У ОВА відбулася зустріч закарпатської влади з міжнародними партнерами, які допомагають під час війни
Останні кілька днів проводив низку зустрічей із нашими міжнародними партнерами, - повідомляє перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
- Фахівці, координатори, менеджери понад десятка організацій поділилися результатами виконаної від початку повномасштабного вторгнення роботи, розповіли, з якими труднощами стикалися, і якими є плани на найближче майбутнє.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародна організація з міграції, благодійні фонди «Регіон Карпат NEEKA» та «Карітас Чеська республіка», Міжнародна організація «Людина в біді», ГО «Проліска», IOCC, HELP, ZOA – це далеко не повний перелік донорів, які за останні два роки інвестували у Закарпаття мільйони євро, надаючи гуманітарну допомогу, юридичну та психологічну підтримку, навчаючи та облаштовуючи шелтери для внутрішньо переміщених осіб.
Вони прийшли на поміч у складну хвилину, коли діяти треба було дуже швидко. Сьогодні ж частина донорів зосереджує свою увагу виключно на прифронтових територіях, однак ми повинні докласти максимум зусиль, щоб зберегти присутність цих організацій і в нашому регіоні.
Водночас і обласна влада, і фахівці регіональних осередків міжнародних організацій переконані – працювати у тилових регіонах варто і потрібно.
Дедалі більше людей евакуйовують із населених пунктів, наближених до лінії фронту. Тисячам українців потрібні житло і допомога в тилу.
За більш ніж два роки дуже багато зроблено. Але зараз вкрай потрібні довгострокові рішення – будівництво соціального житла, навчання, перекваліфікація та подальше працевлаштування ВПО. Державне і обласне фінансування має обмежені можливості, тому без участі міжнародних партнерів неможливо подарувати внутрішньо переміщеним особам шанс розпочати у нашому регіоні життя заново.
Спілкуємося, аргументуємо, переконуємо донорів не випускати Закарпаття зі своїх планів на найближчі роки. Процес довготривалий, але вірю в його позитивний для нашого краю результат.
Коментарі :
Додати коментар