Газета
Потяг Ужгород—Кошице: Міф чи реальність?
Останні кілька тижнів тема залізничного сполучення між Ужгородом та словацьким містечком Кошице набула, здається, нового звучання. Неочікувано те, що раніше було більш схожим на чутки та дещо амбітні сподівання жителів прикордонного Ужгорода набрало реалістичних обрисів і про транскордонну електричку заговорили і в Києві, і в Братиславі.
Колишні котельні міста: вирішення нема?
Колись на вулицях Закарпатській та Добролюбова в Ужгороді були великі котельні, адже квартири тоді були на централізованому опаленні. Нині вони нагадують декорації з фільму жахів.
Історія успіху одного Ужгородського ОСББ
Найбільший багатоквартирний будинок Ужгорода після створення ОСББ майже повністю реконструювався.
Куди грядеш, Україно?
Нещодавно прочитав у газеті «РІО» за 27 січня ц. р. статтю про приховане зростання комунальних послуг. Задумався і поставив собі питання: куди ми йдемо у незалежній? Ми так мріяли і надіялися на краще майбутнє ще у 1990 р.
Великий піст — період духовної весни
19 лютого Свята Церква Христова ввела нас, вірних, в особливий період нашого духовного життя, в період Великого посту або, як святі отці називають, у період духовної весни, морально-духовного відновлення християнина.
Що буде на місці колишнього фонтана біля драмтеатру?
Перипетії навколо площі перед драмтеатром в Ужгороді з боку вулиці Толстого тривають ще з 2010 року. З 2009 року ця територія перебуває в приватній власності. Три земельні ділянки були придбані на аукціоні міськради двома власниками. Судова тяганина тривала 5 років. А наприкінці літа 2016 року забудовник уже навіть зрізав ялиці перед драмтеатром і хотів почати будівництво.
Євросоюз не добудовуватиме КПП у Закарпатті. Гроші вкрали
Тисячі закарпатців перетинають держкордони в бік Словаччини, Угорщини та Румунії і дивуються, чому на тому боці КПП такі впорядковані, а у нас все розвалено, дороги в ямах, а туалети затоплені фекаліями.
На Закарпатті почалися активні протести
Цього тижня в епіцентрі подій виявився Тячів. Спочатку тут стався інцидент із покладанням квітів до пам’ятника Небесній сотні.
Нардепи-Балоги не принесли на свої округи жодної копійки
На Закарпатті маємо шість мажоритарних округів, але гроші Кабміну на регіональний розвиток влітку 2017 року три округи взагалі не отримали. Мова йде про позафракційних депутатів братів Балог — Павла, Івана та Віктора, — пишуть «Наші гроші».
Сергей Ратушняк: Украина — страна-КРАСАВА!
Вор, пришедший к власти, говоря правильные слова и умея подавлять собственный гомерический смех от собственных слов, — это КРАСАВА! Он теперь не подворовывает после откатов главам администраций, фракций, ведомств, премьерам и президентам. Теперь он главный бенефициар всего разворовывания страны. А это больше того, что остается в стране.
Із повсякденного життя ужгородців 40-х років ХХ століття
Про період радянської влади на Закарпатті відомо досить багато як зі спогадів очевидців, так і з великої кількості наукової та науково-популярної літератури. Однак переважна більшість інформації стосується звільнення міст загалом, окремих об’єктів чи соціально-економічного розвитку. Натомість чимало фактів про соціальний устрій післявоєнного Ужгорода, його повсякденне життя досі маловідомі, а то й зовсім невідомі сучасному поколінню.
Цього року Ужгород матиме потужну презентацію на Днях України в Кошице
Керівник словацького фонду Feman, радник мера Кошице, головний організатор Днів України в Кошице Едуард Бураш розповів про підготовку до цьогорічних Днів України.
Сесія Ужгородської міськради скасувала посаду першого заступника міського голови
Відповідне рішення сьогодні було проголосоване першим на початку засідання сесії Ужгородської міської ради.
Історія мера Ужгорода, причетного до однієї з найбільших трагедій людства
Серед майже 6 мільйонів жорстоко вбитих євреїв — жертв Голокосту, було близько 10 тисяч євреїв з Ужгорода і близько 100 тисяч осіб єврейської національності з Закарпаття. З них близько 10 тисяч — діти, які навчалися у школах різного ступеня…
Чому потяг Київ—Солотвино не зупиняється навіть на крупних залізничних станціях Закарпаття
Після «реформи» Укрзалізниці виникли проблеми з добиранням залізницею у багатьох закарпатців. Укрзалізниця запевнила, що новий графік руху потягів через Закарпаття не завдаватиме клопоту мешканцям.
Майбутнє унікальних мінеральних джерел Закарпаття — під загрозою
Через зволікання Міністерства охорони здоров’я із прийняттям лишень одного нормативного акта протягом останніх 3 років, вітчизняні виробники мінеральних вод, у тому числі і закарпатські компанії, опинилися в ситуації, коли їхнє місце на ринку можуть зайняти іноземні конкуренти.
Рахівське золото для Закарпаття
Що обіцяє нова серія «золотої лихоманки» — повернення до ідеї розробки неодноразово блокованого родовища.
Теребле-Ріцька ГЕС — єдина у світі, яка споруджена на двох річках
Одним із найцікавіших об’єктів, проект якого зберігається у фондах Закарпатського обласного державного архіву, є Теребле-Ріцька ГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району. Це єдина у світі електростанція, що споруджена на двох річках водночас.
Кухня. Гастрономічний бутик
Ужгород готує найкращу домашню каву. Місцева господиня зварить божественний напій у своїй старій гейзерній кавоварці. Ароматна, насичена, навіть масляниста кава, яка по-справжньому бадьорить. У цьому ритуалі є певна самобутність ужгородців. Якби ця традиція передалася усім-усім нашим кав'ярням. Бо буває по-різному.