ГО «ЕКОСФЕРА» оголошує набір у проєкті «Енергетичні можливості для закарпатських громад»

14.01.2021 13:29 СОЦІО

До участі запрошуються спільноти та територіальні громади області.

Завдяки новим технологічним можливостям, політичній волі й активності громадян в багатьох країнах розвивається енергетична демократія – система, в якій місцеві громади беруть активну участь у виборі і створенні власних локальних мікро-мереж електрогенерації за участі приватного капіталу, зокрема, через створення енергетичних кооперативів.

Сьогодні в Україні існують законодавчі передумови для розробки та розвитку   моделей генерації енергії з найменшими витратами для безпеки енергопостачання з місцевих природних ресурсів, в основі яких закладені ідеї енергетичної демократії.

Мета нашого проєкту: поширення цієї ідеї для покращення доступу мешканців найбільш ізольованих   поселень у Карпатах до якісних послуг енергопостачання з відновлювальних джерел енергії.

Хто може стати учасником проєкту?

Учасниками проєкту можуть стати територіальні громади, як орган місцевого самоврядування, громадська організація, ОСББ, кооператив, група домогосподарств, приватних власників чи ініціативних громадян, які складають громаду, об’єднану спільною територією, інтересами, бажанням кооперації.

Що потрібно для участі у проєкті?

— подати заяву у довільній формі про бажання взяти участь у проєкті від офіційно організованої спільноти (ОТГ, ГО, ОСББ, кооперативу тощо), підписану офіційним керівником.;

— заповнити аплікаційну форму (додається), де потрібно описати проблему з існуючими джерелами електропостачання (перебої у подачі електроенергії, часті відключення, ненадійні електромережі, які постійно потребують ремонту, недостатня напруга тощо), яку спільнота хоче вирішити у своїй громаді.

Заяву та аплікаційну форму необхідно надіслати на електронну адресу: ekosphera@hotmail.com або на поштову адресу: ГО «Екосфера», вул. Капушанська, 82а, 88000 м. Ужгород до 13 січня 2021 року (дата, коли всі документи повинні бути вже в офісі).

Учасники проєкту матимуть можливість взяти участь у семінарі щодо можливостей створення розвитку власних мікро-мереж відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) на основі існуючих місцевих природних ресурсів (сонця, вітру, води, геотермальних вод та енергії землі) за участі приватного капіталу та на основі кооперації. Після семінару учасники проєкту зможуть запропонувати власну ідею створення мікрооб’єкту електрогенерації у своїй громаді для її реалізації у рамках проєкту. Для 3-х найкращих ідей за рахунок проєкту буде виконана підготовка технічної документації або оцінка впливу на довкілля.

З додатковими питаннями просимо звертатись за телефоном +38 0312 615852 або на адресу електронної пошти ekosphera@hotmail.com.

Більше інформації про проєкт тут https://ekosphera.org/energetychni-mozhlyvosti-dlya-zakarpatskyh-gromad/

Проєкт «Енергетичні можливості для закарпатських громад» впроваджується ГО «Екосфера» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат