Чому мери Ужгорода та Мукачева бідніші за своїх дружин

06.04.2019 16:42 РАТУША

Які декларації про доходи у мерів Ужгорода та Мукачева за 2018 рік.

Благо, чиновники повинні показувати у своїх деклараціях не лише власні доходи, але й доходи членів родини. Саме тому чітко видно, що чиновники пишуть на себе, а що пишуть на дружин та дітей.

У декларації мера Ужгорода Богдана Андріїва зазначено, що у нього 5 земельних ділянок, але на нього особисто записані лише дві. Ще дві записані на дочку Олесю, а однією ділянкою він користується як подарунком від Ганни Андріїв.

Що стосується ділянок Олесі, то вона їх придбала цілком офіційно вже при каденції батька на посаді мера у 2017 році: в Ужгороді — 1678 м? та в с. Оноківці Ужгородського району — 15 000 м?.

А от у дружини Андріїва Влади у власності 4 земельні ділянки. Але що цікаво, як пише видання Закарпатський інсайдер, влітку минулого року Влада Андріїв узяла в оренду земельну ділянку в понад 1000 метрів квадратних. І що цікаво, ця ділянка належить Ужгородській міській раді.

Щодо нерухомості. Від тієї ж Ганни Андріїв у мера в користуванні є будинок на 184 кв. м. У декларації на нього записані ще дві квартири. А от у дружини мера ще купа нерухомості: нежитлові приміщення, магазин і кілька будівель.

Ми нещодавно повідомляли, що будівля колишнього банку в історичному центрі Ужгорода перейшла родині мера.

Транспорт. Мер Андріїв ніякого транспорту не декларував. Хіба що причіп. Усі автомобілі на дружині: «Mercedes-Benz» ML 350 і «Lexus» LX450. До речі, останній належить фірмі, акції якої має   — ТОВ «Сонячна енергія плюс», і фірма дала цей автомобіль Владі у безкоштовне користування. Але це не є якоюсь великою жертвою, бо, як ми повідомляли, ця ж фірма, акції якої має Влада Андріїв, нещодавно придбала два автомобілі за 11 млн. грн.

Мер Богдан Андріїв, окрім іншого, задекларував і свій дорогий годинник та два карабіни.

І все-таки, якщо порівнювати, чи є мер Андріїв багатшим від своєї дружини, то тут навіть порівнювати не варто, бо саме дружина володіє акціями багатьох фірм. Зокрема: ПрАТ «Закарпатавтотранс», ТзОВ «Водограй», ПП «Альтенер», ТОВ «Зелена технологія», ТОВ «Сонячна енергія Плюс», ТОВ «Гідро +» та ТОВ «Євро­імекс». Також Влада Андріїв є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Гідро плюс» та ТОВ «Зелена технологія». І доходи Влади Андріїв за минулий рік склали 28 мільйонів гривень. Тобто, мільйон доларів за минулий рік вона заробила.

А ще мер Богдан Андріїв у 2018 році отримав 582 тиc. 655 грн. зарплати і мав деякі процентні доходи від вкладів. Це, зокрема, 279 тис. 914 грн. процентів від ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України».

До речі, від цього ж банку проценти у розмірі 227 тис. 752 грн. отримала і дочка мера Олеся. Але що цікаво, Богдан Андріїв подарував дочці 10 млн. 460 тисяч гривень. Просто взяв і подарував 10 мільйонів. Непоганий подарунок. І це при тому, що у Богдана Андріїва на рахунках у банку всього 281 тисяча гривень, 44 тисячі доларів та 5 869 євро.

У Влади Андріїв на рахунках у банках 242 тисячі гривень та 45 тисяч доларів. А от у доньки Олесі — понад 402 тисячі доларів.

Мер Мукачева Андрій Балога більш сміливий. Він спокійно задекларував 8 земельних ділянок, рибне господарство, цілісний майновий комплекс та житловий будинок з надвірними прибудовами та спорудами загальною площею 470 м2. Щоправда, деякі земельні ділянки   перебувать у спільній власності з родичами. Дачний будинок на 195 м2 та земельну ділянку у селі Дийда на Берегівщині задекларувала його дружина — Едіта Балога.

Андрій та Едіта Балоги задекларували по 2 легкові автомобілі — «Land Rover Defender» 110 та Audi А8 у Андрія та «Mercedes-Benz» E 220 і «Mercedes-Benz» V250.

Щодо наявності акцій на власній фірм, то Андрій Балога, як і Богдан Андріїв, на себе нічого не декларував. Все на його дружині. У Едіти є частки фірм: Мукачівський інститут меблів, ТОВ «Грінвер», ТОВ «Маркет рітейл», ТОВ «Карпатленд», «Маркет Рітейл», «Карпатленд» та ТОВ «Технотрейд».

Зарплата у Андрія Балоги значно менша, ніж зарплата Богдана Андріїва — всього 320 тисяч гривень. За основним місцем роботи. Його дружина мала доходи за минулий рік майже 7 млн. грн.

Також Андрій Балога задекларував 622 тисячі євро готівкових коштів. Його дружина задекларувала майже 19 мільйонів гривень готівки.

Одним словом, мери найбільших міст Закарпаття — люди доволі багаті. Але ще багатшими є їхні дружини.

Але що цікаво, своїх колег-мерів по зарплатах явно обігнав мер Хуста Михайло Кащук. Той задекларував 1,1 млн. гривень зарплати за минулий рік. А крім того, ще має пенсію майже 40 тис. щомісяця.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат