У Центрі легеневих хвороб в Ужгороді використовують штучний інтелект для діагностики туберкульозу

15.06.2024 12:16 ЗДОРОВ'Я

 

Наш заклад поповнився новим обладнанням -   в арсеналі медиків з'явився потужний діагностичний помічник:   портативне мобільне рентген устаткування, - повідомляє КНП "Центр легеневих хвороб" ЗОР. - Це дозволить швидко і з високою точністю проводити обстеження пацієнтів.

Зовні цей рентгенапарат схожий на звичайний фотоапарат, до якого в комплекті поставляється спеціальна фоточутлива касета. Сама процедура займає лічені секунди, а вже після проведення рентгену зображення передається для аналізу до спеціальної програми із ШІ.

Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легень. Це дозволяє виявити ураження з ймовірністю від 1% до 100%.

Центр громадського здоров'я разом з партнерами докладають усіх зусиль, щоб інновації були доступними в медичних закладах України та покращували можливості в діагностуванні людей з туберкульозом. Ми залучаємо інвестиції для застосування передових технологій, щоб бути на крок ближче до подолання туберкульозу, а також допомагаємо регіонам у впровадженні штучного інтелекту", – зазначає Яна Терлеева, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров'я.

Штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу. Обладнання передано у Закарпатську область Центром громадського здоров'я у співпраці з Міністерство охорони здоров'я України та за підтримки The Global Fund (Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією).

За даними World Health Organization (WHO) (Всесвітньої організації охорони здоров'я), туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Більше 10 мільйонів людей продовжують щороку хворіти на туберкульоз. Діагностика, раннє виявлення захворювання та дисципліна у дотриманні рекомендацій лікаря є запорукою успішного лікування.

Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворювання на туберкульоз. За прогнозами фахівців, війна росії проти України може призвести до погіршення ситуації з ТБ. Тому Центр громадського здоров'я за підтримки партнерів вживає всіх необхідних заходів на національному та регіональному рівнях для протидії захворюванню, в тому числі запроваджує нові рішення для покращення ефективності діагностики.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ЗДОРОВ'Я

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат