Суд зупинив рішення щодо водоканалу в Ужгороді
14 березня суддя Ужгородського міськрайонного суду Монич О. В. видала ухвалу про зупинку дії рішення Ужгородської міської ради №601 «Про надання згоди на укладення договору про спільну діяльність». 18 березня, в понеділок, ухвала була надана судом.
Таким чином, органу місцевого самоврядування міста Ужгорода та його виконавчого комітету судом заборонено здійснювати дії з передачі та використання майна Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода».
Таке рішення було прийняте суддею у відповідь на письмове клопотання громадських діячів Володимира Феськова та Олександра Солонтая. В своєму зверненні до суду, вони просили зупинити дію рішення міської ради до закінчення розгляду в їхній адміністративній справі проти Ужгородської міської ради. На їхню думку, якщо б дія рішення міської ради не була зупинена, то до часу коли буде прийнята кінцева ухвала суду, водоканал міг вже стати наполовину приватною структурою. А значить, рішення суду вже не мало б жодного сенсу.
Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти: «Тепер ми повноцінно можемо сконцентруватись на судовій роботі, не переживаючи за те, що поки ми в залі судових засідань міська рада підписує договори з приватними організаціями, без відома громади віддаючи стратегічний об’єкт міста невідомо кому й на яких умовах. Натомість, тепер нам з Володимиром залишається довести, що приймаючи рішення Ужгородська міська рада порушила Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації» та «Про державно-приватне партнерство», через що воно повинно бути скасоване.
Звісно, в міської влади є ще один вихід із ситуації, який абсолютно влаштує нас і кожного ужгородця. Суть його заклечається в поверненні до першого етапу, де влада чесно і прозоро оприлюднить свої наміри щодо водоканалу міста, а також обговорить їх публічно. Ужгородці мають знати чи будуть зростати ціни за послуги, як буде змінюватися система водопостачання, мати інформацію про якість та графік, та знати, який подальший план розвитку підприємства. І що важливо, приймати слід всі рішення згідно закону. А це значить, що слід оприлюднюючи проекти рішень міської ради за 20 робочих днів, а прийняті тексти - протягом п’яти робочих днів. Має бути оголошений конкурс для приватних організацій, і щоб ми могли об’єктивно оцінити чому та чи інша фірма достойна розпоряджатись комунальним майном міста. Іншими словами, ми маємо розуміти кожен крок влади, і оцінити його раціональність та ефективність. Також хотілося б, щоб були проведені громадські слухання загалом з питань водозапезпечення міста».
Нагадаємо, 21 січня 2013 року Володимир Феськов та Олександр Солонтай подали до суду вимагаючи скасувати рішення Ужгородської міської ради про передачу в управління приватним кампаніям Ужгородського водоканалу. В своєму позові вони зазначили, що приймаючи рішення №601 «Про надання згоди на укладення договору про спільну діяльність», міськрада порушила низку Законів України.
Перш за все, мешканці Ужгорода були позбавлені права знати про розгляд міською радою питання подальшої долі Водоканалу. Тексти проектів рішень не були оприлюднені для громади, як цього вимагає закон, а були роздані тільки депутатам ради. До того ж, законодавство в подібних процесах вимагає проведення конкурсу з пошуку державно-приватного партнера. Міська рада, натомість, почала переговори з конкретними інвесторами, таким чином надаючи їм безпідставне сприяння та перевагу.
В результаті, ужгородці тільки з повідомлень у ЗМІ дізналася, що найближчим часом Ужгородський водоканал фактично стане приватною структурою з монополією у сфері надання послуг водопостачання та водовідведення. Тому подання в суд було очевидним.
Довідка. 20 липня 2012 р. Ужгородська міська рада прийняла рішення №601 «Про надання згоди на укладення договору про спільну діяльність», яке дозволяє передавати майнові права в розмірі статутного фонду в якості внеску до договору про спільну діяльність. 28 грудня 2012р. Ужгородська міська рада змінила рішення №601 і в рішенні почали фігурувати назви приватних структур - ТОВ «Комунальні системи України» та ТОВ «Ужгородводоканал».
admin
За матеріалами Закарпатський «Громадський центр»
Коментарі :
Додати коментар