Медова з перцем: міфи і правда про легендарний напій
Українці – креативна нація. Адже у кого ще могла виникнути ідея поєднати горілку, мед, перець і трави, щоб отримати і міцний напій для будь-якого застілля, і подарунок, який можна з гордістю презентувати навіть іноземному гостю.
Якщо бути більш точними, у свій час такий рецепт першими у світі винайшли і запатентували технологи міжнародного бренду Nemiroff. «Українська медова з перцем» протягом багатьох років користується незгасною популярністю і навіть стала візитною карткою нашої країни. Як і будь-який видатний продукт, вона встигла обрости міфами і легендами. Сьогодні ми спробуємо розібратися, що з цього правда, а що лише домисли.
Міф 1. Для «Медової з перцем» потрібен мед з гірчинкою. Щоб отримати його, спеціальна людина на пасіці дратує бджіл.
Відбираючи мед (як правило, гречаний), фахівці Nemiroff особливу увагу звертають не тільки на його основні якості, але й на наявність у смаку й ароматі легкої гірчинки. Вона необхідна для того, щоб забезпечити гармонійне поєднання компонентів. А ось яким чином бджолярі забезпечують цю гірчинку, мабуть, знають лише вони і... бджоли. У будь-якому разі жодних сторонніх домішок в меді бути не може – виробник суворо це контролює. А закуповує солодкий продукт винятково на перевірених пасіках.
Міф 2. В Індії перець чилі для «Медової з перцем» мають право збирати і чистити тільки чоловіки, оскільки там прийнято вважати, що це напій виключно для чоловіків.
Можливо, це і не міф, а прояв винахідливості індійських чоловіків. Стверджувати не беремося (раптом це взагалі такий шифр: «Пішов збирати чилі»). Але перець чилі для «Медової» дійсно поставляється з Індії. Правда, цілим. А чистять його вже на заводі Nemiroff. Звичайно ж, займатися цим можуть як чоловіки, так і жінки. Але перед тим, як потрапити в Україну, перець проходить справжній кастинг, на якому пильно вивчають його колір, розмір і навіть враховують дотримання всіх вимог при сушінні. Кожен перчик кладеться у пляшку вручну – і це ще одна можливість проконтролювати його якість.
Міф 3. Докладний рецепт «Медової з перцем» знають тільки дві людини в усьому світі.
Насправді таких людей набагато більше. Але вони дійсно не мають права розголошувати, які саме трави і в яких пропорціях використовуються для створення «Медової з перцем». Завдяки цьому досі нікому не вдалося створити навіть приблизно схожий напій.
Міф 4. Пляшка «Медової з перцем» без дозатора – це підробка.
Вся «Медова з перцем» завжди випускалася без дозатора. Можливо, поява цього міфу пов'язана з тим, що в лінійці продукції Nemiroff дозатора немає тільки у неї. Це зроблено для того, щоб перець чилі міг вільно потрапити в чарку. Як використовувати його далі – справа смаку. Ті, кому не вистачає гострих відчуттів, можуть його з'їсти. Нерідко дбайливі господині використовують такий перчик в кулінарії.
Міф 5. Якщо у вашу чарку впав перець чилі, вам йти за наступною.
Це зовсім не міф, а традиція, яка своїми коренями сягає в епоху козацтва. Ще в часи Запорізької Січі козаки любили побалувати себе горілкою з перцем. У них було неписане правило – останнім отримував свою порцію наймолодший козак – джура. Відповідно, йому й діставався перець з пляшки. А на знак поваги до старших товаришів джура завжди біг по «добавку». Зараз звичай втратив ультимативний характер, але суть його не змінилася. Якщо на вас закінчилася «Українська медова з перцем» і маленький чилі впав у вашу чарку, просто посміхніться і оперативно поставте на стіл ще одну пляшку.
Міф 6. «Медову з перцем» можна вживати тільки в чистому вигляді.
Неправда. «Медова з перцем» унікальна тим, що її можна вживати як за правилами класичних настоянок (попередньо зігрівши чарку в долоні, а потім насолодившись букетом), так і в якості основи для коктейлів. Особливо підходить вона для «Кривавої Мері», оскільки вже містить у собі перець, що не вимагає додавання соусу Табаско за класичною рецептурою цього коктейлю.
Міф 7. «Медова з перцем» гріє у 7 разів швидше за камін та у 3 рази швидше за тепловентилятор.
Нам стало цікаво, звідки такі цифри? Невже хтось проводив подібні дослідження? Якщо так і результат виявився саме таким, ми не здивуємося, адже зігріваючий ефект від перцівки обговорюється з давніх часів. А тому цей напій завжди користувався особливою популярністю в холодну пору року. Ось і «Медовою з перцем» часто пригощають зі словами «Не мерзни!».
Як бачите, «Українська медова з перцем» – напій у буквальному сенсі легендарний. А ще його можна сміливо вважати нашою гордістю, адже «Медову» знають і люблять у багатьох країнах світу. До речі, кажуть, що в одній із країн «Українська медова з перцем» упевнено перемогла в рейтингу найкращих подарунків на новосілля. Правда це чи черговий міф, ми обов'язково з'ясуємо і, звичайно ж, вам розповімо.
admin
ТЕГИ : Nemiroff,, Немірофф,, медова з перцем,, медова,, водка,,Коментарі :
Додати коментар