутися судилося одиницям. Уже після 1990-го їх реабілітували. Як правило, посмертно.
Мамині історії про Вероніку Мишко та Анжеліку Фукс
Переважно за кожним успіхом відомих людей стоїть надійний тил, який сіє перші зерна, надихає, підштовхує, вкладає час, фінанси, терпіння...
Закарпатське заробітчанство: клубок ризиків і проблиски позитиву
Такого всебічного, компетентного і об’єктивного аналізу заробітчанства, який організував у Ужгороді за «круглим столом» обласний осередок краєзнавців, автор цих рядків (хоч і перебуває «в темі» з самого дитинства) не пригадує.
Ужгородська дитяча залізниця може остаточно зникнути через два місяці
У переліку дитячих залізниць України ужгородської вже немає. Відкрита у 1947 році єдина вузькоколійка, яка простягається вздовж річки, понад п’ять років безрезультатно чекає свого відновлення. Львівська залізниця, у власності якої вона перебуває, переадресовує питання занепаду залізниці до міської влади Ужгорода, яка зазначає, що їй не передають право власності на об’єкт.
Відомому закарпатському мікробіологу — 90 років
Час безжалісно поглинає минувшину, значні й другорядні події з часом сприймаються в іншому ракурсі. Але є в нашому житті речі, які відстань у часі не спроможна викреслити з пам’яті. Це студентські роки і пов’язані з ними події і люди. Чільне місце у спогадах про ці літа займають наші університетські викладачі, наставники, керівники. Однією з таких осіб є колишній до-цент кафедри мікробіології УжДУ Василь Петрус.
Районний поділ на Закарпатті невдовзі не матиме особливого значення
Всі важелі управління й притаманна сучасним райцентрам інфраструктура будуть у громади.
Закарпатське Солотвино йде під землю
Як потужне промислове та рекреаційне селище перетворилося в зону лиха.
Ціна посади: куплені дипломи, науковий ступінь і суди
Лист у редакцію про спекуляції сімейного підряду в Мукачівському аграрному коледжі.
О. Іван Тидір: У святі Пасхи Спаситель показує нам, що немає такого гріха, який Бог не простив би лю
Церква не має втручатися в політику, але бути в курсі всіх політичних подій, які відбуваються, і молитвами підтримувати людей», — вважає настоятель Ужгородського Хрестовоздвиженського греко-католицького собору отець Іван Тидір.
Про відміну пільг на проїзд у маршрутках, вулиці Ужгорода та освітнє дно, в якому опинилося Закарпат
Огляд редакційної пошти.
Геноцид вірмен — перший масовий злочин проти людяності ХХ століття
24 квітня 2015 року виповниться 100 років найжахливішої трагедії ХХ століття, першого масового злочину проти людяності — геноциду вірмен у Османській імперії.
Як розрахувати субсидію і не помилитися
n З 1 квітня в Україні починають діяти нові тарифи на комунальні послуги для населення. Попри збільшення вартості електроенергії й газу в кілька разів, держава заспокоює громадян субсидіями. Ви маєте право звернутися за субсидією, якщо бачите дуже великі суми у розрахунках за компослуги. Кому призначатиметься житлова субсидія, як правильно її розрахувати, куди звернутися за отриманням, які документи надати і ряд інших питань зібрало у статті видання «Обозреватель».
Андрій Любка: Вирішив жити насиченим інтелектуальним життям у красивих декораціях
Письменник Андрій Любка живе в Ужгороді, хоче одружитися і пише роман про вигадане місто на Закарпатті.
Найкраща туристична перспектива Закарпаття — оздоровлення термальними водами
У сусідній Угорщині головною складовою рекреаційного туризму є термальні води. По всій країні побудовано термальні купальні, які залучають мільйони туристів щороку. Закарпаття так само багате на термальні джерела, однак наша інфраструктура ще занадто слабка.