Газета
Закарпатська облпрофрада відстоює право на свою будівлю
Позиція профспілок щодо права власності на будівлю на площі Народній в Ужгороді.
Телеканал «М-Студіо» прибрали до рук люди Роберта Бровді
Від самого заснування телеканалу «М-Студіо» вважалося, що за ним стоїть виключно Віктор Балога. Це був його головний медійний рупор. Співзасновниками телеканалу «М-Студіо» був і двоюрідний брат Віктора Балоги Василь Петьовка. Точніше, власниками телеканалу були представники родини Балоги та Петьовки.
Про Олександра Малеша митця кілька слів
Днями в Закарпатському художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилася персональна ювілейна виставка ужгородського митця Олександра Малеша, приурочена до його 60-річчя. До експозиції ввійшло 70 чудових полотен, що найповніше репрезентують його творчість. Чи не вперше талановитий художник заявив про себе в повний голос. У попередні роки він брав участь у колективних виставках і його роботи серед інших не залишалися непоміченими. Перша його персональна виставка відбулася у 2012 році в етнографічному музеї.
Хто з закарпатських нардепів найбагатший
Найближчі родичі всіх мажоритарників від Закарпаття працюють у бізнесі. Від власних фірм вони отримують не лише офіційну зарплату, а й загальний дохід від підприємницької діяльності. Звичайно, на перший погляд, нічого поганого немає в тому, що дружини чи діти задіяні в комерційній справі. Втім, є невеличке «але». У багатьох випадках засновниками фірм, де працюють родичі депутатів, були самі обранці.
Мода на Закарпатті з первісних часів до середини ХХ століття
Історія моди — одна з важливих сторінок минувшини, яка демонструє набагато більше, аніж може здатися на перший погляд. Мода не обмежується подіумними заходами і колекціями відомих кутюр’є, бо відображає глибші суспільні процеси. Тому модні тенденції важливі й для істориків, які за зовнішнім виглядом різних верств населення визначають рівень культури й освіченості населення, іноземні впливи і наслідування. На Закарпатті фешн-середовище формувалося завдяки різним обставинам, тож мода тут є справедливою помічницею історії та археології.
Еко-простір в Ужгороді: натуральні солодощі, іграшки й косметика ручної роботи
Ужгородці Олег і Аня Блажівські понад два роки виготовляють натуральні ласощі. Спочатку робили для себе, згодом проявили себе на ярмарках, а нещодавно відкрили магазин «EcoFood», який незабаром трансформується у міні-кафе. Вони вирізняються, адже підбирають органічні продукти кращої якості, експериментують зі смаками та асортиментом і додають нових смаків ужгородцям та туристам.
Сесія ліквідувала КП «Парк культури та відпочинку «Боздоський» і перенесла на кінець року закупівлю
Сесійне засідання Ужгородської міської ради у четвер 13 липня попри певні очікування — на розгляд мали винести питання недовіри міському голові — пройшло без сенсацій. Загальну переважно умиротворену атмосферу сесійної зали порушували хіба обурені городяни, які перебували на сесії у відчайдушному сподіванні вирішити якісь свої наболілі питання.
Москаль судитиметься із мукачівськими депутатами через Бандеру і Шухевича
Нещодавно на сесії Мукачівської міськради депутати вирішили перейменувати вулиці Степану Бандері та Роману Шухевичу — відповідно на вулиці Любомира Гузара та Андрея Шептицького. Також депутати мукачівської міськради на цій таки сесії іронічно познущалися з Геннадія Москаля, назвавши в його честь «тупик».
Масарик, Ужгород і Підкарпатська Русь
Томаш Масарик — чехословацький державний і політичний діяч, перший Президент (1918—1935 pp.) Чехословацької Республіки — народився 7 березня 1850 року в містечку Лани (Чехія). Освіту здобув у Віденському і Лейпцизькому університетах. Від 1876 року — доктор філософії Празького університету. Перебував у еміграції, очолював чеський рух опору, висунув ідею створення незалежної Чехословацької держави. Саме йому належить ідея приєднання Підкарпатського краю до складу Чехословаччини. Помер Масарик 14 вересня 1937 року.
Олексій Кошель: Часто політики доводять свої обіцянки до абсурду
Кожен, хто коли-небудь голосував на виборах, знає, скільки передвиборних обіцянок дають кандидати. А чи слідкує хтось, скільки з них було виконано? Однак саме громадський контроль — один із ефективних і необхідних інструментів впливу на владу у демократичному суспільстві.
Wild Wild Fest: Драйвовий музично-велосипедний open air на Закарпатті
Цей фестиваль направду дикий, і не лише вдало обраною локацією посеред гір, атмосферою музики і свободи, а й своєю суцільною відмінністю від більшості закарпатських фестів, які переважно пригощають і продають, а живуть завдяки підтримці влади чи спонсорів. «Wild Wild Fest» розвивається зусиллями ентузіастів, які ж і фінансують його. Це, власне, єдиний закарпатський комерційний open air і єдиний український велосипедно-музичний фестиваль, який об’єднує якісну музику, релакс і велорух.
Змінено порядок для тих, хто складає іспит на водійське посвідчення
Головний сервісний центр МВС презентував нові екзаменаційні питання зі знань Правил дорожнього рух, за якими з 1 липня складатимуть іспити для отримання посвідчення водія.
Москаль повинен строго запитати у закарпатських митників — де гроші?
Чому Закарпаття за рахунок дорожнього експерименту отримало митних коштів удесятеро менше, ніж рідна область закарпатського губернатора — Чернівецька
Москаль: Дороги на Закарпатті ремонтуються не завдяки, а всупереч «Єдиному центру»!
У ремонті дороги «Довге — Липча», який розпочався цього року, немає жодної заслуги «ЄЦ» та її активістів, навпаки — роботи почалися всупереч діям цієї партії. Про це заявляє голова ОДА Геннадій Москаль.
Коли головні закони нічого не гарантують
Нація без прав і гарантій. Конституція ніби і є. І, кажуть, одна з найкращих у світі. І святкують її, і день вихідний дають. Але написати закони — це одне. Дотримуватися їх — зовсім інше.
Чотири століття Другетів
Історія роду Другетів у королівстві на теренах Угорщини налічує понад чотири століття та майже півсотні правителів. Кожен із них залишив свій слід в історії нашого краю і Ужгорода зокрема. Саме графи Другети почали культивувати на найбільш сонячних околицях міста європейські сорти винограду. Саме завдяки їм в обрисах Ужгорода так помітні й досі віяння архітектури Італії та Франції...
Правила стилю: Ольга Мікула
У нашій рубриці «Правила стилю» — історія Ольги Мікули. Вона заснувала і вже тричі організувала «Ukraїnian Fashion Bazaar» в Ужгороді. Ольга є кандидатом філологічних наук, дружина і мама трьох дітей. Два роки мешкала з родиною в Австрії, що теж десь позначилося на її стилі. Ольга любить класику з нотками екстравагантності, цінує унікальні речі, вдягається також в українських дизайнерів.