В Ужгороді провели акцію проти нового Цивільного кодексу

7 травня, люди зібралися на площі Поштовій. З собою принесли плакати з різними надписами, зокрема: "Ні російським наративам", "№ 15150 ганьба", "Закон без мене проти мене", "Воєнний стан — не привід красти права". Присутні співали Гімн України та вигукували різні гасла. Тривала акція близько двох годин. На місці за порядком стежили правоохоронці.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
"Я і мої друзі прийшли протестувати проти нового Цивільного кодексу, тому що, на мою думку, якщо наша держава рухається в бік Європи, то ухвалювати такі закони - це просто безглуздо. Новий ЦК зовсім суперечить європейським стандартам, тому ми прийшли, щоб вимагати скасування або корегування цього нового Цивільного кодексу", — каже учасник акції Андрій Сумароков.
"Я виступаю за права жінок, права ЛГБТК+, права всіх українців, тому що цей законопроєкт, цей Цивільний кодекс він проти всіх українців у тому числі. Це легко можна красти землі, це можна пригнічувати жінок, це можна пригнічувати ЛГБТК+. Цей законопроєкт встановлює сім'ю як чоловіка і жінку, а в нас не два гендери, у нас їх багато, у нас люди ЛГБТК+, а це не одна людина на мільйон, їх багато і я до них належу, тому я вважаю, що це всім потрібно, і я виступаю за їхні права в тому числі і за свої права", — розповідає учасник акції Михайло.
"Перше, що потрапляє в очі, це неіснування для держави одностатевих шлюбів, тому що це найперший європейський стандарт, який спадає мені на думку, а новий Цивільний кодекс його забороняє. Друге з того, що я чув, це тепер набагато важче розлучитися, тепер суддя може сам вирішувати, що морально було етично, а морально було неетично. Це нісенітниця. Третє, що я чув, це за забудову заповідних зон. Це просто жахливо. І так в Ужгороді є проблеми із забудовами, а це ще набагато спрощує забудову", — додав Андрій Сумароков.
"Дуже великий шквал був у людей в інтернеті, це стосується і Києва в основному, тому що Київ, мені здається, є взірцем для людей, бо там зазвичай люди виходять одразу щодня на акції. В Ужгороді проводимо, щоб показати, що людям не байдуже, бо мені здається, є якийсь певний стереотип, що Закарпаття ігнорує якісь питання, але це неправда. Ми принесли плакати, гучномовець для того, щоб якраз казати про проблему, і люди нас почули, бо є достатньо багато людей увечері четверга. Ми хочемо подивитися як сьогодні пройде акція і, можливо, будемо орієнтуватися на 17 травня (щоб знову провести акцію — ред.)", — розповіла організаторка акції Діана Уварова.
Що відомо про проєкт нового Цивільного кодексу
22 січня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив про реєстрацію нової редакції Цивільного кодексу України. За його словами, до роботи над документом обсягом 832 сторінки впродовж майже шести років були залучені 247 експертів.
28 квітня Верховна Рада схвалила в першому читанні проєкт нового Цивільного кодексу №15150. Документ підтримали 254 народні депутати. Згідно з ним, приватне право України регулюватиметься дев’ятьма книгами, що охоплюють особисті, речові, сімейні, спадкові та міжнародні приватні відносини, забезпечуючи дерадянізацію законодавства.
Як зазначала пресслужба парламенту, оновлення Цивільного кодексу – важливий етап правової модернізації України.
Віцепрем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка під час брифінгу в Києві 5 травня заявив, що проєкт нового Цивільного кодексу ще доопрацьовуватимуть перед другим читанням у парламенті, однак попереду очікуються складні дискусії, насамперед щодо положень сімейного права.
Правозахисні організації зазначають, що нова редакція Цивільного кодексу суперечить європейським стандартам і підриває заявлений курс України на правову гармонізацію з ЄС.
Cуспільне
Коментарі :
Додати коментар

