Газета

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM news where (active_i = '1') and (lang_code = 'rus') and (date_i <= '2024-12-23') and ((cat_id = '0')or('0' >= '0')) and (in_newspaper = '1') and ((is_nonpublished <> '1')or(0 = '13')) order by id desc LIMIT 980, 20

Закарпатська облпрофрада відстоює право на свою будівлю

Позиція профспілок щодо права власності на будівлю на площі Народній в Ужгороді.

Телеканал «М-Студіо» прибрали до рук люди Роберта Бровді

Від самого заснування телеканалу «М-Студіо» вважалося, що за ним стоїть виключно Віктор Балога. Це був його головний медійний рупор. Співзасновниками телеканалу «М-Студіо» був і двоюрідний брат Віктора Балоги Василь Петьовка. Точніше, власниками телеканалу були представники родини Балоги та Петьовки.

Про Олександра Малеша митця кілька слів

Днями в Закарпатському художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилася персональна ювілейна виставка ужгородського митця Олександра Малеша, приурочена до його 60-річчя. До експозиції ввійшло 70 чудових полотен, що найповніше репрезентують його творчість. Чи не вперше талановитий художник заявив про себе в повний голос. У попередні роки він брав участь у колективних виставках і його роботи серед інших не залишалися непоміченими. Перша його персональна виставка відбулася у 2012 році в етнографічному музеї.

Хто з закарпатських нардепів найбагатший

Найближчі родичі всіх мажоритарників від Закарпаття працюють у бізнесі. Від власних фірм вони отримують не лише офіційну зарплату, а й загальний дохід від підприємницької діяльності. Звичайно, на перший погляд, нічого поганого немає в тому, що дружини чи діти задіяні в комерційній справі. Втім, є невеличке «але». У багатьох випадках засновниками фірм, де працюють родичі депутатів, були самі обранці.

Мода на Закарпатті з первісних часів до середини ХХ століття

Історія моди — одна з важливих сторінок минувшини, яка демонструє набагато більше, аніж може здатися на перший погляд. Мода не обмежується подіумними заходами і колекціями відомих кутюр’є, бо відображає глибші суспільні процеси. Тому модні тенденції важливі й для істориків, які за зовнішнім виглядом різних верств населення визначають рівень культури й освіченості населення, іноземні впливи і наслідування. На Закарпатті фешн-середовище формувалося завдяки різним обставинам, тож мода тут є справедливою помічницею історії та археології.

Еко-простір в Ужгороді: натуральні солодощі, іграшки й косметика ручної роботи

Ужгородці Олег і Аня Блажівські понад два роки виготовляють натуральні ласощі. Спочатку робили для себе, згодом проявили себе на ярмарках, а нещодавно відкрили магазин «EcoFood», який незабаром трансформується у міні-кафе. Вони вирізняються, адже підбирають органічні продукти кращої якості, експериментують зі смаками та асортиментом і додають нових смаків ужгородцям та туристам.

Сесія ліквідувала КП «Парк культури та відпочинку «Боздоський» і перенесла на кінець року закупівлю

Сесійне засідання Ужгородської міської ради у четвер 13 липня попри певні очікування — на розгляд мали винести питання недовіри міському голові — пройшло без сенсацій. Загальну переважно умиротворену атмосферу сесійної зали порушували хіба обурені городяни, які перебували на сесії у відчайдушному сподіванні вирішити якісь свої наболілі питання.

Москаль судитиметься із мукачівськими депутатами через Бандеру і Шухевича

Нещодавно на сесії Мукачівської міськради депутати вирішили перейменувати вулиці Степану Бандері та Роману Шухевичу — відповідно на вулиці Любомира Гузара та Андрея Шептицького. Також депутати мукачівської міськради на цій таки сесії іронічно познущалися з Геннадія Москаля, назвавши в його честь «тупик».

Масарик, Ужгород і Підкарпатська Русь

Томаш Масарик — чехословацький державний і політичний діяч, перший Президент (1918—1935 pp.) Чехословацької Республіки — народився 7 березня 1850 року в містечку Лани (Чехія). Освіту здобув у Віденському і Лейпцизькому університетах. Від 1876 року — доктор філософії Празького університету. Перебував у еміграції, очолював чеський рух опору, висунув ідею створення незалежної Чехословацької держави. Саме йому належить ідея приєднання Підкарпатського краю до складу Чехословаччини. Помер Масарик 14 вересня 1937 року.

Олексій Кошель: Часто політики доводять свої обіцянки до абсурду

Кожен, хто коли-небудь голосував на виборах, знає, скільки передвиборних обіцянок дають кандидати. А чи слідкує хтось, скільки з них було виконано? Однак саме громадський контроль — один із ефективних і необхідних інструментів впливу на владу у демократичному суспільстві.

Wild Wild Fest: Драйвовий музично-велосипедний open air на Закарпатті

Цей фестиваль направду дикий, і не лише вдало обраною локацією посеред гір, атмосферою музики і свободи, а й своєю суцільною відмінністю від більшості закарпатських фестів, які переважно пригощають і продають, а живуть завдяки підтримці влади чи спонсорів. «Wild Wild Fest» розвивається зусиллями ентузіастів, які ж і фінансують його. Це, власне, єдиний закарпа­тський комерційний open air і єдиний український велосипедно-музичний фестиваль, який об’єднує якісну музику, релакс і велорух.

Сумна комунальна історія

Публікуємо листа від нашої читачки Ольги Пономарьової.

Змінено порядок для тих, хто складає іспит на водійське посвідчення

Головний сервісний центр МВС презентував нові екзаменаційні питання зі знань Правил дорожнього рух, за якими з 1 липня складатимуть іспити для отримання посвідчення водія.

Все буде джаз!

У Львові відбувся традиційний Alfa Jazz Fest!

Москаль повинен строго запитати у закарпатських митників — де гроші?

Чому Закарпаття за рахунок дорожнього експерименту отримало митних коштів удесятеро менше, ніж рідна область закарпатського губернатора — Чернівецька

Москаль: Дороги на Закарпатті ремонтуються не завдяки,   а всупереч «Єдиному центру»!

У ремонті дороги «Довге — Липча», який розпочався цього року, немає жодної заслуги «ЄЦ» та її активістів, навпаки — роботи почалися всупереч діям цієї партії. Про це заявляє голова ОДА Геннадій Москаль.

Коли головні закони нічого не гарантують

Нація без прав і гарантій. Конституція ніби і є. І, кажуть, одна з найкращих у світі. І святкують її, і день вихідний дають. Але написати закони — це одне. Дотримуватися їх — зовсім інше.

Чотири століття Другетів

Історія роду Другетів у королівстві на теренах Угорщини налічує понад чотири століття та майже півсотні правителів. Кожен із них залишив свій слід в історії нашого краю і Ужгорода зокрема. Саме графи Другети почали культивувати на найбільш сонячних околицях міста європейські сорти винограду. Саме завдяки їм в обрисах Ужгорода так помітні й досі віяння архітектури Італії та Франції...

Правила стилю: Ольга Мікула

У нашій рубриці «Правила стилю» — історія Ольги Мікули. Вона заснувала і вже тричі організувала «Ukraїnian Fashion Bazaar» в Ужгороді. Ольга є кандидатом філологічних наук, дружина і мама трьох дітей. Два роки мешкала з родиною в Австрії, що теж десь позначилося на її стилі. Ольга любить класику з нотками екстравагантності, цінує унікальні речі, вдягається також в українських дизайнерів.

 

Погода

Стрічка новин

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат