Новини » СОЦІО
Закарпатці зняли власний серіал: у мережі показали першу серію
За життя Георгія Кірпу на Закарпатті шанували. По смерті — пам’ятають
Він прожив усього 58 років, але залишив по собі яскравий слід в історії розвитку не лише транспортної галузі, а й, без перебільшення, всієї України. Напівсирота, виходець із простої селянської родини на Хмельниччині, дійшов до владного ешелону великої країни в центрі Європи. Все це — про Георгія Кірпу, людину, котра, незважаючи на статус державного мужа, якось по-особливому тепло, щиро, навіть закохано ставилася до нашого краю. Ім’я Героя України, академіка Транспортної академії, колишнього міністра транспорту і зв’язку — генерального директора Укрзалізниці Георгія Кірпи відоме як в Україні, так і далеко за її межами.
Закарпатський сир з європейським присмаком
Зазвичай у багатьох українців сири асоціюються із Швейцарією, Францією чи Нідерландами. Однак не всі здогадуються, що якісні сирні продукти виготовляються і в Україні
Опитування: на що закарпатці спрямували б додаткові кошти?
Працівниками органів державної статистики у січні 2017 року проведено опитування домогосподарств області, під час якого вивчено, на які першочергові напрямки вони б спрямували б можливі додаткові кошти
Вперше за довгий час Анця Кушницька виїхала з депо з паровозом
Користувачі соцмережі Фейбук діляться світлинами, на яких відома вузькоколійка "Анця Кушницька" рухаєть з ретро-паровозом "ГР-80"
Історія закарпатського пивоваріння
Закарпатське пиво сьогодні навряд чи витримає конкуренцію з вином. Місцеві приватні броварні хоч і заявляють про себе, проводять фестивалі, однак до бренда «Червеного вина» їм ще далеко. А дарма — скажуть історики, бо піар піаром, а традиція пивоваріння на Закарпатті дуже давня і починається вона не з підгорянської пивоварні, як багато хто вважає, а, як мінімум, століттям раніше — з 1568 року з пивоварні під Мукачівським замком.
Уроки «ГЕСівського» бунту на Хустщині: як захистити річки Закарпаття?
Нинішня хвиля масових протестних акцій проти намірів районної влади та «інвесторів» ощасливити сільську Хустщину зведенням каскаду з 6-ти малих гідроелектростанцій (МГЕС) на р. Ріка та висвітлення цих подій провладними ЗМІ вкотре засвідчують сумну і просту істину. Влада знову уникатиме відповідальності за законно не обґрунтовані рішення, спрямовуючи енергію невдоволення людей у цілком безпечні для неї безплідні дискусії «за» чи «проти» МГЕС та перекладаючи відповідальність за долю річки начебто на відкуп громадських слухань.
Угорщина одноразово виплачуватиме матерям-угоркам на Закарпатті по 60 тисяч форинтів
Із січня наступного року угорський уряд в рамках спеціальної програми виділятиме одноразову фінансову допомогу і матерям, що проживають за межами адміністративного поділу країни.
Віз під назвою "Аеропорт "Ужгород". Спроба №?
Депутати Закарпатської обласної ради VIІ скликання підготували звернення, адресоване прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, яке планується прийняти 28 липня під час четвертої сесії облради.
Новий асфальтний завод відкриють на Хустщині
Дорожня фірма, яка капітально ремонтує трасу «Мукачево – Рогатин» від адміністративної межі Закарпаття на Яблуницькому перевалі, призупиняє роботи через технологічні причини, інорфмує ОДА.
У центрі Мукачева руйнується унікальний фасад австро-угорської доби
Йдеться про двоповерховий будинок, зведений по вул. Духновича
Мода на Закарпатті з первісних часів до середини ХХ століття
Історія моди — одна з важливих сторінок минувшини, яка демонструє набагато більше, аніж може здатися на перший погляд. Мода не обмежується подіумними заходами і колекціями відомих кутюр’є, бо відображає глибші суспільні процеси. Тому модні тенденції важливі й для істориків, які за зовнішнім виглядом різних верств населення визначають рівень культури й освіченості населення, іноземні впливи і наслідування. На Закарпатті фешн-середовище формувалося завдяки різним обставинам, тож мода тут є справедливою помічницею історії та археології.
На Закарпатті газифікують найвисокогірніший район
Рахівщина – єдиний район Закарпаття і один із кількох в Україні, які взагалі не газифіковані
У понеділок, 17 липня до Закарпаття прибуває Порошенко
У понеділок, 17 липня, Президент України Петро Порошенко планує здійснити робочий візит до Закарпатської області
Японці вивчають русинську мову
Представник країни вранішнього сонця побував на XIV Світовому конгресі русинів, який нещодавно відбувся в Хорватії.
Герої серед нас: Закарпатська сім'я усиновила 67 сиріт
Сьогодні пані Марія з чоловіком дбає про 9 дівчат із інтернатів, які живуть безпосередньо з ними, хоча бувало що одночасно сім’я Луцьо з Ужгорода дбала про 16 дітей
На Закарпатті серед мальовничих гір з'явилася унікальна гідроспоруда європейського взірця
У мережі з'явилося ВІДЕО сучасної міні-ГЕС на р. Брустурянка у селі Лопухово на Тячівщині, яка була введена в експлуатацію у 2016 році.
Масарик, Ужгород і Підкарпатська Русь
Томаш Масарик — чехословацький державний і політичний діяч, перший Президент (1918—1935 pp.) Чехословацької Республіки — народився 7 березня 1850 року в містечку Лани (Чехія). Освіту здобув у Віденському і Лейпцизькому університетах. Від 1876 року — доктор філософії Празького університету. Перебував у еміграції, очолював чеський рух опору, висунув ідею створення незалежної Чехословацької держави. Саме йому належить ідея приєднання Підкарпатського краю до складу Чехословаччини. Помер Масарик 14 вересня 1937 року.
Як українцям виводити гроші за кордон і скільки це коштує
Найчастіше капітали потрібні на покупку закордонної нерухомості, відкриття бізнесу і на виїзд на постійне місце проживання
Фарисеї з Мукачівської міськради позбавляють городян стадіону
Геть футбол! Даєш генделик! 6 липня,на черговому засіданні Мукачівської міської ради розглянуть питання про розроблення детального плану території по вул.Ужгородська,165А в місті Мукачево, яким буде узаконена зміна цільового призначення земельної ділянки під діючим футбольним полем.