Газета
Убивство директора ужгородської взуттєвої фабрики: подробиці
16 жовтня, близько 10.00 у власному кабінеті було застрелено гендиректора ужгородської взуттєвої фабрики Андраніка Нікогосяна.
Проти кого воювали повстанці УПА
14 жовтня — єдиний день у році, коли в ньому збіглися аж чотири визначні дати: релігійне свято Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника Вітчизни та День створення Української повстанської армії (УПА). Остання цього року відзначила свій 75-річний ювілей. Як дослідник історії українського війська скажу: в нашій країні, на жаль, ще не віддають належну шану цьому збройному формуванню та його учасникам, яких так мало залишилося в живих!
Про афери роботодавців, зламаний ліфт, дорогу-болото, відсутність пляжів...
Публікуємо чергову добірку листів від наших читачів.
Чи буде в Закарпатті великий шмон корупціонерів
Приїзд в Закарпаття генпрокурора Юрія Луценка був невипадковим. Здавалося б, звичайна робоча поїздка. Та й то стільки галасу.
Гроші, земля, приміщення — в приватних інтересах мера Ужгорода
Розслідування організації «Варто знати» про конфлікт інтересів мера Ужгорода та міських депутатів викликало резонанс. Подаємо частину, яка стосується власне градоначальника.
Про що говорили Москаль і угорський міністр Сіярто
9 жовтня міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто відвідав Ужгород і зустрівся з головою обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем. Серед тем, що обговорювалися, — співпраця між Закарпаттям і прикордонними регіонами Угорщини, економічне становище Закарпаття, події на Сході України тощо.
У світ вийшла чергова поетична збірка поезій Софії Сороки «Ми славимо, Господи, ім’я Твоє»
Суспільна філософія народів і націй обумовлена історичними обставинами, за яких вона формується. В українців вона особлива і відображається в численних прислів’ях і приказках. Зокрема, як-от «Моя хата скраю, я нічого не знаю», «Якось воно буде. Ще ніколи не було так, щоб не було ніяк» та багато інших, що свідчать про пасивну життєву позицію.
Як закарпатець Гелетей у Києві лакеїв використовує
У журналістів програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») закрався сумнів, чи, бува, начальник УДО Валерій Гелетей не зловживає своїм становищем, систематично залучаючи своїх підлеглих для виконання не пов’язаних із держслужбою функцій? Не лише у випадку обслуговування весілля генпрокурорського сина, а й на інших приватних подіях. Наприклад, на власному дні народження, свідком якого стала знімальна група програми ще наприкінці серпня...
Одним із Балог зацікавилася прокуратура
Прокуратура буде розбиратися, яким чином у колишнього голови Закарпатської облради Івана Балоги задекларовано аж понад мільйон доларів. Прокуратура вже через суд витребувала всі деклараційні документи і тепер почне розслідування з приводу надмірних статків Івана Балоги. Зараз Іван Балога є народним депутатом і задекларував величезні доходи.
У 150-ти школах Закарпаття очікується освітній колапс
Чи знав Президент України Петро Порошенко про те, що підписання ним Закону «Про освіту» загальмує просування України до Євросоюзу і призведе до освітнього колапсу в регіонах, де українська мова не є домінуючою? Знав. Але Закон підписав. Бо проти цього Закону виступала Угорщина й Румунія, а у разі непідписання закону він втратив би величезну частину власного електорату. Для Порошенка ж наступні вибори є домінантними в його найближчій політичній діяльності.
Візит Віталія Купрія на Закарпаття: захист краян від будівництва малих ГЕС і перевибори мера Ужгоро
Народний депутат України, один із лідерів політичної партії «Українське об’єднання патріотів — УКРОП», заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій цього тижня відвідав Закарпаття.
На туристичних вказівниках в Ужгороді — фейкова історія міста
Інформаційні вказівники-борди — не перша спроба зробити перебування туристів в Ужгороді комфортнішим. До цього були інформаційні ліхтарі, які не світять, а ще наземні зображення з QR-кодом. Автори бордів вирішили піти далі, аніж просто зобразити назви об’єктів — додали короткі історичні описи, мапи. Однак наробили стільки помилок, що більше спотворили історію міста, аніж зробили щось корисне.
Ужгородка Леся Кочут: Творіння одягу, взуття й аксесуарів із вовни
Ми вже познайомили вас із батьком відомих братів-ювелірів Кочутів Андрієм. А зараз розкажемо про маму — Лесю. Вона також є творчою і багатогранною. Сини — Юрій, Роман та Ігор — радяться із нею щодо дизайну прикрас «Kochut. Handcrafted jewelry». Жінка разом зі своєю половинкою виготовляють унікальні вироби, інколи навіть у колаборації. А ще пара планує відкрити у себе вдома домашній музей закарпатських урбаністики і мистецтва.
Чим здивував Порошенко американців
Президент України Петро Порошенко знову навідався до США. Було кілька зустрічей з місцевим бізнесом, була зустріч із американським президентом, був виступ в ООН. Тут в Україні ми всі прекрасно знаємо, у якому стані перебуваємо, як рухається економіка і як нам тут живеться. Та не дуже весело живеться. Гривня падає, бо не витримує додаткового друку через необхідне рефінансування банків. Тобто, інфляція з’їдає «розвиток». Зарплати все одно не встигають за цінами та тарифами. Малий бізнес ледь виживає.
Активісти дослідили статки заступника прокурора Закарпаття Шимона
Знайомтесь, Іван Петрович Шимон — перший заступник прокурора Закарпатської області. З офіційного сайта прокуратури Закарпатської області відомо, що у 2002 році Іван Петрович Шимон закінчив Ужгородський національний університет, а також Національну академію прокуратури України. Відтоді він працював на різних посадах у Закарпатській та Львівській областях, а також тривалий час обіймав посади в Генеральній прокуратурі України.
Як метал став каталізатором суспільного життя Закарпаття
Селище міського типу Кольчино, що на Мукачівщині, за 345 років існування тут металургійно-металообробного виробництва відоме не тільки в нашому краї і теренах колишнього Радянського Союзу, а й в країнах Європи. Цього року найстарішому Фредішово-Шелестівському металургійному і металообробному заводу виновниться 345 років.