У чотирьох лісництвах Великобичківського лісомисливгоспу запрацювали новенькі шишкосушарки
На даний час понад 3 тонни шишок ялини європейської вже зібрано Великобичківським лісомисливгоспом, підпорядкованим Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства.
Новорічні свята вже близько, більшість закарпатців уже планують закупити новорічні ялинки – головний символ Новорічно-різдвяних свят, адже перш, ніж потрапити в наші будинки хвойні дерева повинні рости 7-10 років. Крім того шпилькові насадження щорічно необхідно відновлювати.
З чого ж починається підготовка до лісовідновлення?
Лісове господарство на підприємстві ведеться за принципом безперервного і невиснажливого лісокористування на типологічній і генетико-селекційній основі. Для цього у лісомисливгоспі створена лісонасіннєва база. Вирощування садивного матеріалу з насіння із цінними спадковими властивостями проводиться у 15 постійних лісових розсадниках загальною площею 4,2 га. Вирощений садивний матеріал забезпечує потребу підприємства у стандартних сіянцях та саджанцях для створення нових лісів та об’єктів озеленення. У лісомисливгоспі добре організовані і тимчасові розсадники, під наметом материнських деревостанів, здебільшого букових. У такий спосіб також одержують стандартний садивний матеріал, але в умовах вирощування, що максимально наближені до природних. Такий садивний матеріал вирізняється покращеними генетико-селекційними ознаками, бо пройшов ретельну перевірку природним добором.
Лісомисливгосп щорічно проводить лісовідновлення на площі біля 150 га. На третині лісокультурного фонду відновлення майбутніх лісів проводиться шляхом природного поновлення. Це здійснюється в основному на зрубах, що вийшли з-під букових та буково-ялицевих насаджень. Під час проектування лісових культур враховується вимога щодо створення нових лісів з корінних за породним складом насаджень. Перехідних залишків лісокультурного фонду на підприємстві немає. Приживлюваність культур за останні роки становить в середньому 93,3%.
А тепер ще й у чотирьох лісництвах – ім. Томащука, Лужанському, Діловецькому, Костилівському заробили шишкосушарки.
Саме таким чином виконують лісівники поставлене на початку року завдання начальника Закарпатського ОУЛМГ Валерія Мурги та виконання "Галузевої програми розвитку лісонасіннєвої справи" – збільшення лісового фонду, створення високопродуктивних і довговічних лісових насаджень.
Для створення лісових культур хвойних порід необхідно зробити заготівлю насіння, шляхом переробки шишок. Раніше лісівниками Великобичківського лісомисливгоспу збиралося і оброблялося 1,2 тонн шишок на рік, що дозволяло заготовити до 21 кг насіння. Після відкриття чотирьох шишкосушарок лісові господарники готові переробляти – 4 тонни, а це біля 60 кілограмів високоякісного насіння. Цього сповна вистачить для посіву в розсадниках Великобичківського лісомисливгоспу та для подальшого лісовідновлення. Шишкосушарки призначені для переробки шишок більшості хвойних порід. Шишки попередньо просушують протягом 1,5-2 діб при температурі 35 – 40 ºC, лусочки шишок втрачаючи вологу, згинаються і шишки внаслідок цього розкриваються, після чого насіння добувають шляхом подрібнення і перетирання шишок в барабанах.
Збір шишок проводився протягом всієї осені і початку зими. Зібраний урожай передають в шишкосушарку, де за допомогою спеціальних технологій забезпечують максимальне отримання насіння, виключення їх травмування, збереження вихідних посівних якостей.
"Отримане насіння після проходження перевірки посівних якостей поповнять фонд насіннєвої бази Великобичківського лісомислигоспу і буде використані для вирощування посадкового матеріалу в лісових розсадниках з метою посадки на лісокультурних площах", - відзначив на відкритті директор Великобичківського лісомисливгоспу Юрій Сойма.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Коментарі :
Додати коментар