Газета
Голосування за громадські проекти могли бути сфальсифіковані
10 квітня влада Ужгорода оголосила на черговому засіданні переможців поданих ужгородцями громадських проектів. Серед малих проектів, то найбільше голосів набрав проект облаштування класу для предмета «Захист Вітчизни» на базі школи № 20 — ліцею «Лідер». За цей проект проголосувало 1928 ужгородців.
Перемога партії Орбана в Угорщині: Як вона вплине на Закарпаття
В Угорщині в неділю відбулися парламентські вибори і впевнену перемогу здобула партія нинішнього прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана — «Фідес».
Кафедральний собор: Кухня єзуїтів, книги та нові таємниці
Нещодавно Ужгородом поширилася сенсаційна новина: під час реставраційних робіт у цокольному поверсі єпископської резиденції була знайдена вмурована кухня єзуїтів — перших господарів собору. Майстри, знімаючи шар штукатурки, зняли тонку перегородку, яка закривала стіну з колись вмурованими в неї 2 печами (одна більша, інша менша), та, очевидно, полицями й столами для приготування їжі.
Закарпатські депутати закликають главу уряду звільнити в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун
Відбулася знакова сесія Закарпатської обласної ради. Пристрасті розгорілися, коли Геннадій Москаль попросив депутатів поставити у порядок денний звернення до міністра МВС Арсена Авакова щодо прослуховування керівників управлінь в Закарпатській області. Відразу у кількох кабінетах деяких структур області було виявлено підслуховуючі пристрої. Геннадій Москаль вимагає пояснень, чи це була вказівка згори, чи це ініціатива когось із місцевих, бо прилади були зроблені доволі «кустарним способом».
Свободу Чікошу: Чи повернеться додому ув’язнений у Єгипті ужгородець?
У березні минуло рівно шість років, як ужгородець Едвард Чікош був засуджений єгипетським судом Надзвичайного стану до 19 років ув’язнення без права на апеляцію.
Страшна трагедія в Кемерово
У російському Кемерово згорів крупний торговельний центр. Загинуло сотні людей. І більшість із них — діти. Вони отримали безкоштовні квитки в кіно у період передвиборної кампанії на виборах президента. Вчителі привезли дітей з сільських шкіл і повели їх у кіно, а самі пішли «по магазинах». Щоб діти не розбіглися, попросили адміністраторів закрити в кінозал двері.
Різдвяник
5 квітня минає річниця з дня смерті Михайла Сятині — уродженця с. Синевир Міжгірського району, колишнього депутата Верховної Ради України і Закарпатської обласної ради, доктора фармацевтичних наук, професора. З цієї сумної нагоди у Києві вийшла книга спогадів про Михайла Лукича. Подаємо розповідь знаного письменника Срібної Землі Дмитра Кешелі, яка вміщена в цьому виданні.
Весни та літа нам не бачити...
Одна стаття в попередньому номері закінчується словами: незабаром зацвітуть сакури і до нас знову поїдуть тисячі туристів. У влади області та Ужгорода залишилося зовсім небагато часу, щоб не стати соромом для всієї України.
Європейську мрію про «органік» ефективно втілює в Україні виходець із ЄС
Реформи загальної аграрної політики в Євросоюзі мають наголос на переорієнтацію ринку та постачання якісної продукції, що відповідає потребам споживача. Усе це стимулюватиме подальший розвиток ринку органічної продукції.
Від тунелю до швидкісного поїзда
Я за кермом автомобіля понад 35 років. Стаж чималий. Але точно знаю — такого жахливого стану доріг ніколи не було. Коли до нас, водіїв, дійде, що ми люди, а не якісь істоти, яким усе одно, по чому їздити. Нам не повинно бути все одно.
Чи налякав закарпатців марш «чорносорочечників»
Марш націоналістів в Ужгороді анонсували давно. Забороняти його ніхто не став. Влада вирішила, що у неї достатньо сил, щоб контролювати ситуацію. На всякий випадок до Закарпаття приїхав колишній начальник поліції області, а нині головний поліцейський України Сергій Князєв. Той ще перед маршем зібрав брифінг і переконував, що все під контролем.
Фонтан і драма зла!
Ми вже писали про дуже важливе, актуальне для міста питання — що буде на місці колишнього фонтана біля драмтеатру? Але виникає питання: чому колишнього фонтана? Що, вже театру не існує?
Війні за будинок Фунданича — кінець?
Суд став на бік забудовника, вирішивши, що будинок не був пам’яткою архітектури.
Громадські проекти Ужгорода: Примітивні рішення влади та обурення містян
В одному з попередніх номерів ми писали про те, що ужгородці можуть подавати проекти з благоустрою міста на розгляд міської ради. Однак процес розгляду-затвердження тих чи інших проектів викликав хвилю обурення ужгородців.
Катастрофи можна було б уникнути
Зруйнована економіка та збурене суспільство. Корупція доїдає країну, а міжнародні інституції вже заморилися нам допомагати. Рівно чотири роки тому Сергій Ратушняк звернувся до президента Порошенка і запропонував негайні кроки для порятунку країни.
Москаль: Замість того, щоб залучати інвестиції, ОТГ залазять у районний бюджет
Об’єднані територіальні громади (ОТГ) фактично живуть за рахунок районних бюджетів, вимиваючи звідти податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), а також інші збори й надходження.
Історія успіху: Як в Ужгороді європейські партнери допомогли врятувати безнадійне підприємство
Ще у травні 1946 року на базі обласної організації Українського товариства глухих (УТОГ) створили Ужгородський навчально-виробничий комбінат, де працювали випускники школи для глухонімих дітей. На цьому комбінаті були майстерні з пошиття одягу та кілька інших ремісницьких цехів.