Газета
Закарпаття попереду
Закарпатська область стала першою в Україні, яка підтримала ініціативу природоохоронного проекту «Збереження карпатських пралісів», що з 2014 року впроваджується на території Українських Карпат громадською організацією «Українське товариство охорони птахів» за участі та фінансової підтримки німецької природоохоронної організації «Франкфуртське зоологічне товариство», і схвалила розширення національних природних парків свого регіону — «Синевир», «Зачарований край» і Ужанський. Тепер ще 23,2 тисячі гектарів закарпатського лісу будуть під пильною охороною. Уся процедура погоджень була складною і мала неоднозначне сприйняття і серед місцевих жителів, і серед лісників.
Закарпатські єпископи закликали вірників не палити суху траву
Дорогі вірники, шановні люди доброї волі! Кожен з вас, особливо у цю пору року спостерігає невтішну картину спалювання сухої трави на великих площах. Наслідки таких весняних підпалів дуже різноманітні: пожежі, забруднення довкілля, вигорання грунтового покриву, загибель диких тварин, шкода людині й всьому Творінню. Люди, спалюючи суху траву, багато чим ризикують, оскільки вогонь може вийти з-під контролю та поширитися на велику площу.
«Я — твій син, Бескиде, плоть твоя, Бескиде»
29 березня — 100-річчя видатного поета Андрія Патруса-Карпатського.
В Ужгороді відтворять середньовічну вежу із дзвіницею як символ міської самоврядності
Бефруа — саме так називають у центрі Європи один із головних символів міста: сторожову вежу із міською дзвіницею та годинником. Невдовзі Ужгород має шанс збагатитися цим символом, недоотриманим із певних історичних причин. Автором відповідного проекту є громадський діяч, науковець та дипломат Ален Панов.
Вберегти ліс від сміття
Лісівники Закарпаття разом із представниками громадськості дедалі частіше долучаються до масових прибирань лісових масивів. Але інколи ліс попри масове прибирання просто перетворюється на смітник. Як, до прикладу, тепер, коли на кордоні зі Словацькою Республікою біля лісу стоять фури, після яких залишаються купи сміття на узбіччі дороги та в лісі. Саме через це лісівники Ужгородського державного лісового господарства вимушені поряд з основною роботою проводити очищення узбіч міжнародної дороги та лісу від побутових відходів.
«Водоканал» оприлюднив нові тарифи на воду в Ужгороді
22 березня відбулося відкрите засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), за участі керівників підприємств водопостачання і водовідведення та представників органів місцевого самоврядування, інформує КП «Водоканал м. Ужгорода».
Якою буде вартість оформлення нових паспортів для закарпатців
У звичайному (нетерміновому) порядку вартість оформлення внутрішнього паспорта становитиме — 87 гривень, закордонного — 253 гривні. Але це не стосується закарпатців, які оформлятимуть паспорт вперше. За законом для них плата відсутня.
На Закарпатті почалася виборча кампанія
Уже 30 квітня в Україні відбудуться вибори голів та депутатів 47 об’єднаних територіальних громад. У Закарпатті такі вибори відбудуться в Перечині та Іршаві.
Чому знищення кінотеатру «Ужгород» є архітектурним вандалізмом
Я розумію, що новому поколінню це буде важко пояснити. Але спробую.
Хто любить паростки зелені
«Ліс не тільки тіло, але й душу гріє», — вважає великоберезнянський патріот зеленого золота Карпат Ольга Олень.
Богдан Булеца: Нині маю важливу місію — передати свої знання
Невролог, науковець, викладач про 80 щасливих літ, більшу частину з яких лікував і навчав.
Чи покарають Насірова, щоб іншим не хотілося красти
Театральна вистава під назвою «Насіров і його 2 мільярди» продовжує забавляти українців. Сам головний ДФСник країни грає роль просто бездоганно. Відразу після того, як бійці НАБУ пред’явили йому претензії у крадіжці з бюджету 2 мільярдів гривень, Насіров чудово виконав роль «вмираючого лебедя». Барви згустила і дешева лікарняна ковдра, якою був обмотаний «ледь живий» податківець. На його обличчі і без лікарів вгадувалося з десяток болячок
Генріх Розман: Закарпатці навіть не уявляють, у якій сміттєвій небезпеці перебувають
Закарпатське сміття готові переробляти фіни, китайці та поляки. Закарпатці проти.
Лист у редакцію: Чому місцева влада руйнує красу Ужгорода?
Публікуємо листа від ужгородця Івана Чонки. Далі — пряма мова.
Вишуканість Dior та Chanel: як одягався Ужгород у п’ятдесяті-сімдесяті
Світлини оповідають і історію моди. Маємо кілька фото 1950—1970 років із сімейних альбомів ужгородців. На знімках — елегантні люди, вбрані стримано-офіційно. Їхні образи асоціюються з інтелігентністю і демонструють смак.
На благоустрій Ужгорода спрямують 77 млн. 931 тис. 326 грн.
Ужгородці хронічно нарікають на незадовільний благоустрій свого міста й докоряють владі за нехлюйство та нераціональне розбазарювання коштів.
Ні дня без скандалів
Антикорупціонери мають претензії до голови податково-митного відомства країни Романа Насірова. Кажуть, той завдав збитки державі на 2 мільярди. Мало хто думав, що таку велику рибу, яка налагодила фінансові потоки в приватні засіки багатьох можновладців, хтось може вибити з крісла.
«Затичок на задню кишку», або Дещо з історії аптек Ужгорода
Навіть у молодого міста є загадки. А тим більше в Ужгорода, що в тисячолітньому вирі подій не раз мандрував із однієї держави до іншої, повсякчас не лише змінюючи своє лице, але й накопичуючи на ньому ознаки минулих епох. Лише за останні 150 років історичний калейдоскоп трансформував картинку міста з австро-угорської на чехословацьку, потім на угорську, на радянську і ось на нинішню.