Газета » ДОЗВІЛЛЯ
Книжку видав адвокат…
Щойно отримав у подарунок книжку свого давнього друга знаного в Срібній Землі адвоката, заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук, професора кафедри цивільного права та процесу ВНЗ «УжНУ» Петра Немеша «На путь життєву оглядаючись…» Видання – про долю автора – уродженця села Колодне на Тячівщині, який був 13-ю дитиною в сім’ї. До речі, це число у Петра Федоровича улюблене. Навіть авто має з такими номерами. І в готельні номери під таким номером поселяється… Для нього воно насправді щасливе.
Світло «Свічі»…
Маю честь знатися з Андрієм Дурундою вже чотири з половиною десятиліття, відколи разом працювали в обласній газеті «Молодь Закарпаття». Так випало, що я все життя – у журналістиці, а Андрієві, крім газетярської, випало скуштувати хліба й чиновницького. Але де б він не трудився – всюди старався викроїти час для творчості.
Ми пишаємося ним!
10 січня цього року професору УжНУ доктору історичних наук, старшому науковому співробітнику Центру Гунгарології, членуТовариства з вивчення спадщини Шандора Петефі при Академії наук Угорщини, засновнику професійної угорської історіографіїна Закарпаття Якову Ісаковичу Штернбергу виповнилося б 100 років. Його і досі пам’ятають як талановиту людину, яка до останнього віддавалася роботі.
Наративи трилогії Івана Корпанця
Бог дав кожному свій дар. Та написати книгу суджено не всім. Тим паче цікаву й потрібну людям для їхнього розсудку про себе в світі та світ у собі на прикладі свого родоводу. Часто беруться за перо безліч бажаючих «стати» письменниками. Однак здійснення цієї мрії небагатьом досяжні.
Сповідь щедрих літ
Саме так можна б назвати 48 книг письменника Юрія Шипа на форзацних світлинах вибраних творів у ювілейному виданні «П’ять презентів» (лірики, пісень, гумору, сатири і байок) з нагоди його вісімдесятиліття.
Їх слово і пісня здружили
Наш край у когорті видатних митців дав і двох ровесників — поета Юрія Шипа та композитора й співака Петра Матія.
Потужний імпульс з народних джерел
У читальній залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка (директор Олена Канюка) відбувся літературний вечір, присвячений творчому доробку фольклориста, літературознавця, науковця Івана Хланти за роки незалежності України.
Любов з солоним присмаком
В ужгородському видавництві «Патент» побачила світ книга «Крижане полум’я” закарпатської письменниці Наталії Дурунди. У видавництві професійно, добросовісно, вчасно виконали свою роботу. Презентабельні обкладинка, палітурка, форзац, друк – усе якісно. Про це, зокрема, йшлося на початку презентації, яка відбулася в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка.
Побачили світ вибрані поезії Василя Густі
Нарешті закарпатський поет прийшов до читача зі своїм вибраним. Ошатна книжка з дизайном Миколи Дем’яна побачила світ у видавництві «Timpani». До книги увійшли поезія, драматургія, мініатюри, вірші для дітей, гумор і сатира.
Марсель Онисько про спонтанну українсько-словацьку колаборацію, Дітей Хармса та перфоманс у Жиліні
Ужгородець Марсель Онисько постійно генерує творчі ідеї. Він пише тексти, малює і співає. Його творчість не для мас, але, до прикладу, кілька сотень людей з року в рік чекають “календар від Марселя” з його дивакуватими репродукціями.
Досвід Естонії для України: Як можна об’єднати людей у спальних районах за прикладом Таллінна
Спальні райони є у всіх великих містах і проблема скрізь одна й та сама – люди живуть розрізнено, а інколи не знайомі навіть сусіди на одному поверсі.
Рената Мойш: Моє кредо щодо роботи - нема справ які неможливо вирішити
Нас зацікавила звістка про те, що на Всесвітній виставці ЕКСПО-2020 в Об’єднаних Арабських Еміратах було представлено і Закарпаття, а саме – Дім Моди Reny M.
Лицарі Ордену паленчарів
У Мукачеві прийняли перших 8 закарпатських виробників паленки
до Лицарського Ордену паленчарів.
Степовик поріднився з Карпатами
Зачаровуватися красою Карпатського довкілля — самобутнього і неповторного, захоплюватися традиціями, звичаями верховинців і долинян — це одна справа. І зовсім інша — поріднитися з Карпатами, і свої працю, вміння, талант і знання присвятити цьому чудовому краю та його людям.
Звук, світло та 34 тонни поворотного кола: Музично-драматичний театр відновив роботу після реставрац
Театральну сцену, яка була на реставрації 4 місяці (з них активні роботи тривали 2 місяці), здали в користування театру 15 квітня. У залі Закарпатського академічного українського обласного музично-драматичного театру імені братів Юрія Августина та Євгена Шереґіїв зібралися причетні до події та актори, аби бути свідками технічної здачі проєкту.
На вул. Заньковецької, 4 знищують зелену зону, аби розпочати будівництво
Це відбувається на зеленій зоні на вулиці Заньковецької, 4. Мешканці будинку обурені: 10 грудня невідомі особи почали вирізати здорові фруктові дерева перед багатоповерхівкою, а аварійні — залишили.
Як Закарпаття долучиться до Днів України в Кошице
Від 23 березня до 3 квітня в Кошице пройдуть чергові Дні України. Один із організаторів Днів України, голова громадської організації «Феман», радник мера Кошице з міжнародних питань Едуард Бураш розповів про особливості цьогорічного заходу.
Як в Ужгороді відбуватимуться два однакові фестивалі млинців
Як ми розповідали, цього року в Ужгороді в одні і ті самі дні відбудуться два фестивалі «Ужгородська палачінта». Один з них традиційно відбудеться в Боздоському парку, а інший біля супермаркету «Дастор». Звичайно, що з цього приводу вже було багато обговорень, що, мовляв, є певні права на саму назву фестивалю і що право на фестиваль мають ті, хто його створював.