Віце-прем’єру Вілкулу показали нові житлові будинки, школу, садочок у Тереблі (ФОТО)

admin 20.11.2013 09:50 СОЦІО

 

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул високо оцінив умови, створені у новому житловому мікрорайоні закарпатського села Теребля для майбутніх переселенців із небезпечних зон смт. Солотвино.

Високопосадовець ознайомився з новозбудованим містечком та провів робочу нараду щодо введення в експлуатацію тутешніх об’єктів у вівторок, 19 листопада, під час робочого візиту на Закарпаття. Також об’єкт відвідав голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, його перший заступник Ігор Свищо, керівник Тячівського району Іван Бринзяник,   голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.

Новозбудований житловий масив готовий прийняти нових мешканців – тут завершуються внутрішні роботи, вже є вся необхідна комунальна інфраструктура.

Нова школа розрахована на 330 учнівських місць зведена за найсучаснішими будівельними стандартами, - розповів директор обласного департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Віктор Лукеча. Тут – кілька інтерактивних класів, зокрема спеціалізовані хімічний, фізичний, сучасна світла їдальня, спортзал зі спеціальним поліуретановим покриттям. Освітній заклад забезпечений навіть автономним аварійним освітленням. А тепло та гаряче водопостачання у класах забезпечуватиме система теплоакумуляційного обігріву.   Загальна площа школи – 2 800 м ².

Садочок же зможе прийняти 140 маленьких вихованців. Будівля також зведена за всіма сучасними стандартами. Біля дошкільного закладу – ігровий майданчик. Школа та садочок – наразі найбільш енергоощадні освітні заклади в області. За одну гігакалорію теплової енергії тут платитимуть всього близько 270 гривень.

Школу та садочок планують об’єднати у навчально-виховний комплекс. Уже у грудні Тячівська райрада розгляне питання щодо прийому нового НВК на баланс сільради. Відтак, до нової школи, окрім дітей-переселенців із Солотвина, заплановано перевести й учнів із місцевої школи. Навчальний заклад, який зараз відвідують діти зведено ще 1860 році. Наразі він переповнений, тож учнів 5-11 класів переведуть до нової школи у Тереблі.

  - Готовність мікрорайону стовідсоткова. Наразі для переселення людей залишається вирішити питання суто юридичні. Груднева сесія райради має прийняти рішення про передачу на баланс об’єктів, зведених у мікрорайоні. Тому, сподіваюся, уже невдовзі місцеві школярі сядуть за парти у сучасних світлих класах, і у новій школі та садочку лунатиме дитячий сміх, - зазначив голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

Відтепер у школі з’явиться ще один інтерактивний клас - сертифікат на «Демонстраційне обладнання для кабінету біології» тереблянській школі подарував Олександр Вілкул. А маленькі вихованці місцевого садочку зможуть навчатися цікавіше завдяки сучасному інтерактивному комплексу.  

Приватні та багатоповерхові будинки, зведені у Тереблі облаштовані індивідуальним електричним опаленням, забезпечені холодним та гарячим водопостачанням. Будинки утеплені, дерев’яні конструкції оброблено спеціальними протипожежними засобами. Навіть внутрішні роботи генпідрядник погодився зробити за бажанням та смаками нових власників. Біля індивідуальних будинків розташовані господарські будівлі, матимуть де нові мешканці висадити городину – 10 соток землі передбачено за кожним. Біля багатоповерхових будинків є альтанки та лавочки, смітники, висаджено дерева та кущі. Тротуари та доріжки вимощені бруківкою.

  – Для забезпечення житлом мешканців закарпатського селища Солотвино, в якому виникла аварійна ситуація через обвал ґрунтів і підтоплення гірничих виробок на солеруднику надана державна допомога. Створено новий житловий комплекс. Побудовані нові будинки в селі Теребля, зведені всі основні об’єкти соціальної інфраструктури, - сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул під час робочої поїздки на Закарпаття.

Довідково: Аби запобігти трагедії, Уряд надав кошти для будівництва нового житла у безпечному місці – на території Тереблянської сільської ради. За два роки тут звели житловий комплекс: 8 багатоквартирних будинків (116 квартир), 17 індивідуальних будинків, загальноосвітню школу на 330 учнів, дошкільний навчальний заклад на 140 місць, інші соціально-побутові об’єкти. Побудована інженерна мережа: водопостачання, водовідведення, електропостачання, дорожня інфраструктура.

admin


За матеріалами прес-центру Закарпатської ОДА

ТЕГИ : олександр ледидаОлександр Вілкул

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат