Новини » СОЦІО
Закарпатські вузькоколійки в історичному аспекті
УжНУ запрошує на цікавий захід у рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності
07 листопада 2017 року о 14.30 у рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності відбудеться навчально-просвітницький семінар для студентів економічного факультету УжНУ, приурочений до Всесвітнього дня заощаджень.
Безвіз... за 10 євро: як Євросоюз може змінити правила в'їзду для українців
(далі — мовою оригіналу) Планируя поездку в Европу, нужно будет пройти специальную онлайн-проверку, ответ с отказом или разрешением во въезде придет в течение 72 часов
Закарпатські вузькоколійки в історичному аспекті
В умовах розвитку капіталістичних відносин, починаючи з 60—70-х років ХІХ ст., в Європі розпочалося бурхливе будівництво залізниць. Їм належала першість у пасажирських і вантажних перевезеннях. На той час у нашому краї вже була прокладена основна мережа, яка власне й нині успішно діє.
Закарпаття на смак: 15 їстівних сувенірів, які варто взяти з собою
Буває, треба купити закарпатський сувенір, а на думку нічого не спадає. А хочеться чогось автентичного, колоритного і справжнього. Тож ось вам перелік закарпатських ласощів
Помер відомий закарпатський учений, історик і етнолог Михайло Тиводар
Професор УжНУ помер у п’ятницю на 82-му році життя.
Відлуння Угорської революції 1956 року на Закарпатті
Масовий рух в Угорщині, який розгорнувся на початку жовтня 1956 року, засвідчив, що народні маси в своїй більшості подолали психологічний бар’єр страху деспотичного режиму, тому готові до рішучої боротьби проти тоталітаризму.
Завдяки співробітництву з Угорщиною Закарпаття зможе залучити фінансові джерела Євросоюзу
На розгляд депутатів облради вноситься проект рішення щодо співробітництва між Закарпатською ОДА (Україна), Закарпатською облрадою (Україна) та Загальними Зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина).
Проти кого воювали повстанці УПА
14 жовтня — єдиний день у році, коли в ньому збіглися аж чотири визначні дати: релігійне свято Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника Вітчизни та День створення Української повстанської армії (УПА). Остання цього року відзначила свій 75-річний ювілей. Як дослідник історії українського війська скажу: в нашій країні, на жаль, ще не віддають належну шану цьому збройному формуванню та його учасникам, яких так мало залишилося в живих!
Про афери роботодавців, зламаний ліфт, дорогу-болото, відсутність пляжів...
Публікуємо чергову добірку листів від наших читачів.
Любомир Белей: Термін «русин» треба заборонити використовувати у значенні «неукраїнець»
Професор-україніст переконаний, що русинство – це дуже зручна псевдодемократична форма денаціоналізації та асиміляції української меншини Словаччини, Польщі, Румунії, а також дезінтеграції етномовного українського простору на Закарпатті
Переважна більшість підприємств області відносяться до харчової промисловості
Головне управління статистики у Закарпатській області повідомляє, що кожне сьоме промислове підприємство області займається виробництвом продуктів харчування - в основному напоїв.
Як придбати дрова для опалення
Працівники державного підприємства ДП "СЛАП" Іршаваагроліс" продовжують роботу з населенням щодо виписки дров'яної деревини для опалення житлових приміщень. Починаючи з травня жителі розпочали подавати заяви на придбання дров. Про те, яким чином їх може придбати дрова для населення, розповідає директор ДП "СЛАП" Іршаваагроліс" Іван Фущич:
Українці не готові до Європи – висновок після року перебування за кордоном
Раніше я думав, що всі біди в нас від продажної та недолугої влади, яка знущається над працьовитими українцями. Але після прожитого року за кордоном я докорінно змінив свою думку. Зараз я вважаю, які люди – така і країна.
Ліси Закарпаття: життя після бурелому
Ліс у Закарпатті – єдиний на території України ареал поширення середньоєвропейських лісів. Тут можна зустріти світлі сонячні діброви, тінисті бучини, похмурі величні ялинові та смерекові ліси. Не випадково Східні Карпати називають Лісистими, а південно-східну частину гір – Буковиною.
У 150-ти школах Закарпаття очікується освітній колапс
Чи знав Президент України Петро Порошенко про те, що підписання ним Закону «Про освіту» загальмує просування України до Євросоюзу і призведе до освітнього колапсу в регіонах, де українська мова не є домінуючою? Знав. Але Закон підписав. Бо проти цього Закону виступала Угорщина й Румунія, а у разі непідписання закону він втратив би величезну частину власного електорату. Для Порошенка ж наступні вибори є домінантними в його найближчій політичній діяльності.
На туристичних вказівниках в Ужгороді — фейкова історія міста
Інформаційні вказівники-борди — не перша спроба зробити перебування туристів в Ужгороді комфортнішим. До цього були інформаційні ліхтарі, які не світять, а ще наземні зображення з QR-кодом. Автори бордів вирішили піти далі, аніж просто зобразити назви об’єктів — додали короткі історичні описи, мапи. Однак наробили стільки помилок, що більше спотворили історію міста, аніж зробили щось корисне.
Ужгородка Леся Кочут: Творіння одягу, взуття й аксесуарів із вовни
Ми вже познайомили вас із батьком відомих братів-ювелірів Кочутів Андрієм. А зараз розкажемо про маму — Лесю. Вона також є творчою і багатогранною. Сини — Юрій, Роман та Ігор — радяться із нею щодо дизайну прикрас «Kochut. Handcrafted jewelry». Жінка разом зі своєю половинкою виготовляють унікальні вироби, інколи навіть у колаборації. А ще пара планує відкрити у себе вдома домашній музей закарпатських урбаністики і мистецтва.