Посли держав Вишеградської четвірки цінують прагнення України до європейської інтеграції
У вівторок, 16 квітня, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида зустрівся із послами держав Вишеградської четвірки - Надзвичайним і Повноважним Послом Угорської Республіки в Україні Міхаєм Баєром, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генриком Літвіном, Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом та тимчасово повіреним у справах Посольства Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіном.
Під час зустрічі йшлося, зокрема, про розбудову контрольно-пропускних пунктів між Закарпаттям і сусідніми європейськими країнами та шляхи євроінтеграції України.
- Закарпатська область межує з трьома із чотирьох країн Вишеградської четвірки. Ми, як ніхто, зацікавленні у співпраці щодо входження у європейський простір як у економічному, так і в соціальному плані. Цьому сприяють і вже налагоджені транскордонні зв’язки, і наше геополітичне розташування, - наголосив Олександр Ледида.
- Враховуючи те, що цього року Польща та Угорщина головують у Вишеградскій четвірці, то вони можуть використати цей інструмент для розширення кола країн-симпатиків інтеграції України до ЄС, - зазначила директор регіонального філіалу Національного іституту стратегічних досліджень при Президентові України Світлана Мітряєва. Вона також вручила Послам країн Вишеградської четвірки підбірку останніх публікацій, виданих Національним інститутом стратегічних досліджень з питань Національного конвенту України щодо ЄС.
- Бачимо і цінуємо прагнення України до європейської інтеграції. Сподіваюся, цей візит стане ще одним вагомим кроком до тісних стосунків як двосторонніх з кожною із країн, так і зв’язків України та держав Вишеградської групи, - зауважив Генрик Літвін, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Україні. – Цей візит є дружнім жестом Україні та, в першу чергу, Закарпаттю.
Довідково: Вишеградська група (Вишеградська четвірка) — об’єднання чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини, що було утворено 15 лютого 1991 p. З того часу основним пріоритетом для роботи Вишеградської групи була названа інтеграція до євроатлантичних структур. Усі члени Вишеградської четвірки стали членами Європейського Союзу 1 травня 2004 року. Сьогодні діяльність Вишеградської четвірки спрямована на заохочення оптимального співробітництва з усіма країнами, зокрема, і з Україною. Як зазначають посли угрупування головним інтересом їх роботи є демократичний розвиток в усіх частинах Європи.
admin
Коментарі :
Додати коментар