Газета » ПОЛІТИКА
«Гра престолів» по-українськи
Дивні політичні ігри відбуваються в Україні. Парламент нарешті визначився з датою інавгурації нового президента — у понеділок 20 травня Зеленський набуде законних президентських прав.
Перемога, як пропаганда
Факт беззаперечний: була війна, яка забрала десятки мільйонів життів. Нацизм вдалося перемогти. І потім про війну дедалі менше згадували, як про страшний наслідок, а просто почали використовувати перемогу в цілях пропаганди. Особливо зараз. Росія розкручує бренд «Безсмертний полк» і георгіївську стрічку. Як такий собі символ непереможності Росії. Щось таке, що повинно налаштувати росіян на любов до батьківщини і на ненависть до всіх незгодних.
В Україні новий президент. Чи буде в Закарпатті свій Саакашвілі
Чи був несподіваним другий тур виборів президента? Був. Але не тим, що переміг Володимир Зеленський, а тим, що переміг він із більшим відривом, ніж давали прогноз навіть у його штабі. 73 % йому дала Україна. Понад 80 % йому дало Закарпаття.
Вибір за нами
У неділю значною мірою вирішується доля країни. Все залежить від свідомості українців. Якщо вже влада підв’язана до посади президента в цій країні і все сходиться на цій посаді, то відповідальність дуже висока.
Кого дебати
Виборча кампанія вже нагадує театр абсурду. Кандидати провокують один одного пісяти в баночки та запрошують на дебати. Щоб було більше цирку, то дебати пропонується провести на стадіоні.
На Закарпатті Балога використав черговий шанс, щоб посварити угорців та голову ОДА Москаля
Інтернет-видання Мукачево. нет, яке наближене до народного депутата Віктора Балоги, дало кілька фраз із інтерв’ю голови Культурного товариства угорців Закарпаття, нардепа Ласла Брензовича угорському Інтернет-виданню Origo.hu.
Як дружина підставила прокурора-антикорупціонера з Закарпаття
Так уже стається в Україні, що чиновники переписують все майно на своїх дружин, щоб мати декларації про доходи як у бомжів. Хоча останнім часом чиновникам потрібно показувати і доходи своєї родини. Тому багатство переписується ще на більш далеких родичів.
Вибори-2019. Виборчі дільниці та агітація: В Ужгороді вже готуються до виборів
На засіданні Ужгородського міськвиконкому розглянули одразу три проекти рішень, присвячених виборам.
Як захистити беззахисних
У той час, коли в державі на рівні виживання знаходиться значна частина цілком здорових та активних людей, навіть важко уявити, як виживати незахищеним, чи навіть повністю беззахисним. Мова про людей з певними фізичними обмеженнями.
Люди похилого віку повинні отримувати гідну турботу від держави
Ми дивуємося, коли бачимо, що за кордоном люди старшого віку активно подорожують по всьому світу і насолоджуються життям. Натомість, у нас для людей старшого віку не створено жодних умов для гідного життя.
Як подолати бідність в Україні
Нинішні зарплати в нашій країні — це неповага до людей праці. Україна зараз — на жаль, найбідніша країна в Європі. На кожного українця за 2018 рік буде створено валового внутрішнього продукту на суму всього 2 964 долара. Так підрахував МВФ. У той же час в цілому по Європі цей показник багатства націй вдесятеро вищий.
Корупція є найбільшим тягарем для розвитку країни
Відповідно до міжнародного рейтингу Transparency International, за індексом сприйняття корупції Україна знаходиться на 144 місці в світі та знаходиться поруч з Центральноафриканською республікою, Нігерією та Папуа-Новою Гвінеєю. Це означає, що Україна на сьогоднішній день все ще залишається однією з найбільш корумпованих країн світу.
Олексій Сапронов: Необхідно зменшити залежність регіонів від центру
Децентралізація це — надання широких повноважень місцевому самоврядуванню щодо питань економіки, гуманітарної політики, охорони правопорядку, розпорядження місцевими земельними ресурсами. Тобто, це те, що робить регіони більш незалежними від центру.
Заміна Турула на Тризуб у Мукачівському замку може ще більше посварити Україну та Угорщину
Скоріше за все, це всього лише інформаційна провокація.
Чи потрібно карати закарпатців за наявність паспортів іншої держави
Психоз навколо подвійного громадянства і намагання карати закарпатців за наявність паспортів інших держав є провокацією з метою налаштувати закарпатців проти влади України.
Важливі для держави питання повинні приймати самі громадяни
На жаль, в Україні інституції влади повністю перейняли на себе функції вирішення глобальних для країни питань. Все приймається постановами уряду, рішеннями парламенту чи указами президента. І повністю ігнорується думка самого народу. Логічно було б відновити референдуми з глобальних для держави питань.
Нам не потрібно вступати у жодні військові союзи
Останнім часом все частіше мова йде про необхідність вступу України до НАТО. Звичайно, що колективний захист має свої переваги. Однак у час зростання загрози глобального військового протистояння варто таки задуматися щодо статусу України щодо приєднання до того чи іншого військового блоку.
Олексій Сапронов: Альтернативи консолідації та пошуку компромісу немає
Керівник Закарпатського обласного осередку партії «Основа» Олексій Сапронов поділився враженнями від з’їзду партії в Києві.
Сусідські війни
У нас знову проблеми з сусідами. І новий виток протистояння між Україною та Угорщиною стався через закарпатців. Не всіх, звичайно, а тих, хто захотів собі угорський паспорт.
Голову Хустської райради після року очікувань поновили на роботі
Ще наприкінці липня минулого року депутати Хустської райради більшістю голосів звільнили з посади свого голову Олександра Пацкана.