Журналісти УжНУ проведуть День відкритих дверей і покажуть 15 років життя за 15 хвилин фільму
Закарпатці п’ятими в Україні почали професійно готувати мас-медійників і наразі готуються до святкування 15-річчя створення відділення журналістики. Офіційне святкування запланували на 18 грудня. Цього ж дня відбудеться День відкритих дверей і показ фільму про відділення, який зняли студенти і викладачі. Про досвід роботи кафедри, результати діяльності й перспективи академічної освіти для журналістів йшлося під час засідання в Ужгородському прес-клубі.
Передусім згадали те, з чого починалося відділення журналістики УжНУ. Завідувач кафедрою, кандидат філологічних наук, професор Юрій Бідзіля, згадує, що становлення відбулося у 1995-1996 роках. Тому насправді кафедрі більше ніж 15 років. Було чимало проблем і перешкод: спочатку закарпатцям відмовляли у Києві, а вже після відкриття викладачі зіткнулися з неприйняттям такої підготовки на регіональному рівні. У пострадянський час ще існував стереотип, що журналістика є ідеологічною професією.
Ініціатором створення кафедри була Валентина Барчан, доктор філологічних наук, професор. Матеріально-технічна база відділення фактично починалася з двох магнітофонів і кількох мікрофонів. Викладачі самотужки шукали шляхи вдосконалення, активно їздили на тренінги до своїх колег, подавали заявки на гранти. Саме завдяки гранту американського посольства вдалося створити і забезпечити сучасною технікою телерадіоцентр, у якому до цього не було навіть підлоги. За рік після відкриття заснували університетську газету «Погляд», а згодом і прес-клуб молодого журналіста. Головний редактор «Погляду», кандидат філологічних наук, доцент Володимир Тарасюк згадує процес видання перших номерів і відзначає результати роботи, які спостерігаємо вже сьогодні. Неодноразово видання відзначали на всеукраїнському рівні: «Погляд» здобув перше місце серед університетських видань.
«Новий час вимагає нових медіа», — вважає Василь Путрашик, старший викладач кафедри, один із засновників сучасного сайту відділення журналістики УжНУ. Саме на цьому медіаресурсі студенти вдосконалюють вміння з написання матеріалів, створюють творчі проекти і висвітлюють актуальні події.
Сьогодні на кафедрі журналістики працює 12 викладачів. «Головне — це бажання працювати і прагнення вдосконалюватися», — розповідає Галина Шаповалова, кандидат філологічних наук. Її колега — Галина Шумицька, кандидат філологічних наук, доцент, додає: «Навчальний процес постійно змінюється. Ми націлюємо студентів до виготовлення якісного медіапродукту. Відділення знає про стандарти журналістики і готове до діалогу з усіма».
Значну увагу приділяють практиці: з першого по п’ятий курс студенти долучаються до організації мас-медійного процесу в реальних умовах. Втім, наукову складову, теж не відкидають. «Студенти в першу чергу повинні вміти мислити. Тому ми серйозно ставимося до їхніх наукових робіт», — розповідає Ярослава Шебештян, кандидат філогічних наук, доцент.
На відділенні журналістики УжНУ дбають і про міжнародну співпрацю з колегами. З-поміж останніх проектів, до яких долучилися мас-медійники — шведсько-український медіапроект, що фінансувався шведським медіаінститутом Fojo. Третій етап цього проекту проходив у вигляді тренінгів для студентів та викладачів кафедри журналістики.
Детальніше познайомитися з процесом підготовки професійних журналістів можна буде під час Дня відкритих дверей 18 грудня. Цього ж дня о 12.00 на економічному факультеті УжНУ покажуть фільм те, чим жило відділення і чого вдалося досягти за 15 років існування.
Наталія Каралкіна, Rionews. Фото з сайту відділення журналістики УжНУ
Коментарі :
Додати коментар
Молодці! Юрко Бідзіля завжди виділявся газдівською хваткою та гостинністю, зате його і всі колеги люблять і в нас, і в Києві, і в Дніпропетровську, і в Одесі, і в Запоріжжі, і в Криму. Класний науковець і душа будь-якої компанії. Читав його афоризми в "Енциклопедії журналіста" - фантастично мислить, образно! Усіх закарпатських колег вітаю!