Газета
Контрнаступ
Російські пропагандисти продовжують переконувати своїх громадян, що так звана «спецоперація» триває за планом, нищаться українські військові та техніка, а Донбас скоро буде повністю під росією. Також рашисти терміново готують референдуми на захоплених територіях про входження цих територій до складу росії. Але чи дійсно все так райдужно для російських свинособак?
Любов з солоним присмаком
В ужгородському видавництві «Патент» побачила світ книга «Крижане полум’я” закарпатської письменниці Наталії Дурунди. У видавництві професійно, добросовісно, вчасно виконали свою роботу. Презентабельні обкладинка, палітурка, форзац, друк – усе якісно. Про це, зокрема, йшлося на початку презентації, яка відбулася в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка.
Олег Лукша: Допомогти можна, навіть розповідаючи правду про війну
На Закарпатті Олега Лукшу знають добре. Навіть важко повірити, що людина, якій за 70, може вести такий активний спосіб життя. Олег Васильович і досі весь в роботі і краще не починати з ним розмову про «заслужений відпочинок».
Арсен Мелкумян: Міжнародний досвід для Ужгорода є безцінним
Днями делегація Ужгорода відвідала польське місто Кросно, де відбувся фестиваль культур прикордонних регіонів «Карпатські клімати». Як нам повідомив секретар Ужгородської міськради Арсен Мелкумян, цей захід мав не лише культурно-мистецький напрямок.
Кров за Незалежність
Усі чекали дату 24 серпня із певним острахом. Як можна святкувати День Незалежності в умовах війни. Зрозуміло, що ніяких гулянь і феєрверків. Жодних пафосних парадів. Хоча ні. Парад ми провели. На Хрещатику в Києві людям показали десятки одиниць знищеної військової техніки російських загарбників. Російські фашисти хотіли пройтися парадом по Києву вже на третій день війни. Але натомість ми захищаємося вже пів року, а парад знищеної техніки окупантів лише показував нашу незламність.
Влад Годованець: Мені важливо усвідомлювати, що я можу бути корисним
32-річний Влад Годованець жартома називає себе людиною без постійного місця проживання. Народився у Новій Каховці на Херсонщині, потім переїхав до Харкова, де навчався, часто навідувався на турніри з петанку до Ужгорода і так полюбив це місто, що також вважає його своїм і навіть став членом місцевого петанк-клубу і захищає честь Ужгорода на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Митників пропускного пункту «Лужанка» викрили у хабарництві
На вчиненні корупційних злочинів знову викрито співробітників митного посту «Астей» (колишня «Лужанка»). Радник митної служби ІІІ рангу та інспектор митної служби IV рангу сприяли у незаконному ввезенні різних груп товарів без розмитнення.
Чому не забираємо активи росіян
У нас є закон про олігархів, законодавчо можна забирати активи росіян в Україні. Але…
Чому кінокомплекс «Доміон» ще досі не під юрисдикцією Ужгорода
Після утворення ОТГ громади повинні отримати у власність все майно, яке є в територіальних межах громади. У нас був тривалий спір навколо райлікарні і все вирішилося таки на користь Ужгорода. Тепер лікарня уже є підрозділом міської клінічної лікарні.
Військові звинувачують заступника прокурора Закарпатської області у лояльності до росії
Військові з закарпатського добровільного батальйону «Сонечко», які наразі знищують ворога на фронті, звинувачують заступника прокурора Закарпатської області Івана Косея у підігруванні росії.
Оленівка — біль України
Від самого початку війни ми спостерігали за драмою у Маріуполі. Там тримали оборону наймужніші наші воїни з батальйону «Азов». Не просто тримали, а своєю мужністю дали зрозуміти ворогу, що швидкого завоювання міста не буде.
Чи повинна Україна віддавати своє зерно
Ця війна проявила один цікавий факт. Як виявилося, Україна є надважливою державою у світі, бо від нас залежало те, чи буде голод у багатьох країнах. Тобто, з початком військового вторгнення росії світ спочатку хвилювався про міграційну кризу, бо потрібно було десь прилаштовувати мільйони мігрантів із України. Наступним хвилюванням світу стало постачання енергоносіїв з росії. Як виявилося, Захід міцно застряг у залежність від газу та нафти з росії. На Заході почали підніматися ціни на енергоносії, що, відповідно, вдарило по цінам на все інше. Інфляція зашкалює. Народ обурюється, деякі глави урядів пішли у відставку…
Допомога Заходу
У швейцарському Лугано зібралися лідери багатьох країн, щоб визначити, яка країна і чим допомагатиме Україні після війни. Суми на відбудову просто космічні. Країни навіть розподілили між собою, хто яке місто відбудує.
Буде перелом?
Ми засмутилися після того, як російська хунта витіснила наших військових із Сіверськодонецька та Лисичанська. Командування Збройних сил України переконувало, що російські фашисти мали перевагу над нашою армією вдесятеро. Ми мужньо захищалися, але щоб не потрапити в котли, змушені були відступити.
Лякати Захід
Цього тижня російські фашисти вчинили ряд жахливих терактів проти України. Було запущено ракети по житлових будинках у Миколаєві та Харкові, а також по торговому центру в Кременчуці. Загинули мирні люди.
На Закарпатті збудують реабілітаційний центр для учасників війни
Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
Тільки сльози
На фронті нашим військам вдалося вигнати окупантів із Київщини. Останнім часом міста неподалік Києва стали дуже респектабельними. Тут вкладалося дуже багато коштів у будівництво та блогоустрій. Ірпінь, Бородянка, Буча… І саме над цими містами фашисти познущалися найбільше. Грабуванню не було меж. Російські нацисти награбоване переправляли до Білорусі, і звідти поштою відправляли до себе додому в Росію.
Життя на тлі трьох режимів
«Двоє величезних жандармів цілеспрямовано наносили удари по голові та плечах. Я намагався втекти, проте мене впіймали, облили холодною водою, змивши кров з мого закривавленого обличчя, і побили ще сильніше. Тоді мені було лише 18 років» — розповідає 99-літній закарпатець Юрій Долгош. Чоловік пройшов через кілька концтаборів та неодноразово був на межі смерті, провівши в ув’язненнях близько 3 років.