Газета » Випуск № 33 (1269). 2022.08.13 » ДОЗВІЛЛЯ

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM news where (active_i = '1') and (lang_code = 'rus') and (date_i <= '2022-08-12') and ((cat_id = '9')or('0' >= '9')) and (in_newspaper = '1') and ((is_nonpublished <> '1')or(9 = '13')) order by id desc LIMIT 80, 20

Клич матері в терновому вінку

Закарпатець Юрій Шип видав книгу «Пора кривавих сліз».

Дівоча творча справа: Катя і Оля

Знайомтеся, Катя Моргентал і Оля Гапоненко. Катя — дизайнер інтер’єру, спеціалізується на декоруванні приміщень, текстилі, hand made. Закінчила Закарпатський художній інститут, має власний шоу-рум у центрі Ужгорода «Be Creative Decor». Оля здобула столичну освіту і має фах перекладача англійської та іспанської мов. Вона створила і розкрутила бренд неймовірних авторських подушок, покривал і торб «Sunny Granny», а ще вона випікає надзвичайні торти і печиво.

Наталія Орєшнікова:   Сцена — це наче інший світ

«Я всі вистави люблю, вони як діти», — відповідає заслужена артистка України, головний режисер Закарпатського обласного академічного театру ляльок «Бавка» Наталія Орєшнікова на запитання про те, яка її улюблена вистава. 28 років вона присвятила театральній справі й сьогодні з упевненістю стверджує, що нічого кращого, ніж театр ляльок, у житті не знає.

Ужгородці — срібні призери   Чемпіонату України з петанку

У Києві відбулися фінальні ігри Чемпіонату України з петанку. Перед цим команди пройшли відбір у своїх клубах. Згідно з регламентом, Ужгород міг бути представлений трьома командами триплетів (по три гравці в команді) та 6 гравцями в одиночних змаганнях.

Якою була література краю у минулому столітті

Доктор історичних наук, професор Роман Офіцинський видав нову книгу «Новітня література Закарпаття». Тут зібрані статті, рецензії, огляди, нариси про людей, які вплинули на літературний процес у Закарпатті ХХ століття.

Як «Останній москаль» наробив галасу

14 квітня 2015 року на телеканалі «1+1» відбулася прем’єра комедійного серіалу «Останній москаль», присвяченого пригодам московського мажора у глухому гуцульському селі. Робота Семена Горова стала найпопулярнішим телепродуктом останніх років на українському телебаченні.

Мирослав Дочинець: Сьогодні дух — наша найбільша цінність

Кожен має займатися тим, що йому належить. І письменник не обов’язково має бути на Майдані чи у Верховній Раді. Він зробить більше своїми текстами, вважає закарпатський лауреат Шевченківської премії, письменник, журналіст Мирослав Дочинець.

Закарпатці   11-ми дізналися про «Життя Марії»

Інтимну книгу з біблійними символами презентував у Ужгороді харків’янин Сергій Жадан.

Еротику на «Березневих котах» цього року прикриють «Плахтою»

Десятий фестиваль «Березневі коти» вже не акцентуватиме увагу на еротичній складовій, бо відвертість не на часі — зазначають митці.

Кіно, яке знімали на Закарпатті

Понад три десятки українських і радянських фільмів мають у собі місцевий колорит і пейзажі.

Файні хлопці з «Триставісім» кажуть, що життя саме за них усе вигадує

Під запальні «Варош банда», «Дислокація», «Но позерай!» та інші вже добре відомі пісні гурту «Триставісім» не можна не танцювати. Їхні концерти запам’ятовуються особливими ритмами, використанням напористих колоритних мотивів, фолькроку, панку, фанку, ска, а також текстами з закарпатським діалектом. Ще «Триставісім» відомі завдяки першому закарпатському мультфільму «Наша файта», якого могло і не бути, якби не музика саме цього гурту.

«Він не така людина, що гнеться. Він, наче криця — або зламається, або вистоїть»

Марія Чендей, дружина відомого закарпатського письменника, про життя в опалі, справжніх лікарів та унікальний щоденник Івана Чендея.

У пошуках правди про Івана Силу

Про найсильнішу людину з закарпатських Білок видали документальну книжку.

Ужгородка Вікторія Німець представить Україну   на конкурсі «Miss Supranational»

Володарка титулу «Miss Supranational Ukraine» Вікторія Німець про модельний бізнес не мріє, хоче написати кандидатську і працювати в університеті. Минулого року вона закінчила економічний факультет УжНУ і сьогодні має намір продовжити наукову діяльність.

Наталія Могилевська: «У такий важкий час завдання кожного артиста — дарувати людям радість і надію»

Доволі тривалий час співачка Наталія Могилевська була наче в тіні. По крихітках інформації, що доходила до нас із колонок світської хроніки, ми були в курсі подій у її особистому житті — здебільшого сумних. Але лише коли побачили нову яскраву рекламу її всеукраїнського туру «Спасибі, мамо», ми спіймали себе на думці: «І куди ж вона була зникла?»

«Ніч у бібліотеці»   влаштували для закарпатських шанувальників книги

Масштабну програму влаштували працівники Закарпатської обласної універсальної бібліотеки ім. Ф. Потушняка в рамках відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.

Унікальні закарпатські балади побачили світ через півстоліття після першого видання

«Народні балади Закарпаття» вийшли друком у видавництві «Карпати» 1958-го та 2013-го. Відомо, що фольклорист Петро Лінтур був незадоволений першою книгою через втручання в текст: у радянський час не можна було вживати діалектизмів, мовляв, вони калічать літературну мову.

Три дні еротичного нявкання

«Березневі коти-9» пройшли зі словацьким гостем, виставою про Шевченка й традиційними феєричними перформансами.

Житомирський режисер поставив у Ужгороді «Одруження» Гоголя

Березень у Закарпатському обласному театрі імені братів Шерегіїв пройшов під знаком «одруження». Шлюб по-гоголівськи підготував глядачам режисер Петро Авраменко з Житомира. У виставі задіяний весь колектив театру. Виокремлює «Одруження» й те, що оркестр грає на сцені разом із акторами. Диригує Тетяна Бабець, а хормейстер п’єси — Галина Буланова.

Іван Курах: «Ми часом навіть не здатні оцінити, наскільки вони розумні й проникливі...

...Коли повертаюся з роботи, він з першого мого погляду бачить, чи в хорошому я гуморі, чи зі мною варто «загравати» або ні»

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат