Газета

SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS * FROM news where (active_i = '1') and (lang_code = 'rus') and (date_i <= '2024-11-23') and ((cat_id = '0')or('0' >= '0')) and (in_newspaper = '1') and ((is_nonpublished <> '1')or(0 = '13')) order by id desc LIMIT 800, 20

Як закарпатцям вийти з бізнесом в Європу

Маючи успішний малий чи середній бізнес в Україні, підприємці завжди пориваються розширити клієнтську базу і вийти на міжнародний ринок, припустимо, Євросоюзу. Для закарпатців це питання виникає природно через безпосередню близькість до кордону чотирьох європейських країн. В ЄС умови ведення бізнесу доволі комфортні, тоді як в Україні виробники регулярно стикаються з рядом перепон з боку законодавства та уряду, на європейському ринку умови дозволяють мати більший простір для розвитку.

Непіймані злодії, старі локомотиви та нове майбутнє Боржавської вузькоколійки

Боржавська вузькоколійна залізниця в Закарпатті в першому півріччі працювала тільки чотири місяці через злодіїв і несправності, пише видання «Лівий Берег» з посиланням на відповідь Укрзалізниці на депутатський запит.

Міфологізм Сергія Глущука: В музеї Бокшая експонується виставка творів художника

22 червня у залі Закарпатського обласного художнього музею імені Й. Бокшая відбувся вернісаж Сергія Глущука. Ретроспективна виставка творів живопису з нагоди 60-річчя автора.

Іван Мешко: Не роби людям того, чого не хочеш, аби робили тобі — моє життєве кредо

Ужгородський Національний університет, без сумніву, вважається найвагомішим досягненням Закарпаття другої половини ХХ століття. Розташований на крайньому заході України, один із наймолодших університетів держави, він має високий рейтинг і заслужену славу одного з найперспективніших університетів країни.

Влада придумала, як боротиметься з «піджаками» на держкордонах у Закарпатті

Уряд починає війну з контрабандою. Без сумніву, це зачепить і простих людей, які мають хоч невеликі статки з кордону.

Золоті випускники: Названі школи Ужгорода, у яких є медалісти

Цьогоріч ужгородські школи закінчили із золотими та срібними медалями 65 випускників: 48 — отримали «золото», 17 — «срібло».

Коли перегнули палку

Найскандальніша новина тижня стосувалася розгрому табору закарпатських ромів під Львовом. Наших ромів останнім часом ганяють по всій Україні. Але цього разу сталася трагедія — один ром загинув від ножових поранень. Цим випадком обурилися європейські правозахисні структури. Скандал набув міжнародного масштабу.

На Закарпатті створено “Основу» і обрано лідера

Обласний осередок партії «Основа» в Закарпатті очолив Олексій Сапронов.

Його підпис стоїть під Маніфестом

Але не цей факт є домінантою в розповіді 95-річного Олекси Логойди про своє життя-буття. Бо й справді в житті його було стільки історично цікавих фактів, що про цей підпис він говорить, як про щось буденне, звичайне.

Ліна Дегтярьова: Як врятувати стародавній Ужгород   і використати бонуси?

У травні протягом двох тижнів Ужгород і Мукачево приймали в себе соціокультурний форум «СлободаКульт», який мав на меті познайомити Закарпаття зі Слобожанщиною (це Харківська, Сумська та частина Донецької і Луганської областей), її традиціями та культурою. Ужгород став четвертим містом у серії форумів, йому передували в попередні роки два «ДонКульти» (у Києві та Львові) та «ГаліціяКульт» (у Харкові).

«Я б дуже мріяла, щоб той Ужгород вернувся...»

Останнє велике інтерв’ю Клари Балог.

Незабутнє...

Багате подіями ХХ сторіччя приховує безліч своєрідних подій, серед яких не останнє місце належить драматичній історії євреїв у Європі, у тому числі й на Закарпатті.

Трагікомічні вуличні громадські слухання

В Ужгороді 25 випадкових людей проголосували за дві абсурдні пропозиції.

Закарпатець, який став англійським лордом

Історія про відомого бізнесмена Роберта Максвелла, який народився у Закарпатті.

Творчий звіт у квітах любові

Саме це засвідчив лейтмотив триптиха катренів Юрія Шипа на його творчому вечорі й урочистому концерті з нагоди 75-річчя з дня народження та 55-ліття літературної діяльності.

Ружа за вікном…

Тоті цвіти красні,
котрі зацвітають,
тоті діти щасні,
котрі матір мають.

Народне прислів’я

Вишиті скульптурки Михайла Колодка

У грудні 2010-го на перилах площі Театральної в Ужгороді з’явилася перша міні-скульптурка роботи Михайла Колодка. Бронзова фігурка Миколайчика, при зрості в 16 см та вазі 12 кг, стала найменшою скульптурою в Україні. Відтоді у місті їх з’явилося понад 30 і кожна тим чи іншим боком пов’язана із Закарпаттям та його історією.

Чи є місце Кінчешу на Краснодонців?

Днями до редакції надійшов лист від ужгородця Йосипа Ороса, якого стурбувало питання перенесення авторинку в с. Кінчеш на вул. Краснодонців.

Замість доріг — катакомби, або Чому Гройсмана не повезли в Горяни

Суцільна показуха благоустрою до візиту глави уряду Володимира Гройсмана в Ужгороді обурила наших читачів. Чому право на ремонт мають лише ті вулиці, якими їздив прем’єр-міністр? Невже на інших вулицях живуть не українські громадяни, які справно сплачують податки в бюджет?

Ґраґоміди ужгородця з Репинного

Життя письменника Володимира Фединишинця у фактах із нагоди 75-річчя.

 

Погода

Стрічка новин

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат