На Закарпатті від укусу шершня помер 47-річний чоловік

103 Закарпаття 13.09.2023 13:02 СОЦІО

Це стаолося в с. Сасово на Виноградівщині.

О 22.43 на лінію «103» поступив виклик – алергічна реакція на укус шершня. Вже за шість хвилин бригада була на місці. На жаль, чоловік на цей час вже був мертвий. Зі слів сімейного лікаря, якого ще раніше викликала родина, він ввів медикаменти і вже близько 10 хвилин проводив серцево-легеневу реанімацію, однак безуспішно…

Як повідомив фельдшер бригади № 804 Ярослав ГОДГАЗІ, зі слів родичів, чоловік ніколи не скаржився на проблеми із здоров’ям. Будь які алергічні прояви на укуси бджіл та ос не спостерігалися. Стан чоловіка стрімко погіршився коли шершень ужалив його у передпліччя, стало важко дихати… В таких випадках критично важливо НЕГАЙНО викликати «швидку», кожна секунда має значення.

Остаточно причину смерті чоловіка встановить судово-медична експерта.

Загалом, з початку літнього періоду медики закарпатської «швидкої» 82 рази виїжджали на виклики з приводу укусів комах. Жодного смертельного випадку за цей період не зафіксовано. Це перший – із трагічним наслідками.

Служба «103» нагадує, що загалом, для здорової людини укус комахи безпечний, але для алергиків та астматиків отрута комах може призвести до важких наслідків. Найбільш небезпечні укуси у голову, шию, грудну клітину, живіт. Це може призвести до набряку дихальних шляхів і смерті від задухи.

Якщо вас або когось поряд ужалили комахи і ви бачите раптові і сильні прояви алергії чи інтоксикації НЕГАЙНО викликайте «швидку», розстебніть на ній/ньому одяг, щоб стало легше дихати, покладіть на бік, в разі зупинки дихання переходьте до серцево-легеневої реанімації.

ПЕРША ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ УКУСАХ КОМАХ:

● Видаліть жало, якщо воно залишилося в шкірі.
● Промийте місце укусу з водою та милом.
● Покладіть холодний компрес на місце укусу
● Прийміть антигістамінні препарати.
● Пийте багато води або солодкого чаю.

ЗАСТОСУВАННЯ ЦЬОГО ПРЕПАРАТУ МОЖЛИВО ТІЛЬКИ ПІСЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ ІЗ СВОЇМ СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ АБО ЛІКАРЕМ-АЛЕРГОЛОГОМ:

Якщо у вас хоча б раз була анафілаксія (сильна алергічна реакція) у відповідь на укуси, майте при собі готовий розчин адреналіну (епінефрину) дня ін'єкцій у шприц-ручці. Препарат продається вже готовим до застосування і залишається тільки вколоти у м’яз ноги. Адреналін має дію, яка протилежна дії гістаміну, — він розширює бронхи і звужує судини, тож відновлює дихання і тиск. На жаль, інших варіантів лікування анафілаксії в чутливих людей НЕМАЄ.

103 Закарпаття

Коментарі :


18.06.2024 08:52 Тарас

На мене в 2019 шершень сів


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат