В УжНУ "переселяють" музеї і думають, як збільшити фінансування
Сьогодні під час прес-конференції Федір Ващук, в. о. ректора УжНУ, дотор технічних наук, професор, підбив підсумки роботи за два місяці, поділився ідеями щодо розвитку вишу та виходу з економічної кризи.
В університеті чимало глобальних питань, які давно не вирішувалися. Позитивним кроком в. о. ректора УжНУ вважає підписання угоди з Академією сухопутних військ ім. Сагайдачного військову підготовку студентів. Відтепер юнаки зможуть здобувати звання лейтенанта, не будучи при цьому призваними до лав армії.
Книжковий фонд із вулиці Капітульної перенесуть до приміщення Інституту електронної фізики. Колись ці приміщення призначалися для розміщення бібліотеки, йдеться приблизно про 1200 кв.м.», розповів Федір Ващук.
Університет має право на гідне розташування архіві та музею, вважає в. о. ректора УжНУ, бо це свого роду візитівка.
Вже обговорили можливості перенесення зоологічного музею з приміщення на фізичному факультеті. Найімовірніше, що новий зоомузей УжНУ буде в центрі міста. Для його розміщення потрібно 550 кв. м.
Перенесуть і відділ унікальних стародруків. Наразі в УжНУ розглядають два варіанти його розташування: на вулиці Капітульній, де облаштуванням приміщення займуться настоятелі Кафедрального собору, і в бібліотеці, працівники якої переконують, що самостійно зможуть зберігати експонати.
Щодо економічного становища у виші, заборгованість різного призначення сьогодні становить 7 мільйонів гривень. Один з виходів — збільшення державного фінансування на наступний рік. Наразі готують письмове обгрунтування таких витрат.
Позитивних змін нарешті дочекалися студентські гуртожитки. Тут вже замінили часину вікон і ремонтують окремі кімнати.
На запитання журналістів про об’єднання УжНУ і ЗакДУ Федір Ващук вважає, що наразі краще збільшити бюджети обох вишів, ніж займатися реорганізацією: «Це тактико-технічний підхід. Можливо, це й добре, коли між вишами є конкуренція. У мене немає мети все об’єднувати. В університету й без цього багато невирішених питань». Також в. о. ректора УжНУ сказав, що при своєчасному недопущенні деяких порушень, майже 10 мільйонів гривень зараз направлялося б на потреби УжНУ.
Наталія Каралкіна, Rionews
Коментарі :
Додати коментар