Газета » СОЦІО
Хто і кого народжує?
На демографічну ситуацію в Закарпатті впливають малолітні
породіллі й соціально незахищені, які виживають за дитячі гроші.
Огляд редакційної пошти
Наші читачі у своїх листах висловлюють свою думку, здебільшого пишуть про проблеми, а часом діляться і хорошими новинами. Редакція публікує листи, аби на них звернули увагу відповідні органи і, звісно, відповідно відреагували. Чекаємо від аудиторії нових листів і за можливості публікуватимемо й відповіді на запитання.
Чому із Закарпаття на Київ відміняють потяги (РОЗКЛАД РУХУ)
Напередодні літнього сезону активних перевезень країну охопила транспортна лихоманка. З 26 травня ввели новий графік руху потягів, після чого поширилися чутки про зміни маршрутів, а то й відміни рейсів окремих потягів, які курсують Україною в різних напрямках. Для Закарпаття залізниця є одним із надійніших засобів сполучення в зимовий період та в разі виникнення стихійного лиха. Що вже казати про соціально-економічний, туристично-рекреаційний розвиток області.
70-річний Фединишинець: «Сперматозавром у крайовій літературі залишаюся я»
Навіть ті люди, що ніколи і нічого не читають, знають, хто такий Володимир Фединишинець завдяки його резонансним заявам. То він зізнається, що є найбільшим закарпатським письменником, то називає себе найбільшим українцем серед русинів і найбільшим русином серед українців.
Найбільше здібних учнів навчається в Ужгороді, Мукачево — навіть не у трійці...
Днями сайт Нове Закарпаття оприлюднив рейтинг районів та міст Закарпаття, де живе і навчається найбільше здібних учнів. Рейтинг складений на основі кількості переможців всеукраїнських олімпіад.
Федір Ващук: «УжНУ — серед лідерів у науково-технічній діяльності»
Ректор Ужгородського Національного університету, доктор технічних наук, професор Федір Ващук розповів про результати завершення навчального року, зокрема, в науковій роботі вишу.
У погоні за автомобілем мрії…
Протягом останніх років на вулицях Закарпаття дедалі частіше можна спостерігати авто на словацьких, чеських, польських чи угорських номерах. Нині у краї — справжній закордонний автобум: мешканці Срібної Землі вміло використовують близькість кордонів із чотирма країнами ЄС, майже щодня пересідаючи з сумного українського автопрому на користовані, але набагато комфортніші й функціональніші автомобілі.
Хто не вартий, щоб його ім’ям називали вулицю, і кого призабули
Свого часу в нашій газеті була опублікована стаття про назви вулиць Ужгорода, іменованих на честь різних людей: героїв, театралів, чиновників, науковців… До редакції надійшов лист нашого читача з Мукачева, який висловив із приводу назв вулиць свою думку.
Для чого варто приїхати в Закарпаття
В Закарпатті закінчився зимовий туристичний сезон і починається літній. Всі багато розповідають про туристичний потенціал області, однак ми ще дуже далекі від того, щоб сказати, що ми використовуємо цей потенціал оптимально і з великим зиском. Про особливості закарпатського туризму та його перспективи ми вирішили поговорити з народним депутатом України, головою підкомітету з туризму Іваном Бушком.
Чверть століття «Беркут» допомагає закарпатцям будувати
Вже, мабуть, тисячі закарпатських будинків збудовані чи приведені до ладу з допомогою матеріалів від мережі магазинів «Беркут». Це один із найкращих прикладів закарпатського бізнесу — відповідального перед клієнтами і кредиторами, а завдяки стилю керівництва — стійкого до економічних потрясінь, яких за чверть століття було чимало. А саме 25 років діяльності відзначатиме у травні структура Андрія Сугая. І саме його журналісти області (у складі журі «Міжнародної ради ВІЖИ-3000») нещодавно назвали одним із десяти «Найкращих закарпатців» за підсумками року, причому серед митців, медиків, творчих особистостей він єдиний представляє саме підприємництво. А тут втримати першість, як відомо, найбільш складно.
Покарана ініціативність
Ініціатива карається — ця істина давно відома й багато разів перевірена на практиці. Правда, методи покарання бувають різними. Як, для прикладу, поставити на місце занадто ініціативну жінку? В Чопі над цим питанням не дуже заморочувалися, а застосували давній прийом — кулаком в обличчя, а далі ногами по тілу. Щоб знала, як втручатися не у свої справи!
Коротко з редакційної пошти
До редакції «РІО» надійшов лист від ліквідатора аварії на ЧАЕС Юрія Келемена.
Як змінили перший підручник із історії для школярів
11-класники вже не вивчають Помаранчеву революцію і справу Гонгадзе. У тестах їм не зустрінуться Іван Драч та Левко Лук’яненко. 5-класникам не розповідають, що Голодомор був навмисно спланованим. А історію Української повстанської армії їм викладають разом із історією радянських партизанів. Шкільні вчителі вперше отримали спільний із російськими колегами підручник.
Не вбиваймо себе пластиком
Екологічна культура населення бажає кращого, а сміттєпереробні заводи — фінансів.