Газета » ПОЛІТИКА
Лякати Захід
Цього тижня російські фашисти вчинили ряд жахливих терактів проти України. Було запущено ракети по житлових будинках у Миколаєві та Харкові, а також по торговому центру в Кременчуці. Загинули мирні люди.
Все ще неспокійно
Світова увага все ще прикута до України. Загроза війни не минула. Але потрібно зауважити, що дипломатична робота просто на висоті. За кілька днів до України навідалися прем’єр-міністр Великобританії Джонсон, прем’єр-міністр Нідерландів Рютте, прем’єр-міністр Польщі Моравецький та прем’єр-міністр Туреччини Ердоган.
Суд чи судилище
Колишній президент України Петро Порошенко, як і обіцяв, 17 січня повернувся до України. На той день його чекали в Печерському суді, щоб обрати запобіжний захід. Порошенка обвинувачують у державній зраді, бо купував вугілля у бандитів з ЛНР-ДНР.
Росія захопила Казахстан. На черзі Україна?
З початком цього року весь світ був прикутий до Казахстану. Тут піднялося повстання. Повстанці причину називали виключно економічну — підняли вдвічі ціну на газ і народу вже нема чим за нього платити.
Закарпатська облрада з другої спроби проголосувала за ще одного заступника для голови
У четвер на сесії Закарпатської облради було ряд апаратних питань. Зокрема розглядалося питання збільшення апарату ради на 10 осіб, а також депутати мали намір обрати ще одного заступника для голови облради Володимира Чубірка.
Без перевороту
В Україні знову напружена ситуація. Історія зі зривом спецоперації по захопленню російських військових найманців Армії Вагнера має продовження.
Американський розвідник: Російські спецслужби є в найвищих ешелонах української влади
У мережі набуває популярності відео американського розвідника, який розповідає про вплив російської розвідки та Федеральної служби безпеки Росії на вдалу в Україні. Це відео вже переглянули 200 тисяч людей.
Відставний голова Закарпатської облради знову переніс день проведення сесії
Дії відстороненого від обов’язків голови Закарпатської облради Олексія Петрова свідчать про те, як цей політик боїться втратити владу в регіоні.
Тихий переворот
Сесію облради, яку призначили на 28 жовтня, чекали з насторогою. На цій сесії мали розглядати так зване реформування медичних та мистецько-культурних закладів. Зокрема, очікувалося, що об’єднають під одним крилом обласної лікарні аж 15 медичних закладів, які перебувають у комунальній власності області. Також мали «об’єднати» бібліотеки і деякі заклади учнівського дозвілля.
Нардеп Балога звернувся до МОЗ із проханням перевірити лабораторію «Астра-Діа»
Все через ніби-то фальшиві сертифікати про вакцинацію.
Скринька Пандори
У той час, коли в Україні фіскальні органи тиснуть на бізнес, обкладаючи непомірними податками, багато політиків та чиновників ховають свої гроші в офшорних зонах, щоб податки не платити взагалі. Займався цим і Зеленський. Щоправда, перед самим президентством свої активи… віддав безкоштовно товаришу.
Бий своїх
Колись така монолітна і сильна партія «Слуга Народу» валиться на очах. Там уже був розкол, коли пішли «люди Коломойського». А зараз настала черга ідеолога партії, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.
Погоня за Чаусом
Коли іноземці дивляться, як в Україні дві силові структури ледь не влаштовують між собою бої, то просто не розуміють, чи є у нас влада і законодавство.
Префект трусить Закарпаття
Якщо протягом останніх пів року на Закарпатті встановився такий собі статус-кво і ситуація була спокійною, то з якогось дива сюди було призначено «префекта-наглядача», яким став ресторатор Микола Тищенко. Той самий, що навіть плутає Закарпаття з Прикарпаттям.
В обласній раді вже немає більшості
Цього четверга відбулася сесія обласної ради. Скандалів не було. Але стало зрозуміло, що більшості в облраді вже не існує. Майже при всіх голосуваннях 20—25 депутатів просто не віддавали свій голос. Це стосується і кадрових питань, із яких пройшли лише три: призначили Олега Коцюбу керівником аеропорту «Ужгород», залишили на посаді головлікаря обллікарні Юрія Яцину й обрали також керівника музучилища імені Задора.
Перезавантаження
Цього тижня сталися дві знакові події в політикумі України. По-перше: відбулися зміни в уряді. Рада звільнила міністра охорони здоров’я Максима Степанова і на його місце призначила вже колишнього санітарного лікаря країни Віктора Ляшка. Останнім часом Ляшко щодня світився в телевізорі, бо доповідав про стан із коронавірусом у країні і став популярнішим за самого Степанова, якого, до того ж, недолюблював прем’єрміністр Денис Шмигаль.
Удар по куму Путіна
Ніхто з попередників Зеленського не спромігся дати бій олігархам. Цього ж разу почало відбуватися щось дуже серйозне. Керівник СБУ Іван Баканов навіть сказав, що в Україні є 13 олігархів і вони на гачку.
Чия перемога?
Історію ідеологізують. Будь-яка держава намагається переписувати історію на свій лад — ми сильні і мужні, а всі інші нас не варті. Найбільше в цьому практикуються держави з тоталітарним режимом. Серед них і Росія. Саме для росіян пишуться підручники з історії так, щоб нація відчувала свою особливість.
Криза влади
На Закарпатті коаліція в облраді формувалася доволі важко. Зрештою, з перевагою в один голос зліпили більшість у доволі дивній конфігурації — провладна фракція партії «Слуги народу» легко об’єдналася з опозиціонерами від порошенківської Європейської Солідарності та тою ж таки «Батьківщиною». Головними партнерами «слуг» стало «Рідне Закарпаття».
Два роки застою
Рівно два роки тому відбувся другий тур президентських виборів. Два роки тому понад 70% українців повірили лозунгам кандидата Зеленського. Це були лозунги про подолання бідності, про те, що олігархи служитимуть народу, а бандити сидітимуть у тюрмах.