Референдум в Угорщині провалився
Більшість угорців проголосували проти квот на розподіл біженців у ЄС. Проте явка на референдумі не сягнула 50 відсотків, тож він вважається недійсним.
"Що я знову наробив?" - портрет Орбана на демонстрації в Будапешті
В Угорщині у неділю, 2 жовтня, відбувся референдум щодо запровадження в Європейському Союзі обов'язкових квот на розподіл біженців серед усіх країн-членів блоку. За даними екзит-полу, проведеного дослідницьким центром Nezopont, 95 відсотків громадян, які взяли участь у голосуванні, відповіли "ні" на питання: "Чи хочете ви надати ЄС право ухвалювати рішення щодо примусового переселення до Угорщини осіб, які не є її громадянами, без відповідних консультацій з парламентом Угорщини?".
Утім, явка на референдумі склала лише близько 45 відсотків, тож він вважатиметься недійсним. Про це заявив віце-президент правлячої партії "Фідес" Гергей Гуляш, повідомляє агентство dpa.
Нагадаємо, міністри внутрішніх справ країн ЄС ще у вересні 2015 року домовилися про обов'язкові квоти на розподіл біженців всередині ЄС. Кілька східноєвропейських країн, серед яких і Угорщина, виступили проти такого рішення. Словаччина та Угорщина в грудні 2015 року оскаржили це рішення в суді ЄС.
Запеклим противником плану з впровадження квот виступає прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Угорщина була першої країною ЄС, яка торік звела паркани на проблемних ділянках кордону, щоб унеможливити нелегальне проникнення мігрантів на свою територію.
Утім, як заявив 23 вересня єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, рішення референдуму в Угорщині не мало би жодного впливу на зобов'язання цієї країни прийняти приблизно 2300 шукачів притулку в рамках програми перерозподілу біженців, вважають у Єврокомісії.
DW.COM
admin
Коментарі :
Додати коментар