В Закарпатській ОДА відбулася передвеликодня Рада церков

admin 25.04.2013 16:29 ПОДІЇ

Саме про важливість роботи релігійних громад щодо опіки над дітьми, позбавленими батьківського піклування, та участі у акціях по боротьбі з туберкульозом та СНІДом, просвітницьку роботу та пропагування моральних цінностей спілкувались духівники та керівники краю. У четвер, 25 квітня, під головуванням Олександра Ледиди відбулась традиційна передвеликодня Рада церков.

У засіданні Ради церков взяли участь єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, референт архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора Мукачівської православної єпархії отець Василій Юрина, секретар Хустської православної єпархії архімандрит Іова, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ-КП єпископ Кирил, єпископ Закарпатської реформатської церкви Олександр Зан-Фабіан, єпископ Мукачівської дієцезії римо-католицької церкви Антал Майнек, голова Союзу вільних церков християн євангельської віри України, єпископ Василь Райчинець, керівник обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор, очільник обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта та інші.
          Нині в області проживає понад 2400 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Щороку набувають відповідного правового статусу понад 500 дітей, повідомила очільниця обласної служби у справах дітей Світлана Якімеліна. На Закарпатті завдяки зусиллям органів виконавчої влади, представників благодійних та релігійних організацій   створено ряд дитячих будинків сімейного типу. Зокрема, за сприяння Закарпатської реформатської церкви відкрито вісім дитячих будинків сімейного типу, у яких виховуються 54 дитини; а управлінням Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви   створено сім дитячих будинків сімейного типу, у яких виховуються 50 дітей.
          – Не можу не згадати День Молитви за дітей-сиріт, коли ми всі, у   листопаді минулого року, в церквах, молитовних будинках молилися за щасливу долю цих дітей, - пригадала Світлана Якімеліна.
          Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік відмітив:
          – У церкви та влади справді є хороша співпраця щодо виховання дітей- сиріт, опіки над ними. Дуже важливо розвивати цей напрямок і надалі.
          А представник Мукачівської православної єпархії отець Василій Юрина порушив важливе питання допомоги прийомним родинам:
          – Особисто маю знайомих, котрі вже виховують усиновлених дітей, і готові взяти на виховання інших малюків. Але часто стикаються з проблемою нестачі житлових площ, фінансовими труднощами. Маємо спільно допомагати таким родинам.
        Олександр Ледида запропонував розглянути кожен окремий вищезгаданий випадок, і по можливості допомагати з розширенням житла таких сімей.
          Наприкінці листопада 2012 року започатковано співпрацю в напрямку реалізації профілактичних програм в регіональній групі ризику «Трудові мігранти та їх оточення» з Мукачівською Православною Єпархією. Підписано Угоду про співпрацю, розроблено попередній план основних напрямків співпраці, календарний план-схему, перелік індикаторів ефективності роботи. Проведено Круглий стіл та 3 навчальні семінари з питань профілактики поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу серед окремих категорій населення для священнослужителів. Медики спільно з духівниками також планують створити модель співпраці «лікар-священик» та створення мережі профілактичних кабінетів «Довіра».
            – Важко переоцінити роль релігійних громад, Вашу особисто, у формуванні моральних принципів краян, - звернувся до духівників голова Закарпатської обласної адміністрації Олександр Ледида. – А роль церкви у вихованні дітей-сиріт – неоціненна. Наше спільне завдання – зробити, щоб кожна дитина виховувалася у родині, відтак, поняття інтернату просто зникло. Дуже сподіваюся, що ця благородна місія й надалі об’єднуватиме нас навколо проблеми сирітства, а також боротьби з так званими соціальними недугами. Наостанок, користуючись нагодою, хочу привітати вірників православної та греко-католицької церков з прийдешнім світлим святом Великодня.
          Також обговорили важливість організації відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі, яке заплановане на підтримку ініціативи глав християнських конфесій України, відповідно до указів Президента України у 2013 році в Україні. Основні заходи, нагадаємо, відбуватимуться у всіх населених пунктах України 28 липня 2013 року.
          За результатами зустрічі та з урахуванням пропозицій керівників релігійних громад буде сформоване відповідне доручення голови облдержадміністрації.
Довідково:   Станом на 20 квітня 2013 року в Закарпатській області за зареєстрованими статутами діє 1771 релігійна організація 37-ми віросповідань, з яких 1672 релігійні громади, 59 монастирів, шість духовних навчальних закладів, вісім місіонерських товариств, дев'ять релігійних братств, три центри та 14 управлінь. Віруючі відвідують богослужіння   у 1379 культових спорудах, з яких у власності релігійних громад 1237 храмів та молитовних будинків, у користуванні – 105, а 37 будівель пристосовано під молитовні, орендується 179 приміщень.





admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат