В Ужгороді зростає захворюваність на COVID-19
Про це повідомляють управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення й Ужгородська філія «Закарпатський лабораторний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
За минулий тиждень офіційно зафіксовано та підтверджено як швидкими тестами, так і за допомогою ПЛР 99 випадків захворюваності на COVID-19.
В Україні офіційно підтверджено циркуляцію нового штаму COVID-19 - FLIRT.
За інформацією медиків, жодних нових симптомів цей штам не має, але він більше вражає людей похилого віку та тих, у кого ослаблений імунітет. Період зараження для FLІRT залишається таким самим, як і для попередніх варіантів – протягом двох і більше днів.
Нагадаємо, клінічні прояви коронавірусу такі:
• біль під час ковтання, чхання;
• риніт;
• головний біль;
• кашель;
• прояви гіпоксії;
• підвищення температури;
• лихоманка;
• м'язовий біль.
Якщо ви помітили якісь із цих симптомів, звертайтеся до свого сімейного лікаря. В Ужгородському міському центрі ПМСД є достатньо швидких діагностичних тестів для виявлення COVID-19, очікується також надходження вакцин.
Після отримання вакцин, про що ми повідомимо додатково, щеплення можна буде зробити у пунктах щеплення у сімейних амбулаторіях на вул.Другетів, 72 та вул.Іштвана Сечені, 50.
МОЗ отримало рекомендації від Національної технічної групи з імунізації, яка вивчає останні наукові дані, зокрема від ВООЗ. І оновило наказ про вакцинацію. Тепер населення України поділили на чотири групи.
Перша група – високий пріоритет, яким наполегливо рекомендують вакцинацію та ревакцинацію: люди 60+ років з хронічними захворюваннями, також 75+ років загалом і люди до 60 років з хронічними захворюваннями, для яких визначають ризик тяжкого перебігу.
Друга група, середній пріоритет – дорослі 18+, які ще не мають першої дози. Але якщо ви здоровий дорослий і хочете щепитися додатково, можете це зробити.
Третя група, низький пріоритет – здорові діти. Вакцини є для 12+ та дорослих. І для віку 6-11 років. Тут батьки можуть самостійно вирішити, чи щепити дитину.
Четверта група, для якої розглядають як виняток не одну дозу первинної, а ревакцинацію, це:
1. Вагітні – при кожній вагітності рекомендована ревакцинація;
2. Люди з імуносупресією, наприклад, онкохворі;
3. Групи професійного ризику: медики, Сили оборони, освітяни тощо.
Тобто тепер здорова людина без супутніх захворювань повинна отримати лише первинне щеплення. Його достатньо, ревакцинації не треба. Тобто якщо ви щепилися в попередні роки, бустер можна не робити.
Ужгородська міськрада
Коментарі :
Додати коментар