Що сказав Президент
Закарпаття відвідав Президент Зеленський. Його візит тримався у певній таємниці, і лише за два дні до приїзду було оголошено, що відразу після повернення Зеленського з Ісландії він таки прибуде на Закарпаття.
Попередньо повідомлялося, що відбудеться зустріч з головами органів місцевого самоврядування, а головне — буде представлення нового голови Закарпатської ОВА, бо наразі у нас лише тимчасово виконуючий обов’язки. Були також прогнози — чи буде затверджено саме Мирослава Білецького на цій посаді, або ж буде призначено Сергія Гайдая, який з голови Луганської ОВА і невдалої спроби стати Послом України в Казахстані, знову повернувся на Закарпаття і наразі очолює Мукачівську РВА.
Були також розмови про призначення зовсім сторонньої особи зі структур СБУ.
Однак Володимир Зеленський так і не представив голову Закарпатської ОВА, тому питання це залишається відкритим.
Щодо візиту Президента, то він був доволі насиченим. Спочатку Зеленський цілком таємно відвідав відкриття тренувального табору для військових, а вже потім мав зустрічі з підприємцями, головами місцевих органів самоврядування і навідався у реабілітаційний центр для військових.
Зокрема, Глава держави спільно з урядовцями провели надважливу зустріч з місцевим і релокованим бізнесом у межах платформи «Зроблено в Україні».
Зеленський позитивно відзначив роботу закарпатської влади у плані надання всіх умов для релокації бізнесу зі східних регіонів до нашої області. Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю релокованого бізнесу. Офіційно в регіоні зареєстровано близько 400 таких підприємств.
З перших днів повномасштабного вторгнення на Закарпатті розпочали системну роботу з допомоги суб’єктам господарювання у перевезенні потужностей із прифронтових регіонів. Тут працювали над підбором об’єктів та логістикою, сформувавши «земельний банк» із ділянками, приміщеннями для релокованих підприємств, спільно з партнерами запускали проєкти з грантової підтримки та постійно перебували на зв’язку для оперативного розв’язання нагальних питань.
На зустрічі з підприємцями йшлося і про підтримку в умовах енергетичної кризи, зокрема, про закарпатську програму «Energy Help», національну ініціативу «Зроблено в Україні», у межах якої на допомогу закарпатським підприємцям було передбачено приблизно 530 млн, та інші проєкти.
Зростає кількість нових компаній. Порівняно з 1 січня 2022 року зараз їх на 3 тисячі більше. Серед них лідери за галузями — машинобудування, металообробка, деревообробка та сільське господарство.
На зустрічі з керівниками районів і територіальних громад Закарпаття приділялася увага реалізації локальних проєктів. Піднімалися також важливі для держави питання, обговорювався План перемоги.
Разом із Зеленським на Закарпаття прибув і колишній голова Закарпатської ОВА, а нині заступник Глави Офісу Президента Віктор Микита.
«Область стала лідером в Україні за показником відкриття нових підприємств та ефективної релокації діючих компаній з інших регіонів. Водночас регіон є одним з найкращих у державі за темпами росту надходжень коштів до місцевих бюджетів. Варто відзначити, що під час спілкування Володимир Зеленський отримав від підприємців конструктивні пропозиції, котрі можуть покращити роботу як окремих компаній, так і галузей в цілому», — розповів Віктор Микита.
Візит Президента пройшов гладко. Виключно робочий формат. Без «виходу на публіку» і зайвого пафосу. Час такий. Можна сподіватися, що в Києві є розуміння того, наскільки наразі важливим є наша регіон. Без міцного тилу не може бути успіху на фронті. І це наш вклад у перемогу.
Коментарі :
Додати коментар