Газета

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM news where (active_i = '1') and (lang_code = 'rus') and (date_i <= '2024-12-23') and ((cat_id = '0')or('0' >= '0')) and (in_newspaper = '1') and ((is_nonpublished <> '1')or(0 = '13')) order by id desc LIMIT 1000, 20

Історія знищення легендарного «магазину Фунданича» в Ужгороді

У всьому світі закономірним є збереження історичної спадщини. Але це у нормальних країнах. Нас це мало стосується. Ми не можемо вберегти легендарний кінотеатр «Ужгород» і знищили «Корону». А тепер ще й назавжди втратили легендарний «магазин Фунданича», який повністю зруйнований новим власником.

Холодний прийом: Порошенка у США приймали, як президента   бананової республіки

Візит президента Петра Порошенка до США був знаковим. Сам Порошенко вихвалявся тим, що він раніше за ненависного Президента Росії Путіна буде мати зустріч із Президентом США Дональдом Трампом. Тобто, мова йшла про якусь принциповість, а не про результат.

Як Порошенко в Закарпатті «Двері в Європу» відкривав

Візит Президента України Петра Порошенка доволі довго ніде не афішувався. Було зрозуміло, що 11 червня Порошенко повинен взяти участь у якійсь символічній акції щодо введення безвізового режиму для українців. Зрозуміло також було те, що це відбуватиметься на якомусь із кордонів із Євросоюзом. Однак на якому саме — ніхто не знав.

Солотвинський солерудник: від Римської імперії до занепаду наших часів

Солотвинський солерудник експлуатується з часів Римської імперії. А 239 років тому, в 1778-му, тут, на шахті «Крістіна», почалося промислове добування солі. Всього на родовищі пройдено дев’ять шахт. Про його історію яскраво розповідають експонати Музею солекопалень, який розташований в окремому будинку на пагорбі.

Йога як спосіб життя?

У 2014 році Генеральна Асамблея ООН офіційно призначила 21 червня Міжнародним днем йоги. З того часу день йоги відзначається на всіх континентах. В Україні, зокрема, в Ужгороді, цей день також буде відзначатися.

Угорщина нарощує допомогу Закарпаттю

Уряд Угорщини продовжує надавати допомогу Закарпаттю. Про це на зустрічі з закарпатськими журналістами повідомив уповноважений уряду з питань координування співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю України Іштван Грежа.

Завтра в Закарпатті очікують президента Порошенка

Про візит Порошенка говорили всі, але адміністрація президента мовчала.

Єврейський діапазон Закарпаття: від «не дочекаєтеся» до «пам’ятати і не забувати»

У Берегові та Виноградові з 8 по 11 червня проходить фестиваль «Єврейські дні на Закарпатті», де і євреї, і неєвреї не лише насолоджуються смачною випічкою та кошерним вином, без утоми слухаючи різножанрову музику на концертах, але й гуртом переглядають оскароносну угорську кінострічку «Син Саула», вражаюча дія якого відбувається в Освенцимі 1944 року, а також небайдужо згадують і світлі, і драматичні сторінки єврейської історії Закарпаття.

Жіночий простір у квартирці на Корзо

Інколи дівчатам хочеться бути просто дівчатами. Коли нікуди не поспішаєш, весело теревениш із подругами, розчиняєшся у безтурботності, а поруч із тим — пізнаєш себе, розвиваєшся і розкриваєш свою жіночність. Хіба не кайф бути серед тих, з ким на одній хвилі, вчитися чомусь новому й ділитися власними знаннями? Десь така атмосфера дружелюбності, затишку, навчання і чаювання панує у жіночому креативному просторі у маленькій квартирці на Корзо в Ужгороді.

Чи можливо врятувати «Ужгород»

Активісти Ужгорода намагаються врятувати колишній кінотеатр «Ужгород» від руйнації приватними власниками. У четвер відбулася акція з порятунку колишнього кінотеатру «Ужгород», де зараз тривають незрозумілі роботи.

Валерій Мурга: Боротьба з чорними лісорубами дала потужний ефект

Заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін та начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга під час спілкування з журналістами розповіли про стан лісової галузі й боротьбу з незаконними вирубками на теренах Закарпаття.

Історія виробництва тютюну в Закарпатті. Зародження і занепад

Ще в сиву давнину Закарпаття славилося тютюнництвом, адже мало власну вікову традицію, яка продовжувалася аж до 90-х років ХХ століття. У фондах Державного архіву Закарпатської області та інших джерелах інформації знаходимо, що на теренах Австро-Угорщини, до якої входив і наш край, тютюнництво отримало прискорений розвиток. Але після скасування рабства воно тимчасово занепало, допоки не зміцнів капіталізм.

Оазис посеред Корзо: квіткова атмосфера майстерні «Ameli»

Світлий простір з високими стелями, білими меблями й пахощами квітів розташувався у центрі Ужгорода, на Корзо. З галасливої вулиці ви повертаєте у вузький провулок, піднімаєтеся дерев’яними сходами і поринаєте у затишну оазу, де аромати лаванди синтезуються з базиліком, трояндою чи іншими нотами квітів. Тут усе сповнене любов’ю і крихту цієї любові ви завжди забираєте з собою. У цьому неймовірному куточку твориться магія, народжуються ідеї і відчувається енергія природи.

Міського голову попередили...

...про кримінальну відповідальність за продаж землі громади
на вул. Бородіна

Як Росія розпалює міжнаціональну ворожнечу в Закарпатті

Цього тижня у Закарпатті стався штучний скандал. Спочатку деякі ЗМІ Росії та їхні закарпатські сателіти розповсюдили інформацію про нібито встановлення у Берегівському та Виноградівському районах стел угорською мовою, на яких було написано, що у цих районах розмовляють угорською мовою.

За що київська поліція евакуювала автомобіль Балоги

У центрі Києва на Печерську, неподалік готелю «Національний» і Верховної Ради України, поліція затримала представницький позашляховик «Land Rover» моделі «Range Rover» із номерними знаками АО 2255 ВН. Дорога машина 2013 року випуску з допомогою ева­куатора доставлена на штрафмайданчик.

Маленькі історії з глибоким змістом на подушках Лариси Чмельової

Якщо роздивляєшся їх з відстані кількох метрів, здається, що це картини з кольорової тканини. А коли береш до рук, то спочатку не віриш побаченому — що це подушки з кольорової шкіри, до дрібниць продумані, зі своїми маленькими філософськими історіями, продовження яких хочеться домислити чи навіть написати. Їх створює дизайнерка і колекціонерка Лариса Чмельова.

Українські заробітчани: від вугільних копалень Пенсільванії до нафтових родовищ Сибіру

В усі часи, мандруючи континентами, люди завжди шукали, де краще. Нині число мігрантів у світі наближається до чверті мільярда чоловік. І при цьому важко на світовій мапі знайти країну, де би ви не зустріли громадян українського походження. За кордонами власної країни вони чи не найчисельніша національна діаспора світу.

Travel-блог: Місто, яке ніколи не спить

Я ніколи не мріяла про Рим. Свої італійські канікули я планувала у Флоренції, однак в останній момент подорож відмінилася. Тоді я вирішила податися у Венецію та Верону, але й ці міста сказали, що ще не час. Залишався Рим, який зробив усе, аби я приїхала саме до нього. У своєму блозі не хочу розповідати про історію й архітектуру, бо цього достатньо в Інтернеті. Напишу більше про побутові моменти й певні туристичні нюанси.

 

Погода

Стрічка новин

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат