Газета » СОЦІО
Першій ужгородській гімназії — 400 років
Ужгородська гімназія (1613—1994): найважливіші сторінки історії.
Високогірник, який рятував закарпатські заповідники і винайшов еліксир здоров’я
Василь Комендар присвятив 30 років «Бальзаму Карпат», рецепт якого у нього вкрали.
Великдень — це початок нового життя, сенс якого аж ніяк не в їжі та веселощах
Уперше за роки незалежності українці святитимуть паску у вкрай важких суспільно-політичних умовах. Початок вторгнення росіян до Криму збігається з початком Великого посту, а Великдень відбувається в період дестабілізації Східної України. Очевидно, з найпалкішими за весь період новітньої історії молитвами про мир 20 квітня відзначатимемо найвеличніше свято християнства.
«Від кожного особисто залежить справа багатьох», — каже педагог із 66-річним стажем
Марія Мартин переконана, що від роботи потрібно мати насолоду. 46 років роботи вона присвятила школі, ще 20 — УжНУ. Працювала старшим викладачем кафедри німецької філології. Надзвичайно вимоглива до себе і своїх вихованців, навіть у поважному віці не припиняє трудитися: проводить вдома погодинні уроки з німецької мови зі школярами.
Вулиці Ужгорода, стихійний ринок, відсутність дороги, ім’я, яке присвоять УжНУ...
Огляд редакційної пошти.
«Не буде кінця світу!..»
Про кінець світу, який начебто має вчергове (після недавніх базікань про 1991-й, 2000-й, 2012-й і т. д.) статися вже у 2014-му, просторікують чи не всі віщуни, ворожки й ворожбити та ще жовта преса перцю додає... Хоча не вони перші. Мабуть, відколи «світ світить», відтоді цим страхають довірливий люд...
Світ на дотик. Проблеми зору
Ужгородській міській громадській організації інвалідів зору «Дивосвіт» виповнилося 5 років.
Україна переживає «хвилеподібні» державотворчі процеси, характерні для її історії
Автономія регіонів, у тому числі Закарпаття — не на часі.
Коли і де на Закарпатті з’явилося залізо?
Знаний краєзнавець, кандидат історичних наук Степан Пеняк давно й успішно вивчає сиву минувшину Закарпаття. Археологія, за словами самого вченого, його улюблена наука, адже вона дає змогу заглянути у глибінь століть і навіть тисячоліть, дослідити на конкретних речах, як і чим займалися тоді люди, котрі населяли ту чи іншу територію. Правда, аби натрапити на древню знахідку, дослідникові має не лише пофортунити, йому треба надзвичайно глибоко осягнути тему, докласти великого труда, терпіння і знань. Але якою є радість, коли усвідомлюєш, що ти «здобув»!..
Закарпаття отримує 20 % із доходу, створеного на його території
Аби функціонували регіони, потрібно зробити три важливі кроки, вважає 89-річний економіст Іван Мешко.
Незалежність розпочинається з енергоефективності
Закарпаттю пропонують ефективні кроки для економії коштів.
Про робоче Різдво, маніпуляції Закарпатгазу, монополію Водоканалу, Євромайдан та Балогу
Огляд редакційної пошти.
Що може чекати Україну найближчим часом?
Останні події в Україні торкнулися як нас, так і світового співтовариства. Українці задумалися над майбутнім і своєї держави, і своїм власним. Тож напрошується порівняння з країнами, де відбувалося щось подібне, адже людям неодноразово вдавалося скинути владу. Хоча, як свідчать приклади, нова влада, найчастіше, не затримувалася надовго.
З чого слід починати новому Кабміну
Україна стала на шлях перетворень. Forbes опитав авторитетних економістів щодо того, які кроки у першу чергу слід здійснити новому українському урядові.
Як змінити економічну модель держави, щоби менше крали
Україна стоїть на порозі змін. Є реальна можливість створити країну вільних людей. І якщо ми цього не зробимо, то всі жертви і страждання останніх трьох місяців були марними, і другого такого шансу не буде.
Як ми діда Юру відучали хропіти
...Нещодавно зустрілися з однокласником Іваном, який з два десятиліття працює за кордоном. Розбалакалися-розговорилися. І згадали про колоритного й підприємливого діда Юру — Іванового сусіда. А знало його і пам’ятає й донині все середнє покоління нашого великого села: Юра постійно вигадував усілякі «моделі й схеми», аби заробити гроші.
40 виняткових днів Великого посту
Людина не має показувати, що постить, бо це інтимний процес самопізнання й очищення.