У Брюсселі вшанували пам’ять закарпатських жертв сталінського терору

16.06.2022 22:04 ПОДІЇ

У столиці Європейського Союзу, Брюсселі, депутати Європейського парламенту та дипломати вшанували пам’ять жертв масових радянських депортацій із регіону Центральної та Східної Європи.

З ініціативи депутата Європарламенту закарпатського походження Андреї Бочкор, учасники заходу вклонилися і пам’яті угорців Закарпаття, яких восени 1944 року – після завершення Другої світової війни примусово відправили у трудові табори на так звані «маленькі роботи», звідки десятки тисяч невинних чоловіків уже ніколи не повернулися додому.

«Захід, організований депутатською групою «Європейська пам’ять», створеною в Європарламенті, яку очолює депутатка з Литви, цього року проводиться вже вдруге. Ми вшанували пам’ять усіх невинних жертв жорстокості радянської системи. Людей, які були депортовані в табори ГУЛАГу і стали жертвами політичних репресій. […] Для мене було важливим, аби тут ішлося і про закарпатських угорців, чоловіків, котрих під приводом «маленьких робіт» восени 1944 року вивезли із Закарпаття. З науково-історичних досліджень ми знаємо, що вони були винні лише в одному: вони були угорцями. На основі принципу колективної провини, окупаційна радянська система вирішила, що вони мають бути покарані. Більшість із вивезених близько 30 тисяч людей вже ніколи не повернулися на батьківщину. Родини були позбавлені батьків та синів. Це величезна втрата закарпатської угорської громади. Ця трагедія, як дуже болюча травма, досі присутня в свідомості сімей, суспільства», – повідомила Андрея Бочкор щодо проведеного заходу.

karpat.in.ua

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат