Через територію України до Росії хотіли провезти самогон

admin 23.10.2012 09:13 КРИМІНАЛ

364 літри домашнього самогону вилучено на митному посту «Дякове», що у   зоні діяльності Чопської митниці, у громадянина Сербії, який намагався незаконно перевезти алкогольний напій у каністрах через територію України до Росії.

50-річний водій їхав транзитом з Сербії в Росію через українсько-румунський кордон з вантажем “склопакети та алюмінієві конструкції”. Під час усного опитування іноземець підтвердив відомості, заявлені у митній декларації, та заперечив про наявність у нього будь-яких інших товарів, що підлягають оподаткуванню.

Однак, при перевірці транспортного засобу митники виявили в бокових ящиках напівпричепа, під напівпричепом на дерев’яному настилі та у кабіні водія декілька пластикових каністр з рідиною прозоро-жовтого кольору із запахом алкоголю, загальною кількістю 365 літрів.   Зі слів водія, це - домашній самогон, який він віз на прохання свого товариша в Росію (вартість 1 літра міцного напою в Сербії становить 0,5 євро).

Тож, не заявивши за встановленою формою точних відомостей про переміщувані через митний кордон України товари, які обмежені до ввезення та в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, відносно громадянина Сербії складено протокол за статтею 472 МКУ. Митники дозволили водію перемістити на територію України 1 літр міцного напою, як це передбачено вітчизняним законодавством, решта – вилучено.

Довідково: Згідно п. 2 ст. 376 МК України   громадяни, які досягли 18-річого віку, можуть ввозити алкогольні   напої   та тютюнові вироби на митну територію України   в   ручній   поклажі   або супроводжуваному   багажі   без   сплати   митних   платежів   та   без письмового   декларування   у   таких   кількостях   із   розрахунку   на   одну   особу :   5   літрів   пива, 2 літра   вина, 1   літр   міцних ( із   вмістом   спирту більш   як   22%) алкогольних   напоїв.


Вікторія Сенгетовська,
прес-секретар Чопської митниці

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат