Національний банк України ввів у обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень

admin 06.04.2016 14:36 ПОДІЇ

Національний банк України 11 квітня цього року вводить у обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту.

Ця банкнота продовжує оновленням номінального ряду банкнот зразка 2003—2007 років, робота над яким розпочалася ще у 2012 році у рамках Стратегічної програми з удосконалення організації готівкового обігу в Україні на 2013—2018 роки.
Введення в обіг нових 500 гривневих банкнот відбувається в межах планового обсягу виготовлення на 2016 рік.
Нові банкноти заміщуватимуть зношені та пошкоджені 500-гривневі банкноти зразка 2006 року, які також перебувають сьогодні в обігу.
Станом на 01 січня цього року кількість таких банкнот в обігу становила понад 249,5 млн. штук.
Банкноти зразка 2006 та 2015 років знаходитимуться в обігу ОДНОЧАСНО.
Громадянам НЕ потрібно обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові. Вони природньо в процесі заміщення зношених банкнот замінять старі п’ятисотки.
Основний фактор, що зумовлює необхідність оновлення банкнотного ряду — це посилення їх безпеки. Згідно з європейськими стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. Нові грошові знаки не тільки змінюють дизайн, а й удосконалюють свою систему захисту.
Ці банкноти мають посилену систему захисту. На банкнотах запроваджено нові елементи захисту для візуального контролю з оптично-змінними ефектами, які перевіряються при зміні кута нахилу банкноти.
Це «віконна» (частково введену в товщу паперу) захисна стрічка з яскраво вираженим кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення) і елемент SPARK — зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого.
Розміри банкноти з удосконаленою системою захисту не змінилися. Кольорова гама теж залишилася майже незмінною. Всі зміни стосувалися дизайну та захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди, що також майже не зазнав змін, змістився в центр лицьового боку банкноти.
Нагадаємо, що першою банкнотою з оновленого ряду стала банкнота номіналом 100 гривень зразка 2014 року, яка була уведена в обіг 9 березня цього року. Символічно, що ця банкнота вводилася в обіг до 200-ї річниці від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. Його портрет зображено на 100 гривневій банкноті.
Ураховуючи те, що строк обігу банкнот номіналом 100 гривень становить близько п’яти років, уведення в обіг банкнот номіналом 100 гривень зразка 2014 року здійснюється поступово: відбувається заміна старих банкнот цього номіналу на нові, а в обігу поступово з’являється більше банкнот номіналом 100 гривень зразка 2014 року.
Наразі у готівковому обігу України перебуває банкнот номіналом 100 грн. нового зразка на суму понад 55 млн. гривень.
Звертаємо увагу населення, що банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року є дійсним платіжним засобом на всій території України й обов’язкові до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень.
Такі банкноти функціонують в обігу разом з банкнотами номіналом 100 гривень зразків 1996 та 2005 років.
Працюючи над оновленням номінального ряду банкнот, Національний банк втілював найсучасніші інноваційні технології як у дизайні, так і у системі захисту.
Належний захист є одним із елементів формування довіри населення до національної валюти, що для нас є надзвичайно важливим. Нова система захисту банкнот зразка 201—2015 років повністю відповідає світовому рівню.
Крім того, Національний банк України розробив інноваційну технологію для створення банкнотного паперу.
Тепер український льон використовуватиметься для виготовлення банкнот гривні. Першу партію паперу із частковим вмістом льону виготовлено та направлено на БМД для випробувань. Незабаром такі гроші можуть з’явитися у гаманцях українців.
Вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна, яке є дефіцитним товаром. За попередніми оцінками така імпортозаміна дозволить знизити витрати на виготовлення банкнотного паперу на 10—15 %.
Крім того, природні властивості волокна льону значно перевищують за механічною міцністю волокна бавовни, забезпечуючи кращу зносостійкість паперу, тобто здатність протистояти механічному впливу. Завдяки цьому підвищиться зносостійкість банкнот на 5—10 %.
Візуально банкноти зі 100 % вмістом бавовни абсолютно не відрізняються від банкнот з частковим використанням льоноволокна. Відрізнити їх зможе лише експерт, застосувавши спеціальні хімічні речовини. Таким чином льоноволокно слугуватиме ще одним додатковим елементом захисту гривні від підробок.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат