Як правильно запустити генератор
Будь-яке обладнання вимагає обережного ставлення та дотримання усіх експлуатаційних правил. В іншому випадку пристрій може зламатися або навіть нашкодити користувачу. Особливо коли мова йде про обладнання, що працює за допомогою легкозаймистих речовин, таких як бензин або дізель. Розберемося з основними нюансами використання електрогенератора.
Підготовка обладнання
Перед запуском електрогенератор необхідно підготувати відповідно до технологічних вимог. Слід виконати ретельну перевірку корпусної частини на наявність механічних деформацій, які пристрій міг отримати при транспортуванні або попередньому використанні (якщо він не новий). Перед включенням генератора здійснюється заливка необхідного об'єму мастила у спеціальний відсік (інакше ви не запустите двигун). При цьому кожен новий запуск потребує перевірки кількості масляної рідини та, при необхідності, її доливання. Експлуатація генератора на суху може бути критична для мотора.
Перед безпосередньо запуском генератора заливається паливо. Рекомендований різновид палива та обсяг бака зазвичай вказуються в інструкції до конкретної моделі. Для більшості бензинових електрогенераторів оптимальним вважається 92-й бензин. Окремо зазначимо, що після заправки необхідно видалити всі сліди палива з корпусу. Для цього підійде звичайна суха ганчірка.
Способи запуску
На прикладі інтернет-магазину alkiv.ua/ua/ ви можете переконатися в різноманітті генераторів, які відрізняються не лише конструкцією, а й особливостями запуску. Можна виділити три технології:
-
ручний запуск;
-
електрозапуск;
-
автозапуск.
Більшість недорогих моделей мають низьку або стандартну робочу потужність. Запуск такого обладнання виконується вручну відповідно до інструкції. Зазвичай для цього необхідно прикласти невелике зусилля та потягнути за ручку на тросі.
Електричний генератор запускати набагато зручніше. Достатньо забезпечити правильну подачу палива та провернути ключ або натиснути спеціальну клавішу. Найбільш прогресивні прилади комплектуються пультом, за допомогою якого виконується автозапуск та контроль пристрою на великій дистанції.
В цілому, можна виділити декілька основних етапів запуску більшості генераторів:
-
перевірка акумулятора (він має бути підключений, мінус на мінус, плюс на плюс);
-
відкриття подачі палива;
-
переведення повітряної заслінки в положення “зачинено”;
-
переведення ключа в положення 1 із наступним заведенням (як в автомобілі);
-
переведення засувки у відкрите положення (вже після запуску обладнання).
Запуск пристрою взимку виконується ідентично. При цьому можете впорснути спеціальний засіб для швидкого включення генератора в карбюратор.
Наостанок зазначимо про важливість обкатки нового генератора. Щоб притерлись всі механізми і двигун вийшов на оптимальні параметри, слід дати попрацювати генератору на неповній потужності (до 70% від максимальної) сумарно 20 годин. Мова йде, звісно, не про безперебійну роботу обладнання, а з перервами.
Коментарі :
Додати коментар