10 років ув’язнення за підтримку ідеї відокремлення Закарпаття та схвалення дії військових рф

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури 14.05.2024 11:31 КРИМІНАЛ


За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатської обласної прокуратури уродженця Ужгородщини визнано винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також виготовленні та поширенні матеріалів із виправдовуванням, визнанням правомірною, запереченням збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 436-2 КК України).


Його засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Судовий розгляд відбувався за спеціальною процедурою in absentia, тобто за відсутності фігуранта. Відомо, що він переховується від правосуддя за межами України, тож його оголошено в розшук.

Раніше, у травні 2022 року, чоловік також одержав вирок за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та публічну наругу над Державним Прапором України (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 338 КК України).

У суді прокуратура надала докази того, що закарпатець розповсюджував у соцмережах пропагандистські відеоролики на підтримку злочинних дій рф та текстові матеріали. Він доводив, що українські військовослужбовці обстрілювали мирне населення, зокрема – в Маріуполі. Саме Україну засуджений звинувачував у розпалюванні війни в 2014 році. Натомість військових країни-агресора представляв як «визволителів».

Крім того, чоловік поширював серед населення заклики до відокремлення Закарпаття від України.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювало Управління СБУ в Закарпатській області. Наразі вирок вступив у законну силу.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

КРИМІНАЛ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат