США, Катар і Австралія активізують інвестиції в LNG-інфраструктуру

Країни-експортери розширюють виробничі потужності, будують нові термінали та впроваджують технології для стабільних і ефективних поставок.
США, Катар та Австралія — три провідні експортери зрідженого природного газу (LNG) у світі — значно нарощують інвестиції в інфраструктуру видобутку, зрідження та експорту палива. Про це розповів топменеджер ДТЕК Іван Гелюх.
Таким чином, країни-експортери LNG реагують на прогнозоване зростання світового попиту, який, згідно з дослідженням Shell, до 2040 року може збільшитися більш ніж на 50%. Для задоволення цієї потреби США, Катар і Австралія реалізують масштабні проєкти будівництва нових LNG-заводів, терміналів та об’єктів зберігання.
“Ці ініціативи спрямовані на забезпечення стабільних поставок і диверсифікацію джерел енергії для споживачів по всьому світу”, — наголосив Іван Гелюх.
Окрему увагу приділено питанням безпеки та стабільності поставок. Інвестиції в модернізацію технологій транспортування LNG, збільшення розмірів танкерів і впровадження нових систем охолодження спрямовані на підвищення ефективності й зниження логістичних витрат.
Також активно розвиваються плавучі термінали регазифікації (FSRU), які дають змогу забезпечити оперативну доставку газу до країн з обмеженою інфраструктурою.
Зауважимо, що одним із ключових чинників зростання глобального попиту на LNG є активне залучення азійських країн до процесів енергетичної трансформації. Країни регіону, зокрема Китай та Індія, активно інвестують у будівництво імпортних терміналів і модернізацію газової інфраструктури, що дозволяє їм не лише диверсифікувати джерела постачання енергії, а й зміцнити свою роль на глобальному ринку.
Коментарі :
![]() |