Газета » РАТУША
Популістські спекуляції на освітній проблемі
Шкільна освіта – базовий фундамент знань, на якому в подальшому і будується наше суспільство, а відповідно і держава. Педагогічні працівники, учні і батьки – чимала категорія мешканців Ужгорода. Навіть скажемо більше: багато хто, проживаючи в навколишніх селах, навчається або викладає в міських школах. Зважаючи на це, наша редакція не змогла залишити поза увагою оприлюднення на офіційній електронній сторінці Ужгородської міської ради проект рішення Про звернення міських депутатів до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам.
Ужгород виділить 85,5 мільйонів на ремонт однієї вулиці
Департамент міської інфраструктури Ужгородської міської ради оголосив про проведення тендеру на «Капітальний ремонт вул. Карпатської України (колишня Гагаріна) у м.Ужгород». Заявлена ціна на проведення ремонту вулиці майже 85 млн 500 тис грн.
В Ужгороді започаткували перший в області Олімпійський сквер на честь закарпатців-олімпійців
В Ужгороді 19 липня 2024 року заклали основи будівництва першого в Закарпатті за час незалежності Олімпійського скверу на честь закарпатців-олімпійців.
Масштабний молодіжний освітній форум від Української академії лідерства відбувся в Ужгороді
Понад 300 молодих людей з усієї України віком від 16 до 19 років впродовж трьох днів, 4-6 липня, на стадіоні «Авангард» вчилися працювати в команді, досягати цілей, створювати проєкти, брати відповідальність за своє життя та свідоміше обирати професію.
Відкрили скульптурку до Дня поліції
У четвер до Дня національної поліції України у дворі управління патрульної поліції в Закарпатській області відкрили символічну міні-скульптурку. Скульптурку було профінансовано меценатом, депутатом Ужгородської міськради Арсеном Мелкумяном, який на знак подяки отримав від поліцейських відповідну відзнаку.
Візит делегації з Німеччини
В Ужгороді цими днями із робочим візитом перебувала делегація німецького міста-побратима Дармштадта. Співпраця та дружні стосунки між містами-побратимами тривають вже понад 30 років, саме це німецьке місто із початку збройної агресії росії проти України і досі продовжує надавати допомогу.
Церемонія закриття формаційної програми УАЛ Ужгород відбулася у галереї Ілько
Церемонія закриття формаційної програми Ужгородського осередку Української академії лідерства відбулася напередодні у галереї «Ілько». В Ужгороді навчалися 47 студентів із 16 областей України, які за тиждень стануть випускниками. Привітати випускників прийшли представники влади, політики та підприємці.
В Ужгороді презентували доповідь Омбудсмана
В Ужгороді на форумі «Шлях гідності: Боротьба за права людини» в режимі онлайн презентував доповідь Омбудсман України Дмитро Лубінець.
Чому ужгородські пам’ятки не вносять до Державного реєстру
Десяток років тому в Ужгорода з'явився історико-архітектурний опорний план. Згідно з цим документом, на території міста було зафіксовано майже 400 об'єктів — пам'яток національного значення, місцевого значення, щойно виявлених об'єктів культурної спадщини та об'єктів, пропонованих для внесення до Державного реєстру. Це і потенційні архітектурні пам'ятки, і пам'ятки містобудування, історії, монументального мистецтва, археології, об'єкти природо-заповідного фонду тощо.
Братська допомога від закордонних вірмен
Ми вдячні всім, хто з нами солідарний і надає допомогу у такий скрутний час. Потрібно більш активно працювати з налагодження контактів з благодійниками. Плідною виявилася робоча поїздка депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна до Голландії на зустріч з вірменськими благодійниками, які там проживають. Відбулися зустрічі та перемовини, результатом яких стане більш продуктивна гуманітарна допомога українцям. Ось що з цього приводу нам розповів сам Арсен Мелкумян.
В Ужгороді відбудеться благодійний забіг під сакурами
У неділю, 14 квітня, запрошуємо долучитися до благодійного забігу під квітучими сакурами нашого міста. Усі виручені кошти перерахують на потреби ЗСУ.
Студенти хочуть стажуватися в мерії
48 студентів УжНУ виявили бажання стажуватися цьогоріч в Ужгородській міській раді.
В Ужгороді відбудеться антинаркотичний рейд
Засновники ГО «Західна інституція терапії залежностей» -- Реабілітаційного (психо-соціального) центру відкритого типу, пацієнтами якого є алкозалежні, наркозалежні та лудомани (люди, які грають в азартні ігри на гроші) проведуть в Ужгороді ряд акцій. Зокрема, за їхньої ініціативи та підтримки управління культури міськради пройде так званий антинаркотичний рейд.
Арсен Мелкумян про «бравого депутата Тищенка» і свій досвід
Минулого тижня Ужгород опинився в українському інформтопі через спробу розслідування журналіста УП Михайла Ткача під назвою «На ужгородському напрямку. Пригоди бравого депутата Тищенка». У відеоматеріалі звучить ціла низка прізвищ ужгородців, серед яких і Арсена Мелкумяна як місцевого ресторатора, депутата Ужгородської міської ради від «Слуг народу». Тож ми вирішили поставити пану Арсену кілька уточнювальних питань з цього приводу.
Депутати вносять пропозиції щодо соціальних проектів та благоустрою
Голова фракції «Слуга народу» Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян розповів, що наразі активно обговорюється питання, як розширити соціальні програми. У першу чергу йдеться про військових, у тому числі ветеранів, поранених, членів їх родин, сімей. Під це треба виділяти гроші з бюджету громади.
Реабілітаційні відділення треба відкривати, а не закривати
Днями соцмережі збурилися від повідомлення про можливе закриття фізіотерапевтичного відділення УЦМКЛ.
Куди і як звертатися, якщо ваші права порушені
Кожен громадянин України має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в разі, якщо вони були порушені органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами, а також юридичними чи фізичними особами.
Перший український дрономобіль – подарунок від закарпатців – по дорозі на фронт
На фронт в один зі спеціальних аеропідрозділів, який очолює відомий закарпатець, їде ПЕРШИЙ (!!!) український дрономобіль. Як розповів Федір Шандор, що виконує організаційну роботу, ідея створення такої машини виникла під час однієї з поїздок в зону активних бойових дій. Специфіка полягає в тому, що війна там ведеться не стрілецькою зброєю чи бойовою технікою та артилерією, а саме за допомогою fpv-дронів, які коригуються дронами-розвідниками.
Про фандрейзинг та гендерну рівність в Ужгороді від експертів Ради Європи
Днями Благодійний фонд «Благо» організував тренінги з гендерної політики та фандрейзингу і проектного менеджменту для громадських організацій, що працюють із національними меншинами, за підтримки Ради Європи. Лариса Кобелянська, експертка Ради Європи з розвитку громадянського суспільства та адвокації розповіла:
Закарпаття як потенційний логістичний хаб – впораємося?
Ужгород зустрів прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, відомого своїми антиукраїнськими заявами, сніговою заметіллю і нечищеними дорогами. Дуже контрастними виглядали новенькі українські та словацькі прапорці вздовж вул. Собранецької, якою і прибув високий словацький гість на Закарпаття, до снігової каші на проїжджій частині. Особливо невесело це виглядало на затяжному бамівському підйомі. Громадський транспорт, яким містяни дістаються до міської лікарні, поліклініки, інших установ, пробуксовував, водії чортихалися, погрожували зійти з маршруту. Ось тільки кому? Містянам, які співчутливо виходили з транспорту, де виходило зупинитися автобусу, й брели далі пішки. Переважно це літні люди, яким би до лікаря…