Газета » СОЦІО
Влад Годованець: Мені важливо усвідомлювати, що я можу бути корисним
32-річний Влад Годованець жартома називає себе людиною без постійного місця проживання. Народився у Новій Каховці на Херсонщині, потім переїхав до Харкова, де навчався, часто навідувався на турніри з петанку до Ужгорода і так полюбив це місто, що також вважає його своїм і навіть став членом місцевого петанк-клубу і захищає честь Ужгорода на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Тільки сльози
На фронті нашим військам вдалося вигнати окупантів із Київщини. Останнім часом міста неподалік Києва стали дуже респектабельними. Тут вкладалося дуже багато коштів у будівництво та блогоустрій. Ірпінь, Бородянка, Буча… І саме над цими містами фашисти познущалися найбільше. Грабуванню не було меж. Російські нацисти награбоване переправляли до Білорусі, і звідти поштою відправляли до себе додому в Росію.
Життя на тлі трьох режимів
«Двоє величезних жандармів цілеспрямовано наносили удари по голові та плечах. Я намагався втекти, проте мене впіймали, облили холодною водою, змивши кров з мого закривавленого обличчя, і побили ще сильніше. Тоді мені було лише 18 років» — розповідає 99-літній закарпатець Юрій Долгош. Чоловік пройшов через кілька концтаборів та неодноразово був на межі смерті, провівши в ув’язненнях близько 3 років.
Тарту, як приклад для Ужгорода та Мукачева
Якщо мерії Ужгорода та Мукачева бажають знайти новаторські шляхи господарювання в своїх містах, то повинні шукати позитивні приклади не лише в Україні. І в Мукачева, і в Ужгорода є багато міст-побратимів у країнах ЄС.
198 студентів почали навчатися у центрах професійної підготовки за підтримки Угорщини
4 жовтня у Великій Доброні відбулася урочиста церемонія відкриття навчального року в Центрах професійної підготовки імені Егана Еде. Вони створені на Закарпатті за підтримки уряду Угорщини. Центри діють як філії Закарпатського угорського інституту ім. Ференца ІІ Ракоці — у Берегові, Великій Доброні та Пийтерфолві.
Адальберта й Магдалину Ерделі хоронили в один і той же день — 20 вересня
Лише з різницею в 49 років.
Нова хвиля
Влітку було спокійніше. Про коронавірус у нас почали забувати. Часто по кілька днів поспіль на Закарпатті взагалі не фіксувалося жодного випадку захворювання на коронавірус. Ми почали забувати про захисні маски, вільно спілкувалися, відвідували масові заходи. Однак потім почали надходити тривожні новини з деяких країн світу, де розгулявся штам «Дельта».
День дощів — 160 мільйонів гривень
Керівництво області засідало разом з рятувальниками та поліцією і озвучили суму збитків від нещодавньої повені на Рахівщині. 160 млн. грн. Тобто, день дощів приніс нам багатомільйонні збитки.
Кривавий поєдинок двох диктаторів
Зрозуміло: лише з розпадом союзу радянських соціалістичних республік (СРСР) в Україні заговорили про те, що Другу світову війну розв’язали тоталітарні режими : гітлерівської Німеччини та сталінського союзу РСР.
Від громадської ініціативи — до Асоціації «Закарпаття — за чисте довкілля»
Щодня ми стикаємося із проблемами, що пов’язані з екологією. Вони відображаються на нашому здоров’ї, побуті, бізнесі. Вирішення накопичених проблем у довкіллі, успадкованих від минулих поколінь та нагромаджених уже нами, складне завдання — як організаційно, так і фінансово.
Павло Амбруш: У нас з українською мовою ніколи проблем не було
Голова Тячівської районної організації Демократичної спілки угорців України з 2002 року, вчитель-математик Павло Амбруш пройшов трудовий шлях від простого вчителя до директора Тячівського ліцею. Він прийшов у Тячівську школу № 3 працювати вчителем у 1974 році і сьогодні живе освітнім життям.
Чому жоден об’єкт культурно-історичної спадщини Закарпаття не потрапив до програми «Велика реставрац
Жоден об’єкт культурно-історичної спадщини Закарпаття не потрапив до урядової програми «Велика реставрація».
За перший квартал цього року закарпатці купили автомобілів на 9 млн. доларів
У першому кварталі 2021-го в нашій області придбали 290 нових легковиків. Сумарна їх вартість становила 9 млн. доларів США, а середня ціна кожного — 31 тис. доларів.
Закарпаття в самому хвості рейтингу доходів на душу населення
Державна служба статистики України оприлюднила дані про доходи населення за регіонами у 2020 році.
Вірусний паспорт
Звичайно, що чутки про те, що з вакциною нам вводять чіп, щоб потім відстежувати кожен наш крок, це казки. Але світ переходить на паспортизацію вакцинованих. І це вже реальність.
Все знайоме до болю... Слово про Олену Юрош
У березневі дні 2021 року ужгородка Олена Юрош ступила за межу Вічності, не доживши місяць до свого п’ятдесятиліття.
Мудрий шлях веде до храму. До 70-річчя Василя Густі
…Народився він тоді, коли наш край був у лабетах сталіністів (21 березня 1951 року), коли світським і духовним життям підступно керували «вовки в овечих шкурах». У тих безбожницьких часах йому доводилося вчитися у рідній Королівській школі на Виноградівщині, коли аж захрипали атеїсти від рику, що Бога немає, а дома батьки тихцем навпаки: молилися, і своїх дітей катихизували, навчали слухатися Господа і любити Божі заповіді та ближнього, дорожити постулатами Різдва та Великодня.
Янош Мешко: 70—80 тис. закарпатців було депортовано та незаконно засуджено радянським режимом
Історик Янош Мешко про репресії, ГУЛАГ та мовне питання.