Газета » Випуск № 33 (1269). 2022.08.13 » ДОЗВІЛЛЯ
Коли Місяць сипле сріблом...
З незатаєним щемом і ностальгією згадуються ті благословенні молоді літа 40-річної давності, коли я працював кореспондентом обласної газети «Молодь Закарпаття». Якоїсь днини поріг кабінету скромно переступив невисокий, з приємною усмішкою на кругловидому лиці молодий чоловік.
В Ужгороді обрали найгарнішу дівчину
В Ужгороді відбувся конкурс «Міс Ужгорода 2019». Сама імпреза пройшла в Закарпатському драмтеатрі при переповненій залі. Всього в конкурсі взяли участь 14 учасниць.
«Своєрідність письма, читабельність…»
Людно було днями в бібліотеці-філії № 2 Ужгородської ЦМБС на вулиці 8 Березня.
В Ужгороді пройдуть «Монологи над Ужем»
З 22 до 25 вересня в Ужгороді відбудеться Перший Міжнародний театральний фестиваль «Монологи над Ужем». Проект приурочений до Дня Ужгорода і має на меті представити глядачам сучасні форми театрального мистецтва. Вистави показуватимуть на Малій сцені драмтеатру та у приміщенні театру «Бавка».
У «Гражді» презентували першу книгу Аркадія Шиншинова «Бар «Зелений кракен»
Минулого тижня в Ужгороді, у видавницві «Гражда» відбулася презентація книги Аркадія Шиншинова «Бар «Зелений кракен».
Студентська практика на Виноградівщині принесла музею-скансену понад сотню експонатів
У студентів-другокурсників історичного факультету УжНУ завершилася тритижнева етнографічна практика у Виноградівському районі.
Майстер-клас людяності від знаменитого закарпатського шоколатьє
Ужгородський кондитер Валентин Штефаньо не лише чудовий шоколатьє, але й людина з чуйним серцем.
Туніс, Індія та Іран: Подорож як стиль життя від Альони Чернякової
4 липня Совине гніздо стало місцем для п’ятнадцятої тревел-зустрічі Альони Чернякової.
Міні-фест «Береги слова»: Спілкування без подіуму
Минулих вихідних Берегово зібрало різноманітну творчу інтелігенцію з різних куточків країни на третій щорічний літературний міні-фест «Береги слова». Поети, композитори, прозаїки, метри та початківці з Сум та Львова, Криму та Харкова, Ужгорода та Праги, Мукачева та Берегова зібралися довкола організатора фесту — Дмитра Кобринського — та кілька днів знайомилися, спілкувалися, відкривали для себе нові творчі вершини.
Міфологізм Сергія Глущука: В музеї Бокшая експонується виставка творів художника
22 червня у залі Закарпатського обласного художнього музею імені Й. Бокшая відбувся вернісаж Сергія Глущука. Ретроспективна виставка творів живопису з нагоди 60-річчя автора.
Творчий звіт у квітах любові
Саме це засвідчив лейтмотив триптиха катренів Юрія Шипа на його творчому вечорі й урочистому концерті з нагоди 75-річчя з дня народження та 55-ліття літературної діяльності.
Вишиті скульптурки Михайла Колодка
У грудні 2010-го на перилах площі Театральної в Ужгороді з’явилася перша міні-скульптурка роботи Михайла Колодка. Бронзова фігурка Миколайчика, при зрості в 16 см та вазі 12 кг, стала найменшою скульптурою в Україні. Відтоді у місті їх з’явилося понад 30 і кожна тим чи іншим боком пов’язана із Закарпаттям та його історією.
Ґраґоміди ужгородця з Репинного
Життя письменника Володимира Фединишинця у фактах із нагоди 75-річчя.
«Вільний простір» — масштабний проект-майданчик, де діти стають щасливими і дорослими
Екошкола, театральна студія, психокорекційні заняття, заняття з робототехніки та «Школа лідерства» — ці напрямки втілює протягом ось уже кількох місяців ГО «Щасливі діти» в рамках масштабного проекту «Вільний простір». Стартував проект ще в листопаді минулого року, партнером у його втіленні стало Словацьке агентство з міжнародного розвитку та співробітництва «SlovakAid», яке визнало ідеї керівників «Щасливих дітей» дуже цікавими для співпраці та реалізації проекту.
Відлуння музичних епох у фортепіанному ансамблі викладачів Ужгородського коледжу культури і мистецтв
У ці весняні дні в затишній актовій залі КВНЗ «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради з великим успіхом відбувся концерт фортепіанного ансамблю «Від епохи бароко до сучасності».
Кухня. Гастрономічний бутик
Ужгород готує найкращу домашню каву. Місцева господиня зварить божественний напій у своїй старій гейзерній кавоварці. Ароматна, насичена, навіть масляниста кава, яка по-справжньому бадьорить. У цьому ритуалі є певна самобутність ужгородців. Якби ця традиція передалася усім-усім нашим кав'ярням. Бо буває по-різному.