Газета

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM news where (active_i = '1') and (lang_code = 'rus') and (date_i <= '2024-12-23') and ((cat_id = '0')or('0' >= '0')) and (in_newspaper = '1') and ((is_nonpublished <> '1')or(0 = '13')) order by id desc LIMIT 880, 20

Рахівське золото для Закарпаття

Що обіцяє нова серія «золотої лихоманки» — повернення до ідеї розробки неодноразово блокованого родовища.

Теребле-Ріцька ГЕС — єдина у світі, яка споруджена на двох річках

Одним із найцікавіших об’єктів, проект якого зберігається у фондах Закарпатського обласного державного архіву, є Теребле-Ріцька ГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району. Це єдина у світі електростанція, що споруджена на двох річках водночас.

Кухня. Гастрономічний бутик

Ужгород готує найкращу домашню каву. Місцева господиня зварить божественний напій у своїй старій гейзерній кавоварці. Ароматна, насичена, навіть масляниста кава, яка по-справжньому бадьорить. У цьому ритуалі є певна самобутність ужгородців. Якби ця традиція передалася усім-усім нашим кав'ярням. Бо буває по-різному.

Угорська корона і Закарпаття: Історія предмета, який став символом

З-поміж усіх історичних пам’яток і символів Угорщини найбільшу цінність має угорська корона. Це не просто витвір ювелірного мистецтва чи історична реліквія, а ще й символ угорської державності. Там, де корона — угорська земля. Її історія дуже цікава: цей предмет зникав на століття, затим повертався. Тривалий період своєрідних «мандрів», спроби продаж-викупів не знищили її, а тільки додали цінності.

Яким був рік, що ми проводжаємо

Це був страшний рік. Над світом висіла й досі висить загроза ядерної війни, яку може спровокувати Північна Корея, через свого лідера-самодура. У міжнародному аспекті цей рік може запам’ятатися також обранням на пост Президента США Дональда Трампа. Вплинули на геополітику світу також переобрання канцлером Німеччини Ангели Меркель та обрання лідером Франції молодого Макрона.

Коли малі малюнки стають великими

Побачив світ розкішний альбом шаржів Ерделі.

Огляд редакційної пошти

Чергова добірка листів на шпальтах «РІО». Ми раді допомагати нашим читачам. Мудрі кажуть: якщо проблему складно вирішити, про неї треба хоча би написати.

У міській раді Ужгорода планують «взятися» за нічний клуб «Фантом»

У середу, 27 грудня, на засідання виконкому Ужгородської міської ради додатково внесли на розгляд і першим розглянули питання про роботу в нічний час клубу «Фантом».

У святкові дні автобуси їздитимуть за окремим розкладом

Закарпатські перевізники спільно з автостанціями розробили та узгодили графіки руху автобусів на приміських та міжміських маршрутах області на свята – 1-го та 7-го січня. Відповідний розклад розміщено на веб-сайті ПрАТ «Закарпатавтотранс» http://zakavto.com.ua та на офіційному сайті Закарпатської ОДА.

Що за дикі суми у газових платіжках?

Листопадові платіжки з цифрами, зіставними з розміром пенсії, викликали серцеві напади та паніку. Виявляється, газопостачальник запровадив так звану рекомендовану плату за наступний місяць. Насправді ж, питання необхідності оплати цих астрономічних сум споживачі можуть вирішувати самі. Але про це їх чомусь завчасно не попередили, чим і викликали масовий стрес.

Ален Панов: Україна сьогодні — совкова держава у вишиванці та з прапорцем ЄС

22 грудня в нашій державі відзначали День працівника дипломатичної служби. Втім, правду кажучи, святкували дипломати на фоні не дуже радісних подій: цього року Україна умудрилася міцно попсувати стосунки з багатьма державами, яких ще зовсім недавно у Києві називали не лише адвокатами України, а й її «друзями».

Перервана пісня Михайла Машкіна

У листопаді цього року минула 91-ша річниця від дня народження та 46-та від трагічної смерті художнього керівника ансамблю пісні й танцю «Боржава» — композитора, поета, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Машкіна. За своє життя він створив багато чудових пісень, а найвідоміша з яких — «Верховино, мати моя» — облетіла весь світ і стала своєрідним гімном Верховини.

На сесії міськради: Цап, авто для мера та бюджет

Друге пленарне засідання чергової ХVІІІ сесії Ужгородської міської ради VІІ скликання   в четвер почалося з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих на Сході закарпатців-героїв, які в зоні АТО відстоюють незалежність України.

Сергій Ратушняк про зиму в тілах і душах

Це наша доля — шаровари, вишиванка, вигуки і ... готовність продати і продатися... Це ж ми, Величні, Вишивані, з 1654 року монументи Богдану ставимо. За те, що здав Україну Москві, щоб шведам не здати або шляхті, що галичан за бидло і рабів мали 350 років. Як і сьогодні, Петро здає в Мінських протоколах-капітуляції. Але ЗДАТИ. Бо тут скрізь зрада і кожен — за свою хатку і порося.

Закарпатські науковці видали перший в Україні словник невідмінюваних у мові іменників

Близько десяти тисяч зафіксованих словникових одиниць – загальних назв і власних найменувань географічних об’єктів, а також вказівки щодо наголошення, граматичних форм, значення та походження цих одиниць, охоплює «Словник невідмінюваних в українській мові іменників».

Словацькі художниці представили проект «Жінки Ужгорода»

28 листопада у лекційній залі «Совиного гнізда» дві молоді й екстравагантні словацькі   художниці —   Інгрід Кепкова та Вікторія Лендєлова відкрили свій мистецький проект «Жінки Ужгорода».

Закарпатське Берегово затоптали дипломати й посадовці

Через мовний скандал місто Берегово стало меккою для чиновницьких візитів.

Майже 1500 рейдів проведено на Закарпатті проти порушників правил полювання

За період з 1 січня по 29 листопада працівниками Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, районними мисливствознавцями, громадськими інспекторами, представниками правоохоронних органів та користувачами мисливських угідь проведено 1497 рейдів щодо дотримання законодавства України в сфері полювання та збереження мисливських ресурсів. Залучено 5407 людей. В результаті проведення наглядових заходів складено 28 протоколів. Присуджено 4114 гривень. У результаті рейдів мисливськими угіддями вилучено 92 петлі на козулю, 27 - на зайця, 30 - на фазана.

Досі линуть над Боржавою тихі Машкіна пісні

Понад півроку тому уродженець Іршавщини Федір Шандор, відомий книжкою «Довге: село повстанців-куруців», виданою ним у співавторстві з Василем Пагирею, через наше видання закликав небайдужих долучитися до збереження архітектурної родзинки Закарпаття XVIII століття — довжанського палацу-фортеці графів Телекі.

Мости Ужгорода: Маловідомі сторінки

Наш постійний дописувач, знавець історії нашого міста, краєзнавець Юрій Туряниця нещодавно дослідив мости Ужгорода. Пропонуємо вашій увазі цю, без сумніву, цікаву й пізнавальну розвідку.

 

Погода

Стрічка новин

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат