На Закарпатті створюється децентралізована енергосистема, що робить регіон енергетично самодостатнім
Сьогодні можемо чітко констатувати: Закарпаття, обравши курс на створення децентралізованої енергосистеми, стає енергетично самодостатнім, - повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
В умовах війни й чіткого устремління ворога знищити критичну інфраструктуру створення децентралізованої енергосистеми стає питанням нашого виживання та безпеки.
Чітке розуміння прийшло у 2022 році, коли Закарпаття відчуло, що таке бути без електрики, світла й можливості забезпечити стале функціонування громад.
Що таке жити у темряві – відчули кожен та кожна.
У тому ж 2022 році ми невідкладно розпочали роботу зі стимулювання підприємств і домогосподарств до створення автономної системи енергозабезпечення власного функціонування за рахунок сонячної енергії.
Зараз Закарпаття серед лідерів у країні за співвідношенням кількості генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання у приватних домогосподарствах до кількості побутових споживачів.
Станом на 1 березня 2024 року на території області в приватних домогосподарствах встановлено 4 836 генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання.
Сумарна потужність генерувальних установок приватних домогосподарств становить 138 мегават.
У пікові години літніх місяців при навантаженні Закарпаття близько 330 мегават потужністю генерації приватних домогосподарств покривається до 31% від навантаження регіону.
Таким чином, приватні домогосподарства та підприємства краю, які генерують електроенергію від сонця, здатні повністю забезпечити потреби нашої області.
Зараз ворог продовжує атаки на обʼєкти енергетики по всій країні, залишивши без світла прифронтові регіони та пошкодивши інфраструктуру в інших регіонах.
Створивши децентралізовану енергосистему в кожній області, ми зможемо забезпечити енергетичну безпеку всієї країни, не давши ворогу шансів залякати суспільство обмеженням базових потреб існування.
Коментарі :
Додати коментар
Закарпатська область займає перше місце по Україні по несплаті за зеленим тарифом.