Закарпатців вчитимуть берегти своє репродуктивне здоров’я

admin 15.05.2013 10:21 ЗДОРОВ'Я

Головною метою соціального розвитку держави є збереження здоров'я людини протягом всього її життя, попередження хвороб та втрати працездатності. Для цього найважливішим є "здоровий старт життя", який у більшості своїй зумовлений станом здоров'я дівчинки-підлітка, жінки-матері.

Вирішення цих проблем в Україні забезпечується на основі реалізації основних державних та національних програм з охорони материнства та дитинства.   Збереження та поліпшення репродуктивного здоров'я виходить за рамки суто медичної проблеми і є загальнодержавною, багатокомпонентною проблемою, яка повинна вирішуватись на національному рівні шляхом забезпечення умов для реалізації населенням репродуктивної функції та планування сім'ї. Це позиція уряду України.

Закарпаття теж не винятком. «На сьогодні маємо суттєві проблеми з плануванням сім’ї, тому прагнемо, щоб кількість поінформованих збільшилась. Необхідно, щоб наші сімейні пари, молодь підходили до планування сім’ї більш раціонально. А також були більш організовані у статевій поведінці: правильно користувалась засобами   контрацепції тощо», - говорить Маріанна Колодій, директорка Закарпатського обласного центру ґендерної освіти при УжНУ.
Для того, щоб молодь була більш поінформованою та могла зробити свідомий вибір щодо планування сім’ї Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» у тісній співпраці з Закарпатською обласною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка, та з районними бібліотеками   здійснює проект «Майбутнє варто планувати», що фінансується у рамках програми «Здоров’я жінок України». Метою даного проекту є підвищення поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи не планованій вагітності та абортам шляхом проведення широкомасштабної інформаційної кампанії   на території Закарпатської області. Дана мета буде досягнута через здійснення ряду завдань: підвищити рівня знань щодо збереження репродуктивного здоров’я серед громадян, насамперед соціально уразливих верств населення – сільських жінок і партнерських пар репродуктивного віку, студентської молоді в рамках проведення цілеспрямованої інформаційно-просвітницької кампанії;   поширити та популяризувати серед жінок фертильного віку і партнерських пар надійних джерел інформації і нових послуг, що надаються у сфері репродуктивного здоров’я і планування сім’ї;   формувати відповідальне ставлення до збереження власного репродуктивного здоров’я під час проведення спланованих акцій до   Дня родин; розширити мережі співпраці, у тому числі зі спеціалізованими медичними закладами, бібліотечними та освітніми установами та громадськими організаціями області.
В Україні   з   13.05.2013 по 19.05.2013 року проводиться Всеукраїнський тиждень планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я, приурочений до найбільш зворушливих для кожної людини свят - Дня матері та Дня сім'ї. У рамках даного тижня на теренах нашої держави відбуватимуться різноманітні масові заходи, вуличні акції, круглі столи, науково-практичні конференції та багато іншого. Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» спільно з районними бібліотеками розпочинає інформаційно-просвітницьку кампанію «Майбутнє варто планувати!», яка включатиме вуличні інформаційні акції, сімейні конкурси, міні – концерти.
Тиждень планування сім’ї на Закарпатті розпочався у Перечині 12 травня 2013 року   вуличною інформаційною акцією «Майбутнє варто планувати!», яка відбудеться на площі перед районним будинком культури та включатиме різноманітні веселі конкурси для сімей, підлітків та молоді. Наступними стануть вуличні акції в Ужгороді (15 травня), Сваляві та Іршаві (16 травня), де пройде конкурс під девізом «Сім’я , сім і я». 17 травня акції пройдуть у Великому Березному, 18 - виноградівчан та гостей міста здивують учасники конкурсу з бодіарту «Намалюй сонечко на маминому животику», 19 – у селі Тийглаш, Ужгородського району молодь зможе отримати цікаву інформацію про можливі варіанти планування сім’ї, 23 травня Тиждень планування сім’ї завершиться цікавими   конкурсами та невеличким концертом у Рахові.
Програма «Здоров’я жінок України» - це п’ятирічна Програма (2011-2016 рр.) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Програма впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» - українською неурядовою організацією, що працює в сфері планування сім’ї та репродуктивного здоров’я та є членом Міжнародної федерації планування сім’ї.

Мета програми «Здоров’я жінок України» - сприяти збереженню репродуктивного здоров’я жінок та пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. Для досягнення мети Програма працює з українськими неурядовими організаціями, підтримуючи їхні ініціативи, спрямовані на зміну ставлення населення і створення сприятливих політик на національному та місцевому рівнях, а також зміцнюючи їх організаційну спроможність.


менеджер проекту Оксана Кидора

admin

ТЕГИ : репродуктивне здоров'яЗакарпаттявагітністьпрограма «Здоров’я жінок України»

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат