На Закарпатті поліцейські викрили учасників злочинного угруповання організованого з СІЗО

01.04.2021 21:44 КРИМІНАЛ

Зловмисники «спеціалізувалися» на вимаганні неіснуючих боргів, частину коштів віддавали до так званого злодійського «общака». 29 березня поліцейські затримали чотирьох учасників угруповання, а 31 березня суд взяв усіх під варту.

За даними слідства, організатор – так званий «смотрящий» за слідчим ізолятором, засуджений за розбій, який встановив та поширював свій злочинний вплив в установі. Там він знайшов двох спільників, які мають зв’язки з кримінальним світом та які також були засуджені за розбій. Звільнившись з місця позбавлення волі, вони під контролем «смотрящого» займалися вимаганням неіснуючих боргів з громадянин. Також організатор залучив до протиправної діяльності місцевого кримінального «авторитета», який допомагав на волі. Частина коштів від протиправної діяльності «йшла» на поповнення так званого «злодійського общака».

Так, оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області, слідчі Мукачівського відділу поліції та слідчого управління обласної поліції задокументували факт вимагання коштів з місцевого мешканця. Зловмисники з початку погрожували потерпілому розправою, а потім завдали йому тілесних ушкоджень. Сума коштів, що «вибивали», становила 2 000 доларів США.

29 березня правоохоронці за силової підтримки спецпризначенців КОРД та роти поліції особливого призначення затримали чотирьох фігурантів в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За результатами проведених у спецустанові та за місцями проживання зловмисників обшуків вилучили: банківські картки, готівку, мобільні телефони, «чорнові» записи про збір коштів на так званий «общак» та інші речі, що підтверджують протиправну діяльність.

Крім цього, отримано інформацію, що «смотрящий» спільно з іншим кримінальним «авторитетом» провокували інших осіб вчиняти нові злочини, порушувати правила поведінки в СІЗО, координували отримані від протиправної діяльності кошти та призначали собі помічників.

30 березня на підставі отриманих доказів поліцейські повідомили організатору та учасникам угруповання про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

- «смотрящому» за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань) та ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 189 (вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах);

- кримінальному «авторитету» за ч. 1 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 3 ст. 189;

- трьом учасникам ОЗГ за ч. 5 ст. 27 ч. 2, ч. 3 ст. 189.

31 березня, суд взяв під варту кримінального «авторитета» та трьох учасників угруповання.

Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво у якому здійснює Закарпатська обласна прокуратура.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат